Siófoki Bányász FC - Vasas Danubius Hotels 3 : 1 17:00

2020.07.14, 18:40
    1997. május 28., szerda (tud) - Labdarúgó NB I., 34. forduló:

Siófoki Bányász - Vasas Danubius Hotels 3-1 (0-0)
    Siófok, 3000 néző, V: Ábrahám

gólszerzők: Szabó Z. (50.), Kriston (67.), Kolovics (77.), illetve Galaschek (65.)
    sárga lap: Bozsér (28.), illetve Máriási (5.), Váczi (55.), Gricajuk (87.)
    cserék: Bozsér helyett Csák (87.), Szabadi helyett Kolovics (67.), illetve Pál helyett Váczi (57.)
    jók: Kriston, Juhász, Bozsér, Sallai, illetve Juhár, Szilveszter, Hamar

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, kár, hogy a pályán keresztbe fújó, orkánszerű szél zavarta a játékot. A Siófok végig irányította a játékot, igen sok helyzetet teremtett, de ezeket vagy kihasználatlanul hagyták a csatárok, vagy pedig Sáfárnak kellett bemutatni válogatott tudását.

Szünet után is a hazai csapat kezdett jobban, sőt, az 50. percben Sallai futott el a jobb oldalon, beadását Szabó Z. 8 méterről vágta a léc alá (1-0). A Vasast felrázta a Siófok vezető gólja, s a piros-kékek erősen a kapuhoz szorították a hazaiakat. A 65. percben a szabadon hagyott Hamar elfutott a jobb oldalon és élesen belőtt labdáját Galaschek közelről bekotorta (1-1). Nem sokáig örülhetett a Vasas az egyenlítésnek. A 67. percben ugyanis Bozsér beadását Sáfár elhibázta, a felette átszálló labdára Kriston jókor érkezett, s a kapuba fejelt (2-1). A Siófok továbbra is szorongatott és a 77. percben Juhász hosszú átadását Kolovics a hosszú sarokba lőtte (3-1).

A többet és veszélyeseben támadó, s a helyzetek sokaságát kidolgozó hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győzte le az ezúttal gyengén futballozó Vasast.