Salgótarjáni BTC - Újpest FC 1 : 4 18:00

1. avatar: fgymat
    2015.01.29, 21:27
    1942. június 7. Salgótarjáni BTC- Újpest FC 1:4 (0:2)
    Salgótarján, 2.000 néző V:Moldoványi
    Újpest: Sziklai-Balogh II.,Bíró-Nagymarosi,Mészáros,Kármán-Ádám,Várszegi,Szusza,
    Zsengellér,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 0:1 Zsengellér (24p.), 0:2 Szusza (25p.), 0:3 Zsengellér (75p.), 1:4 Zsengellér (84p.).

A korai kezdés miatt rekkenő hőségben folyt le a mérkőzés. Az Ujpest vezette az első támadásokat és már a második percben sarokrúgással veszélyeztetett. Az SBTC csak a 18. percben jutott komolyabban szóhoz, azonban eredménytelen sarokrúgásnál ők sem értek el egyebet. A 21. percben Laczkó került jó helyzetbe, de közelről kapu mellé gurította a labdát. A 22. percben kapu előtti kavarodásból Zsengellér egy lépésről a kapuba kotorta a labdát. 0:1. A következő percben is az Ujpest támadott, a jobboldalról Szuszához került a labda, akinek 25 méteres lapos lövése nyomán a kapu alsó sarkába jutott a labda. 0:2. A 25. percben az SBTC vezetett szép támadást, de Trenka balszélső nehéz szögből kapu fölé lőtt.
    Szünet után az SBTC támadott többet, míg az Ujpest megmozdulásai igen veszélyesek voltak. A 25. percben Laczkó összeakaszkodott az ujpesti kapussal, aki elesett, mire a bíró Laczkót szabálytalanság miatt kiállította. A közönség hevesen tüntetett a bíró ítélkezése ellen. A 36. percben Zsengellér jutott gólhelyzetbe, a lövése védhetetlenül vágódott a hálóba. 0:3. A tíz emberrel játszó SBTC-t nem törte le ez a gól sem s a 38. percben Vincze és Trenka ügyes összjátéka után az utóbbi az ötös vonal sarkáról Sziklai kapus mellett 3:1-re szépítette az eredményt. A gól felvillanyozta az SBTC-t, több jó támadást vezetett, de eredménytelenül. A 40. percben egy ártalmatlannak látszó ujpesti támadás alkalmából Zsengellérhez jutott a labda, aki a mérkőzés utolsó gólját rúgta. 1:4.