1941. szeptember 7. Szegedi VSE- Újpest FC 0:4 (0:2)
    SZVSE pálya, 3.500 néző V:Újvári
    Újpest: Aknavölgyi-Balogh II.,Bíró-Nagymarosi,Mészáros,Balogh I.-Ádám,Vidor,
    Szusza,Zsengellér,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 0:1 Zsengellér (4p.), 0:2 Kalocsay dr. (45p.), 0:3 Kalocsay dr. (60p.), 0:4 Ádám (89p.).

Lendületes ujpesti támadás után a 4. percben kapu előtti kavarodásból Zsengellér szerezte a vezető gólt. 0:1. A vasutasok eleinte elfogódottan mozogtak, később azonban belelendültek a játékba és egymás után vezették a támadásokat. Ha a szerencse nem pártol el tőlük, akár meglepetést is okozhattak volna. A 26. percig 7:0 volt a sarokrúgások aránya a szegediek javára. A 43. percben is a vasutasok támadtak, közben azonban a kapu előtt i kavarodásból a labda váratlanul a kapu elé jutott, ahol Ádám és Zsengellér összejátszása után Kalocsay dr. rúgta a második gólt. 0:2.
    A második félidő elején is az Ujpest fölénye mutatkozott, majd a 15. percben Vidor beadását Zsengellér kapufára rúgta, ahonnan a labda Kalocsay doktor elé pattan, aki befejelte. 0:3. Az Ujpest fölénye továbbra is megmaradt, de a vasutasok védelme most már jobban vigyázott és csak a 44. percben nézte el a kapus Ádám 25 méteres gyenge lövését. 0:4. A Szeged a gólaránnyal ellentétben nem játszott alárendelt szerepet. 9:0 volt a sarokrúgások aránya a vasutasok javára. Az Ujpestben a közvetlen védelem élén Biró Sándorral volt kiváló, míg az SzVSE-ben Sebő,Balog és Kalocsai II. érdemel dicséretet.