Vác FC-Zollner - MTK Hungária 1 : 2 17:00

2019.01.21, 13:01 (szerk.: 2019.01.23, 15:55)
    Az MTI Nagy Tibor öngólját (via Nemzeti Sport) Madarnak adja.

2019.01.21, 13:00
    Vác, 1999. március 6., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 19. fordulójában:

Vác FC-Zollner - MTK Hungária FC 1-2 (1-1)
    Vác, 4500 néző, V: Ábrahám

gólszerzők: Romanek (20.), illetve Preisinger (14.), Madar Cs. (88.)
    sárga lap: Kriska (62.), illetve Erős (50.), Komlósi (73.), Molnár (86.)

Vác:
    Hámori - Nagy T. - Kovács P., Kasza - Burzi (Vitelki - a szünetben), Vojtekovszki, Kriska (Bábik, 68.), Vén (Rob, 87.), Romanek - Horváth P., Füle

MTK:
    Babos G. - Lőrincz - Molnár Z., Komlósi, Szamosi - Erős, Halmai (Szekér, 8.), Illés, Madar Cs. - Kenesei (Balaskó, 73.), Preisinger (Babos Á., 90.)

14. perc: Illés a balösszekötő helyén vezette fel a labdát, Madart indította a balszélen, akinek beadására Preisinger érkezett, s 10 m-ről a kapu közepébe talált (0-1).
    20. perc: Burzi Füléhez játszott, aki továbbcsúsztatta a labdát Romanekhez, ő pedig a 16-os sarkától "kilőtte" a bal felső sarkot (1-1).
    35. perc: Fülét Komlósi próbálta visszahúzni, sikertelenül, a váci játékos 18 m-es lövését követően Babos szögletre tolta a labdát.
    61. perc: Komlósi jobbról Illéshez emelt, aki veszélyesen kapura fejelt, Hámori azonban magabiztosan védett.
    88. perc: Vitelki elvétett egy felszabadítást, Madar Cs.-hez pattant a labda, aki nem hibázott, s megszerezte az MTK győztes gólját (1-2).

Gyorsan vezetést szerzett a bajnokaspiráns MTK, a váciak azonban nem ijedtek meg erősebb ellenfelüktől, egyenlíteni tudtak. A gól után alaposan visszaesett a mérkőzés színvonala. Már mindenki elkönyvelte magában a döntetlent, amikor Madar Cs. a hazaiak védelmének megingását kihasználva eldöntötte a 3 pont sorsát.