referee : Goicoechea Roberto (Argentína)
  3. nso.hu: 30.000
  4. fifa.com: 33.000

1. avatar: EGRESIISTVAN
    2023.12.14, 17:33
    A magyar - bolgár meccs előtt, a válogatottunkról készült fényképen látható játékosok, ugyanazok, akik a brazil válogatottat legyőzték!!!

2. avatar: Zsorzsinju
    2017.12.11, 13:19
    Hungary 3 Bulgaria 1
    Old Trafford, Manchester (22,000)
    20 July 1966

After Brazil's defeat the previous day, Hungary needed only one point to qualify for the knock out stage but they were made to work for it. Asparuhov gave Bulgaria a surprise lead in the 15th minute but just before half-time an own goal by Davidov and a strike by Mészöly put Hungary ahead. Bene made it 3-1 nine minutes into the second half.

(Glen Isherwood, Philip Barker)

3. avatar: magyarfutball.hu

4. avatar: ingersheim
    2015.05.10, 05:03
    Kezdés: 20:30

5. avatar: Zsorzsinju
    2014.07.27, 08:04 (szerk.: 2014.07.27, 09:19)
    Az sem igaz, hogy először játszott így a magyar csapat. 1934-es vb-n Egyiptom ellen is ez volt a szerelés.

6. avatar: Zsorzsinju
    2014.07.27, 07:59 (szerk.: 2014.07.27, 09:18)
    Megtaláltam a szerelést. Nem tiszta piros volt, így nem tiszta Szovjetunió. Piros mez - Piros nadrág és Zöld sportszár.

A Szovjetunió Piros - Fehér - Pirosban játszott.
    "nevetséges ez a piros-piros-zöld szerelés...
    először és utoljára ilyenben a 66-os vb-n a bolgárok ellen játszottunk...
    Tiszta szovjetúnió..."

7. avatar: fgymat
    2014.07.26, 10:07
    nevetséges ez a piros-piros-zöld szerelés...

lásd: 3. hozzászólás

8. avatar: Zsorzsinju
    2014.07.26, 09:21
    A Bulgária elleni mérkőzésen milyen színben játszottak a magyarok? Piros mez - Piros nadrág - Piros sportszár?

9. avatar: magyarfutball.hu
    2011.02.08, 11:20 (szerk.: 2018.02.02, 20:09)
    Az 1966-os VB labdája:

10. avatar: fgymat
    2011.01.23, 19:23

11. avatar: magyarfutball.hu
    2010.04.09, 17:09 (szerk.: 2018.02.02, 20:08)

12. avatar: magyarfutball.hu
    2010.01.05, 18:05
    Tiszta szovjetúnió...

13. avatar: fgymat
    2009.05.23, 06:13
    A brazilok elleni diadal után mindenki kötelező győzelmet várt. Sokan hangoztatták azonban azt is, hogy nem lesz könnyű a bolgárokkal, mert mindent meg fognak tenni, hogy elérjék első győzelmüket annál is inkább, mert nagy gólarányú győzelem esetén még akár a továbbjutást is megszerezhették volna.

A továbbjutásunk nem forgott igazán kockán, mert az előző találkozók eredményei úgy alakultak, hogy az is elég lett volna, ha kis arányú vereséget szenvedünk. De megnőtt a szurkolók, a játékosok, sőt a pártatlan labdarúgó rajongók étvágya is.

A csapat semmiben sem változott az előző, brazilok elleni mérkőzéshez képest. Csak annyit kért a szövetségi kapitány, hogy játszanak támadóbb focit.

A játékosok lerohanták az ellenfelet gyorsan szerették volna döntésre vinni a dolgot. Sokat hibáztak az összjáték sem volt probléma mentes, de támadtak és támadtak. Annyira a támadásokra koncentráltak, hogy a védekezésre már nem jutott erejük és jött a...

15. perc: Aszparuhov senkitől sem zavartatva vehette át a Jakimovtól kapott labdát. Gelei kifutott, a kapu üresen maradt. A bolgár csatár elhúzta a labdát a kapus mellett, majd 14 méterről a kapufa mellett lőtt a kapu bal oldalába 0:1.

42.perc: Sipos Rákosit indította, aki a bolgár kapu felé futott. Már a 16-oson belül járt, amikor ütközött az egyik védővel Largovval. Elesett, de nem maradt a földön, hanem felugorva ismét megszerezte a labdát és beadta középre. A bolgárok kétségbeesetten és egy kicsit fejvesztve védekeztek. Gaganelov a kaputól négy méterre elérte a labdát és megpróbált felszabadítani, de eltalálta vele csapattársa Davidov lábát, ahonnan a labda a kapu bal oldalába vágódott. Öngóllal sikerült egyenlítenünk és úgy tűnt legalább nem kell hátránnyal vonulnunk az öltözőbe. 1:1.

44.perc: Még nem ocsúdtak fel a bolgárok az öngól okozta sokkból és máris jött az újabb támadás. Bene robogott el a jobb oldalon. Szerelték, de a labda az alapvonalon kívülre került és a csatár máris ívelte be a labdát éppen a kaputól 15 méterre álló Mészöly elé, aki hatalmas bombát küldött a felső léc alá pontosan középen 2:1.

55.perc: Ismét szöglethez jutott a magyar csapat. Megint Benét szerelték, aki Albert labdájával ugrott meg. Most Rákosi ívelt a kapu elé, ahol a berepülő Bene várta. Fejéről a kapu bal sarkába csapódott a labda 3:1.

A mieink a második helyen jutottak tovább a negyeddöntőbe nem kis részben Mészöly egészen kivételes teljesítményének köszönhetően.