Debreceni Vasutas SC - Vác FC-Samsung 2 : 1 17:00

1. avatar: fgymat
    2022.09.09, 19:38
    Talán a bajnokság eddigi leggyorsabb gólját szerezték a váciak, amikor mindössze tíz másodperc alatt vezetéshez jutottak.

Hajdú-Bihari Napló
    1994.08.22

2018.10.14, 17:19
    Debreceni VSC - Vác FC-Samsung 2-1 (1-1)

Debrecen, 6000 néző, V: Hartmann
    gólszerzők: Pető (29.), Sándor T. (71. - 11-esből), illetve Füle (1.)
    sárga lap: Arany (73.), Buliga (84.), illetve Puglits (20.), Sallai (30.), Kasza (63.), Zvara (80.)
    piros lap: Puglits (25.), Zvara (88.)
    jók: Horváth, Gojan, Sándor Cs., Pető, Sándor T., Dombi, illetve Koszta, Nagy, Aranyos, Füle

Debreceni VSC:

Vác FC-Samsung:
    Koszta - Aczél - Kasza, Nagy, Aranyos - Puglits, Sallai (Nyilas, 55.), Zvara, Romanek - Dzurják (Kriska, 28.), Füle

A Vác kezdte a játékot, s az előrevágott labdát - Kasza visszaadásából - Füle 16 méterről élesen a kapu bal oldalába lőtte (0-1). A hirtelen kapott gól a hazai együttest felpaprikázta, sorozatosan indított rohamokat, de a vendégvédők néha nagyon kemény közbelépéssel felszabadítottak. Ezek egyikeként Puglits a 25. percben már második sárga lapját kapta, mehetett idő előtt zuhanyozni. Később Ilea lövését, majd Pető beadását hárították a váciak. A 29. percben Pető 22 méteres szabadrúgása a jobb alsó sarokba gurult Koszta a másik oldalra vetődött (1-1). A 32. percben Sándor T. öt méterről az üres kaput célozta meg, de a védők a gólvonalról kivágták a labdát.

A rendkívül izgalmas első félidőt sokkal lazább 30 perc követte, ekkor mind a két csapat főképp a középpályán játszott. A találkozó befejező szakaszában ismét a hazai együttes került fölénybe. A 71. percben Pető betört a 16-oson belülre, szabálytalanul akasztották, 11-es A büntetőt Sándor T. laposan a hálóba gurította (2-1). A hajrában a váciak hosszan előrevágott labdákkal próbálkoztak, de a hazai védelem biztosan hárított.

Tavaly őszi teljesítményére emlékeztetett egy-egy időszakban a DVSC játéka, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

3. avatar: lattila2
    2017.12.22, 11:09
    sárga lap: Arany (73.), Buliga (84.), illetve Puglits (20.), Sallai (30.), Kasza (63smiley, Zvara (80.)
    Debreceni VSC: Horváth - Földvári (Madar, 35.), Gojan, Sándor Cs., Pető - Dombi (Vadicska, 90.), Sándor T., Arany, Buliga - Tóth Gy., Ilea
    Vác FC-Samsung: Koszta - Aczél - Kasza, Nagy, Aranyos- Puglits, Sallai (Nyilas, 55.), Zvara, Romanek - Dzurják (Kriska, 28.), Füle

Forrás: Új Néplap, 1994-08-22