Kurír: 1.000 ("jó, ha ezren összegyűltek, ez pedig még felénk is kevés" )

2018.09.21, 14:42 (szerk.: 2018.09.21, 14:43)
    Itt melyik állhat közelebb a valósághoz? A nela 12 ezres tippje vagy az MTI ezres száma? Az összefoglaló alapján inkább az MTI.

2018.09.21, 14:37
    1994. szeptember 17. szombat (MTI) - Labdarúgó NB I., 6. forduló:

BVSC-Dreher - Debreceni VSC 5-1 (1-0)

Szőnyi út, 1000 néző, V: Kiss G.
    gólszerzők: Bognár (43., 59. - 11-esből), Bükszegi (76.), Kovács (77.), Urbányi (85.), illetve Sándor T. (57.)
    sárga lap: Bükszegi (44.), Urbányi (65.), illetve Balogh (54.), Buliga (61.), Tóth A. (81.)
    jók: Bükszegi, Farkas, Kovács, Bognár, illetve Madar

BVSC-Dreher:
    Tarlósi - B. Szabó - Nagy, Werner - Marozsán, Komódi, Urbányi, Bognár, Farkas - Bükszegi, Kovács

Debreceni VSC:
    Horváth - Gojan - Balogh, Sándor Cs., Szathmári - Dombi, Sándor T., Tóth Gy. (Tóth A. 76.), Madar (Arany, 76.) - Buliga, Ilea

A borús időben, a csúszós talajon (olykor szemerkélt az eső is) az első negyedórában a BVSC-Dreher némi mezőnyfölényt harcolt ki, elsősorban a fiatal Bükszegi és a veterán Bognár révén. A 23. percben Marozsán 10 méterről lőtt nem sokkal fölé, majd három perc múlva Kovács kapott a 16-oson belül remek labdát Bognártól, de lapos lövését Horváth biztosan fogta. Ekkor már látszott, hogy a zuglói gárda jobban játszó középpályásai révén uralja a mezőnyt, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani. A DVSC középpályásai gyenge teljesítményt nyújtottak, csatárai pedig szinte alig mozogtak. A 33. percben újra Kovács került gólhelyzetbe, bemutatott néhány szép cselt, de végül a debreceni védők felszabadítottak. A 43. percben góllá érett a fővárosiak fölénye. Kovács a bal oldalon vezetett akciót, majd mintaszerűen tálalt középre, Bognár két ügyes testcsel után nyolc méterről laposan a kapu jobb alsó sarkába helyezett (1-0).

A második félidő elején, a 47. percben Farkas ívelt balról középre, Kovács megszelidítette a labdát, kapura is küldte, de Horváth a helyén volt. Az első játékrészhez képest ekkor még nem sok változás történt, továbbra is gyenge volt a találkozó irama. A vidéki együttes továbbra sem tudott valamire való helyzetet kialakítani. Ezzel szemben a budapesti csapat újra támadásba lendült, Komódi indítása után megint Kovács lőhetett kapura, Horváth azonban újra hárított. Az 56. percben jobboldali szögletrúgás után Bognár éles szögből kevéssel emelt a léc fölé. Arra lehetett számítani, hogy a fővárosiak fokozzák a tempót, netán növelik előnyüket, amikor az 57. percben Sándor T. szépen tálalt Dombi elé, aki visszajátszott, Sándor T. ballal, éles szögből a kapu bal oldalába helyezett (1-1). Két perc múlva Bognárt terítették le a hajdúsági védők a 16-oson belül. Tizenegyes A büntetőt a sértett higgadtan helyezte a kapu bal oldalába (2-1). A 70. percben Bognár 23 méterről leadott óraműpontosságú szabadrúgására figyelt éberen a debreceni kapus. A hajrá kezdetén két újabb góllal növelte előnyét a BVSC-Dreher. Előbb, a 76. percben Farkas beadását Bükszegi 6 méterről helyezte a kapu jobb oldalába (3-1), egy perccel később Bükszegi tálalt Kovács elé, aki tíz méterről a kiinduló Horváth mellett biztosan értékesítette a helyzetet (4-1). A 85. percben Farkas laposan középre játszott, s Urbányi 25 méterről átlőtte a debreceni falat, hatalmas bombája a bal alsó sarokban kötött ki (5-1).

A mérkőzés képe alapján teljesen megérdemelten győzött a BVSC-Dreher, amely jóval több helyzetet dolgozott ki, s azokat magabiztosan értékesítette.