Dunaferr SE - Diósgyőri FC 6 : 0 13:00

1. avatar: Longinus
    2018.09.02, 15:16
    képKomódi (fehér mezben) elől itt hárít a diósgyőri védelem, hatszor azonban nem sikerült. Kép forrása: Dunaújvárosi Hírlap archívuma

2018.06.14, 12:28
    Dunaújváros, 1999. december 11., szombat (tud) - A labdarúgó PNB 17. fordulójában:

Dunaferr SE-Diósgyőri FC 6-0 (3-0)
    Dunaújváros, 4000 néző, V: Cserna
    gólszerzők: Zavadszky (14.), Tököli (38., 57., 70.), Nagy Tamás (45.), Ja:kl (82. - 11-esből)
    kiállítva: Hompoth (82.)
    sárga lapok: Komódi (68.), illetve Komi (42.), Hompoth (82.)

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár Z., Salamon, Éger, Kóczián - Zavadszky (Rósa, 80.), Lengyel (Nikolov, 80.), Ja:kl, Komódi - Tököli, Nagy T. (Mozgovoj, 80.)

Diósgyőr:
    Nagy Z. - Takács V., Pozder, Hompoth, Harnócz - Filipovics, Lipták, Dukon, Takács Gy. (Lippai, 73.) - Konyha, Komi

14. perc: Éger vezette fel a labdát, a 16-oson álló Komódihoz passzolt, a középpályás egyből a jó ütemben kilépő Zavadszkyhoz továbbított, aki 10 m-ről a kapu bal oldalába helyezett (1-0).
    38. perc: Egy dunaújvárosi akció után növelte előnyét a hazai csapat. Komódi szöktette a védők közül kilépő Nagy Tamást, aki önzetlenül Tökölihez passzolt, a dunaújvárosi támadónak pedig nem okozott gondott 5 m-ről az üres kapuba gurítani (2-0).
    45. perc: Komódi indította a diósgyőri térfél közepén Nagy Tamást, aki lefutotta a védőket, s 14 m-ről a kifutó Nagy Zoltán kapus lába között a bal alsó sarokba lőtt (3-0).
    57. perc: Lengyel ugratta ki a félpályáról rajtoló Zavadszkyt, a csatár már csak a kapussal állt szemben, de az érkező Tökölihez passzolt, aki elől a becsúszó Hompoth kapufára rúgta a labdát. A védő balszerencséjére az ismét Tököli elé került, aki közelről az üres kapuba helyezett (4-0).
    70. perc: Molnár indította Zavadszkyt a jobb oldalon, középre adott labdájánál Tököli megelőzte a kimozduló diósgyőri kapust, s a kapu közepébe gurított (5-0).
    82. perc: A frissen beállt Nikolovot a 16-oson belül Hompoth felrúgta, a védő előbb sárga, majd reklamálásért piros lapot kapott, a Dunaferr pedig tizenegyest rúghatott. A büntetőt Ja:kl a kapu bal oldalába lőtte (6-0).

A Dunaferr már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát, ekkora különbséggel is megérdemelten győzött.