Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Győri ETO FC 2 : 3 19:00

2017.07.05, 09:32
    Zalahús-ZTE - Győri ETO 2-3 (2-0)
    Zalaegerszeg, 6000 néző, V: Makai
    gólszerzők: Babati (20.), Waltner (38.), illetve Kenesei (51., 65.), Vayer (58.)
    kiállítva: Dobrjanszkij (61.)
    sárga lap: Bonchis (50.), Dobrjanszkij (60.), Udvari (63.), illetve Farkas (21.)

Zalahús-ZTE:
    Turi - Kocsárdi, Telek, Udvari, Balog - Bonchis (Gaál 80.), Dobrjanszkij, Nagy Cs. (Nagy L. 70.), Róth - Babati, Waltner

Győri ETO:
    Posza - Győri, Stark, Böjte, Vasas - Mracskó, Szanyó (Nagy L. 46., Rósa 60.), Farkas - Baumgartner, Kenesei, Vayer (Regedei 87.)

20. perc: A védőkről a labda Babati elé került, aki kapásból 21 m-ről a bal felső sarokba bombázta (1-0).
    38. perc: Róth futott el a bal oldalon, beadása után Waltner öt lépésről a bal felső sarokba emelte a labdát (2-0).
    51. perc: Kenesei 17 m-es szabadrúgása a jobb kapufáról vágódott a hálóba (2-1).
    58. perc: Baumgartner futott el a jobboldalon, Vayer fejesét Turi kiütötte, de a győriek csatára két lépésről a léc alá lőtte a labdát (2-2).
    61. perc: Dobrjanszkij felrúgta Nagy Lászlót és az esetet követően reklamált, ezért előbb sárga, majd piros lapot kapott.
    65. perc: A cselezgető Udvaritól Kenesei az ötösön elvette a labdát, és a tehetetlen Turi mellett a bal sarokba lőtt (2-3).

Két kieséstől menekülő együttes csatájában az első félidő után úgy tűnt, hogy biztos hazai siker születik, fordulás után azonban a ZTE negyedóra alatt látványosan összeomlott, és a győriek megérdemelten fordítottak.