Ferencvárosi TC - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 3 : 2 16:45

2017.07.02, 11:27
    Budapest, 2001. június 16., szombat (MTI) - Labdarúgó NB I, 20. forduló:

Ferencváros - Zalahús-ZTE 3-2 (1-0)
    Üllői út, 5000 néző, V: Bede
    gólszerzők: Hrutka (19.), Csiszár (62. - 11-esből), Dragóner (85.), illetve Egressy (48.), Waltner (55.)
    sárga lap: Cheregi (90.), illetve Turi (69.), Waltner (88.)

Ferencváros:
    Szűcs L. - Cheregi, Dragóner, Hrutka - Kriston, Pinte, Lipcsei, Vén, Gyepes (Horváth P. 70.) - Fülöp (Csiszár a szünetben), Tóth M. (Gera 54.)

Zalahús-ZTE:
    Turi - Kocsárdi, Telek, Csóka (Strasser 78.), Balog - Babati, Bonchis, Gaál (Róth 60.), Nagy L. (Nagy Cs. 69.) - Waltner, Egressy

19. perc: Hrutka a felezővonalnál szerelt, Vén elé tálalt, jó ütemben kapta vissza a labdát, majd 12 m-ről, laposan a kapu közepébe gurított (1-0).
    41. perc: a baloldalon kilépő Pinte kicselezte a kifutó Turit, de 14 m-ről a jobb sarok mellé lőtt.
    44. perc: egyenlítési alkalmat szalasztott el a Zalaegerszeg: Gaál futott el a baloldalon, élesen középre adott, Egressy azonban óriási helyzetben, 10 m-ről a jobb sarok mellé lőtt.
    48. perc: Nagy L. a jobb összekötő helyéről perdített Egressy elé, aki Dragónert megelőzve 10 m-ről, bal lábbal a kapu közepébe helyezett (1-1).
    55. perc: Bonchis a 16-os jobboldali sarkánál jól fordult le a ferencvárosi védőkről, rögtön lőtt, majd a Szűcs Lajosról kipattanó labdát a berobbanó Waltner 4 m-ről, jobbal a kapuba továbbította (1-2).
    62. perc: Kriston ívelt a zalaegerszegi kapu elé, a labdára Gera és Turi együtt rajtolt, majd a csatár elesett. Bede játékvezető meglepetésre 11-est ítélt, amit Csiszár értékesített (2-2).
    68. perc: egy hosszan előrevágott labdára Waltner érkezett, ütközött Szűcs Lajossal, követően a kapus felöklelte a zalaegerszegi középcsatárt. A bíró ezúttal nem látott okot a közbeavatkozásra.
    85. perc: Gera a 16-os jobboldali sarkáról ívelt középre, az előrehúzódó Dragóner 10 m-ről a kapu jobb sarkába csúsztatott (3-2).

A Ferencváros hamar vezetést szerzett, de a szünet után a két gyors zalaegerszegi gól fordulatot hozott. Ezt követően a Ferencváros egy "ajándék" büntetővel egyenlített, majd a hajrában a győzelmet is kicsikarta.