Vasas Danubius Hotels - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 1 : 0 19:00

2018.11.26, 12:54
    Budapest, 1999. május 22. szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 31. fordulójában:

Vasas Danubius Hotels - Zalahús ZTE FC 1-0 (0-0)

Fáy utca, 3000 néző, V: Hanacsek
    gólszerző: Sowumni (87.)
    sárga lap: Ferenczi (27.), Juhár (73.), Váczi (89.)
    cserék: Szilveszter helyett Váczi (46.), Farkasházi helyett Hámori (55.), Hámori helyett Aranyos (65.), illetve Filó helyett Csóka (46.), Ferenczi helyett Babati (78.)

Vasas:
    Végh - Mónos, Juhár, Tóth A., Maczó - Farkasházi, Galaschek, Szilveszter, Zombori - Sowunmi, Pál

ZTE:
    Vlaszák - Kocsárdi, Szabó I (Strasser, 24.), Filó - Szőke, Molnár, Szabó II, Németh - Sebők, Ferenczi, Casoltan

Negyedórás késéssel kezdődött a mérkőzés, mert a Hungarosport "váratlanul" közvetített a Fáy utcából.

1. perc: Villámgyors támadás végén csaknem vezetést szerzett a Vasas: Farkasházi mintaszerűen ugratta ki Pált a balösszekötő helyén, akinek lövését Vlaszák szögletre tolta.
    15. perc: Sebők élesen belőtt szögletét Ferenczi a 11-es pontról egyből kapura küldte, a lövés épphogy elkerülte a bal felső sarkot.
    36. perc: Szilveszter baloldali szögletét Pál átlépte, a megoldás azonban Juhárt is meglepte, mert a Vasas előrehúzódó hátvédje az ötösről nagy helyzetben föléemelt.
    47. perc: Farkasházi csapott le egy labdára, Zomborit indította, akinek beívelését a csereként beálló Váczi az oldalhálóba vágta.
    63. perc: Előbb Hámori, majd Pál keverte meg a zalaegerszegiek jobboldali védelmét, utóbbi Galaschek elé tálalt, akinek labdáját Csóka a gólvonal elől vágta ki.
    70. perc: Maczó egy cselt követően balról középre passzolt, Váczi ismét egyből próbálkozott, de ballábas perdítése elkerülte a jobb sarkot.
    87. perc: Váczi a jobb oldalról végzett el szabadrúgást, középreívelését Juhár továbbcsúsztatta és Sowumni szintén fejjel a jobb alsó sarokba bólintotta a labdát (1-0).

Csapnivalóan gyenge színvonalú mérkőzés volt, bár a hajrában szerzett góllal a Vasas megérdemelten nyerte meg a középcsapatok rangadóját.