1. avatar: fgymat
    2015.01.29, 20:53
    1941. szeptember 28. Szolnok- Újpest FC 4:4 (0:3)
    Szolnok, 3.500 néző V:Csák
    Újpest: Aknavölgyi-Balogh II.,Bíró-Nagymarosi,Mészáros,Kármán-Ádám,Szusza,Zsengellér,
    Zörgő,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 0:1 Kalocsay dr. (25p.), 0:2 Zsengellér (34p.), 0:3 Nagymarosi (40p.-11-esből), 0:4 Zsengellér (67p.).

Ujpest az első félidőben technikás játékával némi fölényben volt, szünet után azonban a lelkes szolnoki csapat magához ragadta a játék irányítását és némi szerencsével győzhetett is volna.
    Napos időben, élénk irammal kezdődött a játék. A 6. percben Korom átadásából Kolláth lőtt kapu mellé. Mezőnyjáték után lassan az Ujpest fölénye alakult ki. A 21. percben Zsengellér szöktette Kalocsayt, akinek lövésével szemben a kapus tehetetlennek bizonyult. 0:1. A 34. percben Zsengellér egyéni játékból rúgott gólt. 0:2. Egy perccel később Ádámot Kispéter a 16-oson belül átölelte, a játékvezető 11-est ítélt, melyből Zsengellér újabb gólt lőtt. 0:3. A félidő hátralévő részében is inkább az Ujpest támadott többet.
    Szünet után a Szolnok erősítette az iramot, míg az Ujpest kényelmesen mozgott. Változatos játék után a 20. percben Szusza váratlan 25 méteres bombájával az Ujpest már 4:0-ra vezetett. A Szolnok azonban nem adta fel a harcot. A 23. percben Kolláth lefutott, s visszapattant labdáját Szántó juttatta rendeltetési helyére. 1:4. A Szolnok fölényét olykor a sok eredménytelen sarokrúgás is jelzi. A 25. percben már 11 sarokrúgásnál tart a Szolnok, mely után azonban Nagy eredményesnek bizonyult. 2:4. A 35. percben Szántó ívelt sarokrúgása érintetlenül szállt a hálóba. 3:4. A 39. percben Nagyot a 16-os vonalon belül szabálytalanul szerelték, a megítélt 11-est Kispéter értékesítette. 4:4. A közönség lelkesen biztatta csapatát. Mindkét félnek több gólhelyzete volt. Az egyik akciónál Aknavölgyinek kifutva kellett védeni, a másiknál Ádám veszélyeztetett. A Szolnok támadásaival ért véget az izgalmas mérkőzés.