Balaton TV-Siófok - MTK Hungária 0 : 1 19:00

2018.11.29, 11:54
    Siófok, 1999. május 15., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 30. fordulójában:

Balaton TV-Siófok - MTK Hungária FC 0-1 (0-0)

Siófok, 1500 néző, V: Kiss B.
    gólszerző: Erős (52.)
    sárga lap: Juhász (10.), Bimbó (27.), Csoknay (44.), illetve Molnár Z. (45.)
    csere: Pest K. helyett Ördög (60.), Csoknay helyett Soós (69.), Perger helyett Kun (75.), illetve Orosz helyett Preisinger (52.), Kenesei helyett Babos Á. (85.), Balaskó helyett Elek (86.)

Siófok:
    Posza - Juhász, Bimbó, László - Kovács B., Csoknay, Győri, Sallai, Perger - Pest K., Lukács

MTK:
    Babos - Molnár Z., Lőrincz, Szamosi - Erős, Komlósi, Halmai, Orosz, Kenesei - Illés, Balaskó

5. perc: Orosz közeli lövését védte nagy bravúrral Posza.
    7. perc: Kenesei pattogós lövését tette ártalmatlanná a siófoki kapus.
    15. perc: Kovács B. hatalmas lövése a felső lécet súrolva hagyta el a játékteret.
    25. perc: Sallai közvetlenül az alapvonalról belőtt labdáját Babos csak kiütni tudta, s a befutó Győri a kapu torkából fölé emelt.
    52. perc: Halmai hosszú indításával Preisinger elfutott a jobb szélen, beadását Erős 10 méterről a kapu jobb alsó sarkába vágta (0-1).
    60. perc: Halmai átadásával Illés kiugrott, de csúnyán mellélőtt.
    67. perc: Preisinger került kecsegtető helyzetbe, de ő is hibázott.
    75. perc: A kitörő Sallait Lőrincz lerántotta a 16-oson belül, de a játékvezető nem látott okot a tizenegyesre.
    85. perc: Győri egyenlíthetett volna, de jó helyzetben mellé lőtt.

A végig jó iramú, változatos mérkőzésen a hazai csapat méltó ellenfele volt az MTK-nak, s a bajnok egy szerencsés góllal szerezte meg a három pontot. A hazai csapat végig nagy igyekezettel és hatalmas lendülettel játszott, de nem volt szerencsés.