Diósgyőri FC - Ferencvárosi TC 1 : 3 16:35

2018.12.18, 12:02
    Diósgyőr, 1999. május 8. szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 29. fordulójában:

Diósgyőri FC - Ferencvárosi TC 1-3 (0-1)

Diósgyőr, 12 000 néző, V: Puhl
    gólszerzők: Egressy (89.), illetve Bükszegi (9., 72.), Szabics (87.)
    sárga lap: Téger (74.), Bükszegi (77.)

Diósgyőr:
    Rácz - Téger, Szmiljanics, Kovács T. - Ternován (Farkas, 13., Varga E., 87.), Lipták, Túróczi, Szabó T., Buzás (Szabados, 72.) - Domokos, Egressy

Ferencváros:
    Vámos - Vámosi, Telek, Mátyus - Kriston (Jagodics, 57.), Nyilas, Vincze O. (Kovács B., 85.), Lendvai, Füzi Á. - Bükszegi, Kulcsár (Szabics, 27.)

4. perc: Szabó T. átadását Egressy a 16-os előtt átlépte, Túróczi célozta meg a kaput, de Vámos vetődve tisztázott.
    6. perc: Egressy emelt balról középre, Domokos érkezett, 10 m-es bal sarokra tartó lövését Vámos ezúttal is hárította.
    9. perc: Füzi Á. a bal oldalról emelt a kapu elé, a labda átszállt a védők fölött, Bükszegi lekezelte, egy lövőcsellel elfektette Ráczot, majd 6 m-ről jobbal a léc alá bombázott (0-1).
    18. perc: Szabó T. átadását Túróczi 22 m-ről a jobb alsó sarok mellé durrantotta.
    24. perc: Farkas ballal 22 m-ről célozta meg a kaput, Domokos fejjel megcsúsztatta a labdát, amelyet Vámos reflexmozdulattal ölelt magához.
    32. perc: Lendvai iramodott meg a bal oldalon, begurítását Bükszegi 20 m-ről, félmagasan küldte kapura, Rácz szögletre tenyerelte a labdát.
    72. perc: Nyilas jobbról szabadrúgást emelt a diósgyőri kapu elé, Bükszegi 6 m-ről fejjel csúsztatott a léc alá (0-2).
    77. perc: Nyilas ezúttal is a jobb oldalról adott a kapu elé, Szabics fordulásból a léc alá akart helyezni, de Rácz bravúrral szögletre mentett.
    79. perc: Vincze O. 22 m-ről a felső lécet találta telibe.
    87. perc: Szabics erőszakosan elvitte a labdát Téger mellett, aztán 14 m-ről, ballal laposan a bal sarokba lőtt (0-3).
    89. perc: Egressy keveredett a vendégek 16-osán belülre, több csel után is nála maradt a labda, végül jobbal, 8 m-ről a léc alá lőtt (1-3).

A diósgyőriek a gyorsan bekapott találat után nem találták meg a játék ritmusát, és képtelenek voltak veszélyeztetni a ferencvárosi kaput. A vendégek ügyesen adogattak, átgondolt játékot nyújtottak és a szünet után döntő erőfölénybe kerültek, s teljesen megérdemelten jutottak a három bajnoki ponthoz.

Örömteli, hogy a mérkőzés kapcsán nem volt szükség rendőri beavatkozásra. A két szurkolótábor ugyan heccelte egymást a találkozón, de a miskolci rendőröknek a mérkőzést megelőzően mindössze két fővárosi drukkert kellett őrizetbe venniük, mert üvegeket dobáltak ki a városi busz ablakán. Ellenük garázdaság miatt indul eljárás.