Újpest FC - Gázszer FC 2 : 1 17:00

2018.09.15, 12:02
    Budapest, 1999. június 16., szerda (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 34. fordulójában:

Újpest FC-Gázszer FC 2-1 (1-0)

Megyeri út, 3000 néző, V: Puhl
    gólszerzők: Kopunovics (16.), Kovács Z. (83.), illetve Zimmermann (71.)
    sárga lap: Kiskapusi (24.), Kovács B. (54.), illetve Tulák (5.), Korol (39.), Földes (58.)
    csere: Szanyó helyett Kvasz (46.), Kiskapusi helyett Szélesi (48.), Korsós helyett Kovács Z. (70.), illetve Tulák helyett Király (46.)

Újpest:
    Bíró - Kovács B., Urbán, Kiskapusi, Szekeres - Kopunovics, Szanyó, Tóth, Szlezák - Herczeg, Korsós

Gázszer:
    Kövesfalvi - Dulics, Korol, Urbonas, Salacz - Simek, Zimmermann, Bekő, Tulák - Földes, Móri

16. perc: Szekeres jó ütemben ugratta ki Tóthot a balösszekötő helyén, a középpályás a kifutó Kövesfalvi mellett középre gurított és Kopunovicsnak csak az üres kapuba kellett továbbítania (1-0).
    19. perc: Tóth a 16-os vonaláról laposan kapura bombázott, a labda Kövesfalviról kipattant, s Korsós közvetlen közelről a kapufát találta telibe.
    24. perc: Móri indította Földest, akit Kiskapusi 10 m-re a kaputól felvágott. A megítélt büntetőt Bekő középre lőtte, Bíró lábbal hárítani tudott.
    41. perc: Urbán 25 m-es szabadrúgása Kövesfalviról Tóth elé perdült, aki ismételhetett, de a kapus másodszorra lábbal, bravúrral mentett.
    46. perc: A csereként beállt Kvasz bombája ismét kijött Kövesfalviról, de a kapuvédő az érkező Tóth elől az utolsó pillanatban megkaparintotta a labdát.
    58. perc: Furcsa jelenet: a kiugró Földest Kovács B. 15 m-re a kaputól buktatta, Puhl határozott léptekkel elindult a 11-es pont irányába, aztán kifelé ítélt szabadrúgást.
    62. perc: Földes jobb oldali szögletét Korol alig fejelte mellé.
    71. perc: Földes a jobb oldalról végzett el sarokrúgást, és Zimmermann a késlekedő Bíró mellett a jobb sarokba csúsztatott (1-1).
    83. perc: Herczeg cselezgetett a büntetőterületen belül, majd átívelt az ötös túlsó sarkán álló Kovács Z. elé, aki levette a labdát és kilőtte a bal felső sarkot. Ez volt Kovács 50. gólja az élvonalban (2-1).
    90. perc: Kovács Z. és Herczeg összjátékát követően utóbbi közeli bombáját Kövesfalvi káprázatos reflexmozdulattal védte.

A többet és veszélyesebben rohamozó Újpest a hajrában ritka szép góllal szerezte meg a győzelmet.