Vasas Danubius Hotels - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 6 : 3 17:15

2017.06.29, 11:41
    Budapest, 2001. június 23., szombat (MTI) - Labdarúgó NB I, 22. forduló:

Vasas DH - Zalahús-ZTE 6-3 (2-1)
    Fáy u., 2000 néző, V: Makai
    gólszerzők: Kabát (11., 68. - 11-esből), Tiber (21.), Aranyos (64.), Szili (69.), Komódi (78.), illetve Waltner (37.), Sabo (87., 92.)
    sárga lap: Telek (42.), Gaál (66.)

Vasas DH:
    Hajdu - Mónos (Herczeg 70.), Tóth A., Juhár, Aranyos - Sowunmi, Zováth (Zabos, 79.), Szili, Tóth N. - Tiber (Komódi 56.), Kabát

Zalahús-ZTE:
    Turi - Kocsárdi, Telek, Udvari, Csóka - Babati, Bonchis, Nagy Cs., Róth (Gaál a szünetben) - Waltner (Józsi, 87.), Egressy (Sabo 67.)

5. perc: Tiber baloldali beadása után Kabát 5 m-ről a jobb kapufára lőtte a labdát.
    11. perc: Kabát kapott labdát Mónostól és mivel a vendégvédők nem támadták meg, középről 22 m-ről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-0).
    21. perc: Kabát fejjel továbbított a lesgyanús helyzetben álló Tiberhez, aki elvitte a labdát Turi mellett és 8 m-ről a hálóba gurított (2-0).
    37. perc: Waltner kényszerítőzött Egressyvel és a visszakapott labdát 8 m-ről, balról a bal alsó sarokba lőtte (2-1).
    54. perc: Gaál baloldali beadása után Bonchis 5 m-ről kapura fejelt, Hajdu bravúrral hárított.
    64. perc: Aranyos kapott labdát a vendégek 16-osán belül és 8 m-ről kilőtte a bal alsó sarkot (3-1).
    68. perc: Az egy percel korábban beállt Sabo buktatta Tóth Norbertet a 16-oson belül, a megítélt büntetőből Kabát a kapu bal oldalába lőtt (4-1).
    69. perc: Szili cselezte be magát a vendégek 16-osára és 14 m-ről Turi felett a hálóba emelt (5-1).
    78. perc: Szili ugratta ki Komódit, aki 15 m-ről a tehetetlen Turi mellett a kapu bal oldalába gurított (6-1).
    87. perc: Sabo lépett ki a hazai védők között és jobbról, 6 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (6-2).
    92. perc: Sabo 18 m-es szabadrúgása a bal kapufáról vágódott a hálóba (6-3).

Második félidei jó játékával a Vasas magabiztos győzelmet aratott.