Kispest-Honvéd FC - Diósgyőri FC 3 : 0 16:30

2019.01.15, 14:47
    Budapest, 1999. április 3., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 22. fordulójában:

Kispest-Honvéd FC - Diósgyőri FC 3-0 (1-0)
    Bozsik-stadion, 3000 néző, V: Hanacsek

gólszerzők: Gabala (23.), Dubecz (80., 92.)
    sárga lap: Pintér (3.), Schulcz (84.), illetve Földvári (24.)

Kispest:
    Vezér - Hungler - Medgyesi, Plókai - Dubecz, Pintér, Gabala, Török (Némethy, 63.), Lóczi (Schulz - a szünetben) - Kabát, Borgulya (Kane, 90.)

Diósgyőr:
    Rácz - Szmiljanics - Földvári, Téger - Ternován, Kiser, Szabó, Turóczi, Kákóczki (Farkas, 62.) - Domokos (Szabados, 62.), Egressy (Varga, 76.)

23. perc: Megszerezte a vezetést a Kispest. Plókai ívelt a diósgyőri tizenhatos bal oldala felé, ahol egy hazai és egy vendégjátékos összeütközött, így a labda akadálytalanul jutott el Gabalához. A középpályás 14 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-0).
    27. perc: Kabát a tizenhatos jobb sarkáról lőtt, labdája centiméterekkel kerülte el Rácz kapujának jobb felső sarkát.
    39. perc: Kabát ügyes cselekkel tört be a vendégek tizenhatosára, ám 12 méterről, nagy helyzetből magasan fölé lőtt.
    57. perc: Dubecz a jobb oldalon az alapvonalig cselezett, majd átívelt a bal oldalra, ahol Borgulya egy méterről a vetődő Ráczba fejelte a labdát. A kipattanó ugyancsak Borgulyát találta üresen, ám ő ezúttal 3 méterről a felső lécre bombázott.
    77. perc: Borgulya kapott labdát a kaputól 15 méterre. A csatár lefordult védőjéről, majd lőtt, ám a labda a felső lécről a gólvonal elé pattant, így a vendégek felszabadíthattak.
    80. perc: Növelte előnyét a Kispest. Dubecz kapott labdát a vendégek tizenhatosán, a kapuval szemben. Észrevette, hogy Rácz túlságosan kint áll kapujából, könnyed mozdulattal átemelte a kapuvédőt, szerencséjére Rácz nem tudott hárítani (2-0).
    92. perc: Dubecz beállította a végeredményt: Pintér önmagát szöktetve kilépett a diósgyőri védők közül, majd 20 méterről lőtt, a labda kipattant a jobb kapufáról, ám a támadást kísérő Dubecz közelről a hálóba továbbított (3-0).

A végig támadó Kispest megérdemelten szerezte meg a győzelmet a gyengén futballozó Diósgyőr ellen.