Vasas Danubius Hotels - Újpest FC 1 : 0 15:00

2018.12.18, 14:22
    Budapest, 1999. május 9. vasárnap (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 29. fordulójában:

Vasas Danubius Hotels - Újpest FC 1-0 (1-0)

Fáy u., 4000 néző, V: Tóth V.
    gólszerző: Sowunmi (27.)
    sárga lap: Tóth A. (70.), illetve Tamási (43.), G. Kopunovics (73.)

Vasas:
    Végh - Mónos, Tóth A., Juhár, Maczó - Szilveszter, Farkasházy, Sowunmi (Herczeg Cs., 73.), Zombori - Hámori (Váczi, 57.), Pál (Koltai, 77.)

Újpest:
    Bíró - Tamási, Urbán, Szekeres - Fehér (Kovács B., 50.), Pető, Tóth N., Szlezák - Herczeg M. (Szanyó, 73.), Kovács Z. (Kopunovics, 11.), Korsós A.

2. perc: Tamási labdájával Korsós A. ugrott ki, de a csatár 10 méterről fölé bombázott.
    17. perc: Korsós 26 méteres szabadrúgása alig kerülte el a Vasas kapuját.
    27. perc: Szilveszter bal oldali szögletét a nagy lendülettel érkező Sowunmi öt méterről fejelte az újpesti kapuba (1-0).
    51. perc: Tóth N. jobb oldali szögletét Szekeres 6 m-ről fejelte kapura, Végh a léc fölé ütötte a labdát.
    59. perc: Pál 19 méteres szabadrúgását Bíró bravúrral tolta szögletre.
    69. perc: Tóth N. jobb oldali szabadrúgását Urbán 6 m-ről a hazai kapusba fejelte.
    84. perc: Váczi a saját térfeléről ugrott ki, de szólója végén 14 m-ről Bíróba lőtt.

A jó irámú mérkőzésen a szervezetten játszó Vasas megérdemelt győzelmet aratott.