Nyírség-Spartacus FC - Kispest-Honvéd FC 3 : 0 14:30

2019.01.21, 11:27
    Nyíregyháza, 1999. március 6., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 19. fordulójában:

Nyírség-Spartacus FC - Kispest-Honvéd 3-0 (0-0)
    Nyíregyháza, 6000 néző, V: Birincsik

gólszerző: Gradinariu (47., 49.), Szabó (85.)
    sárga lap: Ács (45.), Gradinariu (81.), illetve Kabát (45.), Medgyesi (58.)

Nyírség-Spartacus:
    Celeszki - Ács, Gradinariu, Szatke, Kiss (Gerliczki, 86.) - Karkusz, Nagy (Markovics, 24.), Szabó, Kirchmayer - Baranyi, Azoitei (Bessenyei, 58.)

Kispest:
    Vezér - Plókai, Csábi, Medgyesi, Gabala (Török, 55.) - Dubecz, Bánföldi, Zováth, Némethy (Lóczy, 74.) - Borgulya, Kabát

17. perc: Bánföldi 20 m-es lövését Celeszki védte.
    40. perc: Kiss 22 m-es lövése Vezérről kipattant, Szabó közelről próbálkozott, ám a kispesti kapus ismét a helyén volt.
    45. perc: Kabát 17 m-es lövését Celeszki bravúrral hárította.
    47. perc: A kispesti kapu előtt pattogó labdát Gradinariu 14 m-ről lőtte a hálóba (1-0).
    49. perc: Újra a román légiós játszotta a főszerepet, bal oldalról középre cselezte magát, majd 16 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (2-0).
    51. perc: Azoitei került nagy helyzetbe, ám lövés helyett fejjel próbálkozott, és Vezér hárított.
    85. perc: Baranyi nagyszerűen ugratta ki Szabót, aki elhúzta a labdát a kapus mellett és 7 m-ről gurított az üres kapuba (3-0).

Az első félidőben álmosan játszó hazaiak szünet után rákapcsoltak és teljesen megérdemelten szerezték meg a győzelmet.