Siófok FC - Kispest-Honvéd FC 1 : 1 18:00

2019.02.03, 15:26
    Siófok, 1998. október 3., szombat (tud.) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 10. fordulójában:

Siófok FC - Kispest-Honvéd FC 1-1 (1-1)
    Siófok, 2000 néző, V: Szarka

gólszerzők: Szabó Z. (36.), illetve Szántó (7.)
    sárga lap: Győri (55.), illetve Müller (65.), Cseke (75.)
    csere: Soós helyett Pest K. (40.), Szabó Z. helyett Márkus (77.), Perger helyett Szabadi (84.), illetve Borgulya helyett Csertői (70.), Müller helyett Dubecz (80.), Kabát helyett Holló (83.)
    jók: Bimbó, Bozsér, Szabó Z., illetve Plókai, Hungler, Szántó

Siófok:
    Posza - Kovács B., Bimbó, László - Ördög, Győri, Bozsér, Sallai, Perger - Szabó Z., Soós

Kispest:
    Vezér - Plókai, Hungler, Müller, Gabala, Cseke - Tarlue, Bánföldi, Szántó - Borgulya, Kabát

Élénk iramban, enyhe hazai fölénnyel kezdődött a mérkőzés, de egy kontratámadás után mégis a Kispest szerzett vezetést. A 7. percben Kabát beadását a védők elnézték, és a befutó Szántó közelről a bal sarokba rúgta a labdát (0-1). A gól után ellaposodott a játék, mind a két csapat csak a védekezéssel törődött, a kapuk nem forogtak veszélyben.

A félidő hajrájára a hazai csapat feljött, és a 36. percben Győri hosszú labdáját Szabó Z. közelről a léc alá fejelte (1-1). Ezután a siófoki csapat szinte kapujához szegezte a vendégeket, de gólt már nem sikerült elérnie.

Szünet után a hazai csapat nyomasztó fölénybe került, a vendégek szinte nem tudtak a kapujuktól elmozdulni, de a tehetetlen hazai támadók nem bírtak a szívósan és jól védekező kispestiekkel. A látottak alapján a döntetlen igazságosnak mondható, bár a hazai csapat második félidei játéka alapján közelebb állt a győzelemhez.