Vasas Danubius Hotels - MTK Hungária 1 : 2 18:00

Vasas Danubius Hotels-MTK Hungária FC 1-2 (1-1)

Fáy utca, 6000 néző, V: Ábrahám
    gólszerzők: Sowunmi (28.), illetve Halmai (31.), Preisinger (77.)
    sárga lap: Zováth (81.), illetve Egressy (23.), Fehér (25.)
    csere: Tiber helyett Kabát (53.), illetve Madar helyett Elek (88.), Egressy helyett Preisinger (a szünetben)

Vasas:
    Végh - Herczeg, Juhár, Tóth, László - Farkasházy, Galaschek, Zováth, Aranyos - Sowunmi, Tiber

MTK:
    Babos - Kovács H., Szamosi, Kuttor, Komlósi (Balaskó 35.) - Halmai, Erős, Fehér - Madar, Kenesei K., Egressy

A mérkőzés előtt három kíváló sportembert köszöntöttek a Vasas SC vezetői. A 70. születésnapját ünneplő Kárpáti Béla három bajnoki címet (1957, 1961, 1962), valamint négy Közép-európai Kupa elsőséget (1956, 1957, 1962, 1965) nyert a piros-kékek ladarúgócsapatával. Vári Attila tagja volt az Európa-bajnokságon és Világ Kupán is diadalmaskodó vízilabda válogatottnak, míg Kovács Zoltán a firenzei Eb-n védte a magyar együttes kapuját.

15. perc: Kenesei jó helyzetből végezhetett el szabadrúgást, de 20 m-ről a sorfalba rúgta a labdát.
    28. perc: Farkasházy jobboldali beadását az egyedül érkező Sowunmi 7 m-ről a kapuba vágta (1-0).
    31. perc: Kenesei jobboldali szabadrúgása után több játékos mellett elcsúszott a labda, amely végül Halmairól került a Vasas kapujába (1-1).
    55. perc: Farkasházy 22 m-es lövését Babos biztosan védte.
    77. perc: Fehér rosszul sikerült lövése Preisinger elé került, a csatár 6 m-ről a kapuba gurított (1-2).
    79. perc: Herczeg a bal oldalon futott fel, beadását László közelről lőtte kapura, de Babos nagy bravúrral hárított.

Alacsony színvonalú találkozón a mérkőzés nagy részében mezőnyfölényben játszó MTK két szerencsés góllal győzött.