MTK Hungária - Újpest FC 2 : 0 17:00

2018.09.22, 13:20 (szerk.: 2019.01.23, 15:36)
    Az MTI szerint Kvasz helyett Szélesi kapott lapot, a Nemzeti Sport Kvasznak adja a lapot.

2018.09.22, 13:20
    Budapest, 1999. június 12., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 33. fordulójában:

MTK Hungária FC-Újpest FC 2-0 (2-0)

Hungária krt., 3000 néző, V: Ábrahám
    gólszerzők: Urbán (16. - öngól), Farkas (43.)
    sárga lap: Erős (24.), Preisinger (51.), illetve Szélesi (69.)

MTK:
    Babos G. - Lőrincz - Babos Á. (Gilberto 76.), Elek, Szamosi - Balaskó, Erős, Szekér (Farkas 33.), Madar - Kenesei (Lipcsei M. 70.), Preisinger

Újpest:
    Bíró - Kerényi, Urbán (Némedi - a szünetben), Lőw - Kovács B., Szanyó, Szélesi, Szlezák - Herczeg (Kvasz - a szünetben) - Kopunovics (Tokody - a szünetben), Tóth N.

12. perc: Preisinger 20 méteres váratlan lövését Bíró vetődve védte.
    16. perc: Erős labdájával Balaskó futott el a jobboldalon. Beadásával a középen érkező Preisingert kereste, Urbán azonban megelőzte, és szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába perdített (1-0).
    18. perc: Madar balról adott középre, Preisinger hét méterről fejjel csúsztatta meg a labdát, amely a bal kapufát érintve hagyta el a pályát.
    23. perc: Madartól Kenesei kapta a labdát a jobbösszekötő helyén, a csatár középre lőtt, Preisinger elől Bíró mentett.
    43. perc: Madar bal oldali szögletére Farkas érkezett, aki hét méterről a kapuba fejelt (2-0).
    52. perc: Jobboldali újpesti beadás után a balösszekötő helyén üresen maradó Tóth N. nyolc méterről lőtt, Babos G. szépen védett.
    61. perc: Preisinger Bíró előtt ért oda egy rossz újpesti hazaadásra, belepöckölt a labdába, a kapus azonban hárítani tudott.
    90. perc: Lőrincz iramodott meg a labdával, Preisinger elé tálalt, aki 13 méterről mellé lőtt.

Az első félidőben az ellenfelénél lényegesen többet támadó MTK megérdemelten szerzett kétgólos vezetést. A második 45 perc visszafogott játékot hozott, komoly helyzet nem alakult ki.