Újpesti Dózsa SC - Ferencvárosi TC 1 : 4 13:00

2023.12.31, 07:56 (szerk.: 2023.12.31, 07:56)
    Mintha mindenki az újpesti szurkolók víkendjét igyekezett volna elrontani. A műsorközlő azzal, hogy nemcsak a ferencvárosi Dukon helyett mondott "Dukánt", hanem összekeverte Szélpált és Vargát is; a mindvégig sokat tévedő, színpadias stílusú Németh játékvezető azzal, hogy nem állította ki a Katonával szemben már-már kegyetlenül szabálytalankodó Strauszt; míg az FTC futballistái azzal, hogy a második félidőben bemutató jellegű labdás gyakorlatsorrá változtatták a régi riválisok rangadóját. Igaz, a zöld-fehérek már az első szakaszban előnyhöz jutottak (Dukon jól helyezett, de korántsem nagy erejű lövését Kakas csak szemmel követte a hálóig), ám meglepő fölényük a szünet után teljesedett ki. Ekkor a lilák olyannyira egyenlíteni szerettek volna, hogy mezőnyjátékosaik közül egyedül Vargára bízták saját térfelük felügyeletét, s ezt a képtelen feladatot a középhátvéd nem oldhatta meg. Így aztán előbb Zsinka masírozott a kapu közelébe, és bár nem igazán tudta, hogy középre gurítson-e vagy lőjön, Kakas váratlanul a sarokba segítette a labdát (0-2), majd Fischer hagyta ott az egyszemélyes újpesti védelmet, azaz Vargát, és emelt a hálóba, bravúros mozdulattal (0-3). Hogy a ferencvárosiaknak mennyire sikerült minden, arra jellemző: Zsinka újabb szólója végén Dukon az üres kapu helyett Fischert találta el, ám a középcsatárról a hálóba vágódott a labda (0-4). A hajrában már azt is megengedhette az FTC, hogy játékosai trükkökkel szórakoztassák magukat és gyorsan felejtő, mámoros közönségüket, sőt az sem rontott a vendégek hangulatán, hogy Rostás szögletrúgását Katona - az egyetlen jól játszó újpesti - a léc alá fejelte (1-4). Nemcsak az eredmény, a látottak alapján is két betű tükrözi a leghívebből a találkozót: k. o.

Népszabadság, 1987. november 02.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2018.03.27, 20:28
    Újpesti meccsélmények között időrendben az első a 87-es 1-4. Akkor az Újpest volt talán 2., mi meg elég hátul. Volt a Dózsában egy Katona nevű, annak többször dalolta a tábor a Bikini-slágert, "Nehéz a dolga a katonának..." smiley