Szolnok, Véső utca
-
11 users were here.
-
alias
- Véső úti Sporttelep
- Véső úti Stadion
- MÁV Sporttelep
- Lokomotív-pálya
- Törekvés-pálya
- Véső úti Sportközpont
- Podolszky utca
- related grounds
- address
- map, route
- capacity
-
population
Szolnok: 66.426 (2024)
-
home club
- Szolnoki MÁV FC II
(2010 - )
dissolved / recently playing elsewhere- Szolnoki Légierő (1953 - 1957)
- Szolnoki MÁV FC (1991 - ?)
- Szolnoki MÁV FC (? - 2013)
- Szolnoki Spartacus SK (? - ?)
- Szolnoki MÁV FC II
- attendance record
- pitch size
-
pitch type
natural grass
- score board
electronic
- floodlight
n/a
- running track
cinder track
- year of surrender
- first match
-
related matches
- 2013.05.10 Szolnoki MÁV FC - Budapest Honvéd FC-MFA
- 2013.05.01 Szolnoki MÁV FC - Ferencvárosi TC II
- 2013.04.27 Szolnoki MÁV FC - Orosháza FC
- 2013.04.13 Szolnoki MÁV FC - Szeged 2011
- 2013.04.09 Szolnoki MÁV FC - Nyíregyháza Spartacus FC
- ...all matches
- help
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
comments
A sport jellemformáló, olyan erényekre tanít, amelyek aztán az egész élet során elkísérhetnek és a legnagyobb küzdelmekben segítenek, ilyen az alázat, a kitartás, a fegyelem és az együttműködés – mondta Schmidt Ádám a megújult Véső úti Sportközpontot ünnepélyes átadásán pénteken Szolnokon.
A sportért felelős államtitkár beszélt a város neves sportolóiról, az eseményen jelen lévő B. Nagy Pál, olimpiai bajnok párbajtőrvívóról, Szolnok díszpolgáráról, akiről elnevezték a Véső úti sportcsarnokot, és Kanizsa Tivadarról, a Szolnoki Dózsa kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázójáról, aki szakmai vezetőként is irányította a klubot. Kiemelte, a két példa is jól mutatja, hogy a sport milyen erényekre tanít, de ereje ennél jóval nagyobb.
Hozzátette, Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere „a sportból érkezett, a sportot érti és a sportot sokszor erején felül is támogatja”. Hangsúlyozta, nagyon nagy dolog, hogy ebben a városban ilyen sportélet lehet, hogy ennyi fiatal sportolhat, és meggyőződése, hogy ez nem valósulhatott volna meg, ha nem Szalay Ferenc a város polgármestere.
Schmidt Ádám kiemelte, a sportirányításban igyekeznek hangsúlyt fektetni arra, hogy finomítsanak azon a „kicsit téves” beidegződésen, amely szerint a sport csak versenysportban és a legmagasabb szintű eredményekben mérhető. „A sport ennél sokkal több, erre hívják fel sok helyen a figyelmet” – fogalmazott. Nagyon fontosnak nevezte, hogy a pénteken átadott sportközpont a versenysporton túlmenően a közösségi sportot is támogassa.
Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere arról beszélt, hogy a város alapstratégiái közé tartozik az egészséges életmódra nevelés. Kiemelte a magas színvonalú oktatási rendszer és sport szerepét, annak közösségi erejét. Megemlítette: a városból indult a mindennapos testnevelés, a szolnoki gyerekek nagy része sportol. A sportközpont kialakítása egyben egy városrész rehabilitációját is jelenti, az egész környék megújult, a környező lakóépületek értéke is nőtt, a térség bel- és csapadékvíz-védelmi fejlesztése is megvalósult – közölte.
Rózsa József, a Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, a sportközpont hat teljesen különböző projektből épült meg. Megújult, kibővült a B. Nagy Pál Sportcsarnok, egy teljesen új vívóteremmel és felújított kosárlabdateremmel. Emellett küzdősporttermet, atlétikai centrumot, rendezvényteret, úszómedencét és fürdőt, valamint szálláshelyeket magában foglaló sportközpont létesült. A létesítmény ma több sportág utánpótlás-nevelését szolgálja, miközben az élsportolók is kimagasló körülmények között készülhetnek ott – jelezte.
A Véső út és térsége fejlesztésére mintegy 5.5 milliárd forintot fordítottak állami és európai uniós forrásokból.
Az eseményen többek mellett jelen volt Kállai Mária, a térség fideszes országgyűlési képviselője és Németh Szilárd, a Magyar Birkózószövetség elnöke, fideszes országgyűlési képviselő is.
Az ünnepélyes átadó elején az MH Kiss József 86. Helikopterdandár ejtőernyős bemutatóját, általános iskolás gyerekek élőkép-produkcióját láthattak a jelenlevők, és a Légierő Zenekar Szolnok műsora színesítette a rendezvényt.
2024.04.26
https://www.nemzetisport.hu/egyeb-egyeni/2024/04/atadtak-a-megujult-veso-uti-sportkozpontot-szolnokon
forrás: http://www.blogszolnok.hu/1xvolt_utcasorolo_124_volt_nincs_utca?fbclid=IwAR2_Eeqs82EjjcamjAtMIeNyKeGYRdJbrI4egbf9lreJHRy39AsjQO2_zN8
...
Megfelel a nemzetközi elvárásoknak
A felújított Véső úti atlétikai centrumot a strandfürdővel együtt adták át 2020. október 21-én. Az atlétikai centrum fejlesztésére a magyar állam 1,7 milliárd forintos támogatásából került sor. A beruházása során 7300 négyzetméter rekortán pályaburkolat készült el nyolc futópályával, négy távolugró-gödör épült meg. A súlylökő, kalapácsvető, és diszkoszvető részleg megfelel a nemzetközi előírásoknak. Az új főépület alapterülete majdnem ezer négyzetméter, a fedett lelátó bruttó alapterülete 570 négyzetméter és 512 férőhelyes. A földszinten 300 négyzetméteren a többi között négy öltöző és akadálymentes blokk is található. Az emeleten 300 négyzetméteren két edzői irodát alakítottak ki, zuhanyzóval. Tárgyalóterem, versenyek idején használatos versenybírói célfotó technikai helyiséggel, szociális blokkokkal, teakonyhával és négy öltözővel létesült a beruházás során. A futófolyosó alapterülete megmaradt, 102 méter hosszú, 12 méter széles. A nyolcpályás futófolyosó távol- és hármasugróhelyek kialakításával teljesen új rekortán burkolatot kapott.
2023.06.10
https://www.szoljon.hu/helyi-sport/2023/06/most-valik-el-mit-tud-valojaban-a-veso-uti-palya
A MÁV tulajdonából a szolnoki önkormányzathoz került Véső úti sporttelepen a lelátó és annak alagsori helyiségei után elbontják a füves labdarúgó-és atlétikai pályát valamint az ökölvívó-birkózótermet. Ezt követően kerül sor a meglévő futófolyosó teljes körű, a tetőszerkezetet, és a homlokzatot érintő felújítására valamint egy új rekortán sportpadló készítésére.
Szalay Ferenc további tájékoztatása szerint a projekt építési részében többek között egy 527 nézőt befogadó új lelátó készül el, alatta öltözőkkel, vizesblokkokkal, irodákkal. Szintén megépül egy nyolcsávos, nemzetközi viadalok rendezésére alkalmas atlétikai pálya, valamint egy versenyzésre alkalmas dobópálya. A kivitelezést várhatóan 2018 végére fejezik be az építők.
A tervek arról is szólnak, hogy a MÁV-sporttelephez korábban tartozott, évek óta üresen álló strandfürdőt is felújítják, megnyitják a nagyközönség előtt, és az közös helyiségekkel kapcsolódik majd az atlétikai központhoz. Ugyancsak megújul a B. Nagy Pál Sportcsarnok, a hozzá tartozó öltözők, s épül egy új vívóterem is. Ez így együttesen négy milliárd forintnyi fejlesztét hoz a városba.
Az atlétikai centrumot magába foglaló városrészben a következő időszakban lesz egy átfogó víziközmű-fejlesztés, a térséget bekapcsolják a menetrendszerű helyi autóbuszközlekedés rendszerébe valamint a városi kerékpárút-hálózatba.
2017.11.20
forrás: http://info.szolnok.hu/hirek-m21/negymilliard-forintert-megujul-a-veso-uti-sporttelep-n8810
A második hazai mérkőzésre ígérték a szolnoki vezetők azt, hogy működőképes eredményjelzővel szolgálják ki a szurkolókat. Sajnos a BVSC-től kapott "levetett holmi" a vártnál több műszaki hibával érkezett, ezeket végre sikerült kijavítani- igaz jelentős költséggel.
Ha kissé megkésve is, de a vasárnapi mérkőzésen már működött az eredményjelző, és a falelátós, ódon stadion szinte megfiatalodott az új szerzeménnyel.
1997.10.20, Nemzeti Sport
A Szolnokot ért bombatámadás miatt elmaradt a Szolnoki MÁV-Salgótarjáni BTC mérkőzés. Sajnos, a súlyos pusztítás a csapatot sem hagyta érintetlenül, Laborcz légnyomást kapott, Kispéter a romok alatt holtan találta meg édesanyját, Kolláth, Csabai, Fazekas és Korom lakása pedig súlyosan megsérült. A bombázás miatt használhatatlanná vált MÁV sportpálya helyett Újpesten játszották le az elmaradt összecsapást, amelyen a MÁV rendkívül tartalékosán állt fel és 4:2 arányú vereséget szenvedve a 8. helyre csúszott a tabellán. Kispéter Mihály legnagyobb gyásza ellenére is vállalta a játékot!
A MÁV sportpályája 1944. június 2-én, légitámadás után
forrás: http://www.tempofradi.hu/szolnoki-mav-mte-kronika-75
Örökzöld téma! A belépőjegyen, a bérleten és az utcanévtáblán is "út" szerepel. A köznyelvben "utca"-ként emlegetik a város második számú sportpályáját és valószinűleg ezért vált a "Véső utca" elnevezés népszerűbbé az eredetinél.
Amennyire sajnos a GoogleMaps nem képez megbízható forrást az út-utca elnevezés körüli kérdéseket illetően, úgy sokszor a térképek sem azok. A leghitelesebbnek eddig a Kartográfiai Vállalat által a ´60-as és´80-as évek között kiadott nyomtatott példányok bizonyultak, bár azok sem hibátlanok.
forrás:
http://www.tempofradi.hu/szolnoki-mav-mte-kronika-75
Hatalmas versenyfutás kezdődött a bajnoki címért, amelynek a tétje az NB I-be jutás volt. A sorsdöntő 90 percre 1938. június 19-én került sor. Íme a mérkőzés krónikája: Szolnoki MÁV-Erzsébet FC 3:2 (3:1), Soroksár, 4.000 néző. Vezette: Klein Árpád – kitűnően.
Több mint nyolcszáz szurkoló érkezett Szolnokról, s már jóval a találkozó kezdete előtt elkezdődött a hangpárbaj. A csapat a mérkőzés napján ült vonatra, az érkezés után a soroksári Fogadóban ebédelt, majd a szalmával felhintett s letakart külön szobában „pihent”. Az összecsapás hihetetlen izgalmak között zajlott, az akkori pletykák szerint a rivális Csepel igyekezett érdekeltté tenni az Erzsébet FC-t a mérkőzés kimenetelében, hiszen számára egy döntetlen már a bajnokságot jelentette volna. Végül szinte emberfeletti küzdelemben győzött a MÁV és az NB I-be jutott.
Valamennyi játékos kiválót nyújtott, de a jók közül is kiemelkedett Bulyáki és Sárkány, ők a mezőny legjobbjai voltak. Mérkőzés közben – telefon híján – percenként indultak a postagalambok Erzsébetről Szolnokra, s vitték a mérkőzés pillanatnyi állását. A győzelem hírére a Tisza-parton felejthetetlen karnevál során békültek ki haragosok, régi ellenségek, s a sportbarátok csoportokba verődve, hajnalig ünnepelték a MÁV országra szóló sikerét. A helyi újság szerint: „Mindenki megnőtt a városban, szélesebben mosolyogtak az emberek”. Még a tengerentúlról – St. Moritz-ból – is érkezett gratuláló levél Wéber Lajos edzőnek, Fischer Mór nyugalmazott műszaki főtanácsostól! Az NB II-ben szerepelt játékosok a következők voltak: Horváth II, Retkes, Dracskó, Csabai, Selmeczi, Bulyáki, Szántó, Sárkány, Kolláth, Korom, Horváth I, Kövesdi, Dobozi, Menkó. A gólkirályi címet Kolláth szerezte meg 47 találattal. A szép siker hírére döntött úgy a MÁV vezetősége, hogy felújítja a néző- és játékteret, öltözőket, salakos edzőpályát létesít, kiépíti a csatorna hálózatot és az öntözőberendezést, az állóhelyet tetővel látják el s ötezer néző elhelyezésére teszik alkalmassá. A sporttelepet betonkerítéssel övezik.
forrás:
http://www.tempofradi.hu/szolnoki-mav-mte-kronika-75
forrás:
Népsport 1955.06.10.
Csak 1955-ös a "legújabb" Népsportjaim, ezért a Kiliánról semmit se tudok.
Esetleg egy későbbi csapatról a Kilián FSE-ről valamit nem tudsz véletlenül?
Ezt, hogy érted? A csapatra vagy magára a tényre, hogy a MÁV-pályán játszottak?
A csapatot felsőbb utasításra helyezték Mátyásföldről Szolnokra és 1957-ben egy egyesüléssel vissza is került oda. (Valószínűleg az volt oka, hogy Szolnoknak nem volt NBI-es csapata, de megfelelő helyen volt emberre.) Mivel nem volt kötődése Szolnokhoz, ezért pályája sem volt, ezért játszottak az akkoriban először Lokomotív-, később Törekvés-pályán. Ezeket az adatokat az 50-es évekbeli Népsportból vettem.
Szolnoki Légierő (1953 - 1957)