játékvezető: 2 (1 szavazat)

hangulat: 3 (1 szavazat)

1...5

2022.04.30, 11:03 (szerk.: 2022.05.06, 19:28)
    Gyenge színvonalú meccs volt, de bajnokavatás után pár nappal emiatt nem dőlök a kardomba. Azért persze jobb így, hogy jött a 3 pont smiley. A két edző taktikusan takargatta a lapjait a kupadöntőre, az egy teljesen más meccs lesz. Pár pozitívumot azért ma is fel lehet írni: Plusz egy meccs Pászka lábában, előrefelé ma is voltak ígéretes dolgai. Besic és Auzqui góljai, nekik minden egyéni siker jól jön. Botka és Civic visszatért, a kupadöntőn várhatóan ők fognak kezdeni. Sigi a pályán smiley. Boli előkészítése a derbin és ma is kulcsjelenet volt.

Bassey,nem idevaló.Kontrára építő csapatban használható esetleg,ott nem akkora baj,ha méterekre pattan el tőle a labda.Azt nyilatkozta,pár hete,hogy a helyzetkihasználásán feltétlenül javítania kell.Ha még azon is,akkor tényleg semmi értelme az ittlétének.És még mi fikázzuk a vödörfejűt,meg a behemótot.
    Csercse egyik cseréjén is kiakadtam.Ki a bánatos fasz kíváncsi még Marinra.Eddig sem tett hozzá szinte semmit és a szezon végén visszavonul.A padon meg üldögélhet tovább,Gavric és Redzic.

Marin speciel nagyon jol szallt be. Az teny hogy en is megneztem volna a ket fiatalt de mondjuk 1-1nel meg kell probalni megnyerni a meccset, nem kiserletezni

Nekem nem fáj, hogy Marin kap még játékperceket a visszavonulása előtt. Ma is volt pár varázslatos labdaérintése, kár hogy a kondija már nem alkalmas ezen a szinten.

Marin cseréje miatt én is szidtam, de kb a gól előtti passzáért egyedül megérte. Ilyet magyar pályán nem nagyon látsz

Amit viszont én láttam.Pászka,több veszélyes szögletet adott be a legutóbbi 3 meccsen,mint előtte az összes többi,az egész szezonban.Meg már a 2. gólpassznál jár.

Jó szar volt de legalább nyertünk. Mondtam én, hogy jó a gaucho.

Tetszett a felállításunk. Erre gondoltam én is. Aki ma a keretben nem volt és nem sérült, annak inog az ittlét. Még 3 meccsen ezekkel és kialakulhat, hogy kire lehet még szükségünk.

Kezdünk hasonlítani arra, ami sokszor Rebrov alatt is jellemezte a csapatot: nem játszunk igazán jól, de a győzelmek jönnek!
    Szép volt fiúk!
    Viszont nem tudom ebből a Bassey srácból mi lesz…egyszerűen nem jönnek össze a dolgai, mondjuk vannak komoly hiányosságai is. Nemzetközi szintre édes kevés.

Felforgatott csapattal nyomtunk, ami számomra már fölöttébb érdekes: Pászka mai is mutatott jó játékelemeket, harcos volt odatette magát rendesen. A végén még megragad a kezdőben...

Auzqui is rendben volt, főleg azt nézve, hogy 3 védős rendszerben játszott kvázi szárnyvédőt. Bassey volt nagyon gyenge egyedül

Berke és a VAR-brigantik mindent elkövettek a szabályos gólunk elvételekor. A legszebb fricska az orruk alá az utolsó másodpercben szerzett győztes gól.

Csak olyan operett bajnokságban nem adja meg a bíró Blazic gólját, mint a magyar. Angliában ilyet észre sem vesznek, nemhogy a VAR-ral vizsgálgassák. A bírók megölik a játékot.

Nagy igazság a fociban akkor kell gólt rúgni amikor az ellenfélnek nincs ideje már válaszolni. Ennek ellenére sokkal simább , nyugodtabb meccs volt mint amit vártam.

A "döntetlen szag" ellenére, én a meg nem adott Balizic gólon nem tudok túllépni. BL és PL szinten ez sima gól. Bognárnál és Berkénél kifelé szabadrúgás!? Bognár Tamás, a felcsúti rém, még a VAR-ral is képes csalni. Itt tart a magyar foci. Mondjuk a gólvonal technológiát, valamint a VAR-t is magyar játékvezetők tévés ítéletei miatt vezettette be a buefa és a bfifa.

A gólnál (1:27-nél) ahogy a majdnem a teljes paksi oldallelátó felugrik smiley smiley ezért is szeretem ezeket a vidéki kiscsapatok elleni meccseket! #mimindenholottvagyunk

Majd valaki legyen szíves feltenni azt a képet, amikor a paksi paraszt direkt rálép Marquinhos bokájára, miközben az szegény brazil gyerek fekszik a füvön.

1:1-nél megvolt az esély az 1:2-re, de egy teljesen szabályos góltól fosztottak meg a vakegerek. Rácz nekifutott a már pozícióban levő, és fejelni felugró Sammynak. Ezt NK-ban és a világ 150 bajnokságában megadják, VAR ide, Var oda.

Fortune-nak, de ja. És ki kellett volna már az első félidőben az egyik védőjüket taposásért.

A vártnál jobb meccs volt, pár embernél a vártnál jobb teljesítménnyel. Még 3 ilyen bajnokit, egy remek kupadöntőt és pár hosszabbítást, aztán jöhet az ubiszezon.

B csapattal egy szar meccsen nyertünk. Kupadöntő izgibb lesz.

Most már nem hivatalosan is mi vagyunk a világ legjobb csapata!!! smiley

A pénteki találkozón 3-5-2-es, majd 3-4-2-1-es felállásban játszottunk, 68%-ban birtokoltuk a labdát, 83.4%-kal passzoltunk. A passztempónk 16.6 passz/perc volt, a letámadást mutató PPDA-mutatónk magas, 5.9-es volt. A mieink passzainak 9.6%-a volt hosszú, a Paksnál ez 23.3% volt.

31+2 támadást vezettünk (a hazaiak 20+4-et), mindkét csapat 9 lövésig jutott, mi 4-szer, a hazaiak 3-szor találták el a kaput; az XG-arány 0.71-0.62, az xcG-arány 1.52-0.24 volt ide. A párbajokat 111-117 arányban a hazaiak vitték, mi 19 (Pászka 5, Vécsei 4, Kovacevic 3), a hazaiak 26 labdát szereztek az ellenfél térfelén. 3 labdaeladásunkból lett hazai lövés, 2-szer mi jutottunk helyzethez így. A támadópárharcok 44.9%-át nyertük meg, a védekezőpárharcok 57.6%-át, a fejpárbajokat azonban a hazaiak vitték 27-22-re.

Bogdán 3 lövést kapott kapujára (0.24), 1 gólt kapott ebből,. 24 passzából 23 volt pontos, 19-szer adtuk haza a labdát.

Blazic 74 akciójának 73%-a volt sikeres, 83%-kal passzolt, 13 hosszú labdájából 8 volt pontos. 9 párharcból 3-at nyert meg, 10 labdát adott el, 7-et szerzett, 3 passzt lopott.

S. Mmaee 81 akciójának 85%-a volt sikeres, 95%-kal passzolt, 7 passzából 6 volt pontos. 13 párharcból 6-ot nyert meg. 1 (!) labdát vesztett, 11-et szerzett, 4 passzt lopott.

Kovacevic 69 percet játszott, 70 akciójának 81%-a volt sikeres, 1 helyzete volt (0.04). 98%-kal passzolt, 14 párharcból 7-et nyert meg. 4 labdát vesztett, 13-at szerzett, 6 passzt lopott.

Auzqui 71 akciójának 52%-a volt sikeres, 2 lövésből (0.22) 1 gólt szerzett. 62%-kal passzolt, 20 párharcból 9-et nyert meg. 5 labdát szerzett, 2 passzt lopott.

Besic 80 percet játszott, 63 akciójának 68%-a volt sikeres, 2 lövésből (0.11) 1 gólt szerzett. 80%-kal passzolt, 9 párharcból 4-et nyert meg. 10 labdát vesztett, 9-et szerzett, 6 passzt lopott.

Vécsei 105 akciójának 70%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.13), 81%-kal passzolt, mind az 5 csele sikeres volt. 33 párharcból 19-et nyert meg, 16 labdát vesztett, 17-et szerzett, 5 passzt lopott.

Laidouni 89 akciójának 53%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.02). 76%-kal passzolt, 6 cseléből 5 volt sikeres, 33 párharcból 14-et nyert meg. 13 labdát adott el, 4-et szerzett, 5 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.15).

Pászka 69 percet játszott, 51 akciójának 57%-a volt sikeres. 73%-kal passzolt, 18 párharcból 10-et nyert meg. 7 labdát szerzett, 2 passzt lopott. 1 gólpassza volt (0.04).

Marquinhos 66 percet játszott, 45 akciójának 60%-a volt sikeres, 86%-kal passzolt, 20 párharcból 7-et nyert, 1 lövést készített elő (0.04).

Bassey 80 percet kapott, 46 akciójának 43%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.04), 78%-kal passzolt, 21 párharcból 6-ot nyert meg. 1 lövést készített elő (0.03).

Marin 31 percet játszott, 24 akciójának 71%-a volt sikeres, 79%-kal passzolt, 3 párharcból 1-et nyert, 2 labdát szerzett, 1 passzt lopott. 2 lövést készített elő (0.15).

Civic 28 percet játszott, 17 akciójának 65%-a volt sikeres, 10 passzából 8, 5 párharcból 3-at nyert. 1 labdát szerzett, 1 passzt lopott.

Botka is 28 percet volt a pályán, 19 akciójának 89%-a volt sikeres. 94%-kal passzolt, 1 párharcát megnyerte. 1 labdát vesztett, szerzett, 1 passzt lopott.

Sigér 17 percet kapott visszatérésekor, 16 akciójának háromnegyede (12) volt sikeres, 11 passzából 10 volt pontos, 4 párharcból 2-t nyert. 2 labdát vesztett, szerzett, 1 passzt lopott.

Boli is 17 percet kapott, 15 akciójából 9 (60%) volt sikeres, 1 lövése volt (0.15). 6 passzából 4 volt pontos, mind a 4 csele sikeres volt, 6 párharcból 4-et nyert. 1 labdát szerzett, 1 passzt lopott. 1 gólpasszt adott (0.19).