Szegedi Tisza Vasutas SE - Újpest FC 2 : 5 15:00

1. avatar: fgymat
    2024.02.05, 23:08
    Hibahelyreigazitás. Zsengellér vasárnap Szegeden nem két, hanem csak egy gólt rúgott Szusza ugyanis nemcsak az Újpest utolsó előtti gólát rúgta, hanem az utolsó gólt is ő szerezte.

Nemzeti Sport
    1944.03.09

2015.05.22, 18:59
    A sűrű hóesésben lejátszott mérkőzést az Ujpest erélyesebb csatárjátékával megérdemelten nyerte.
    A szegediek támadásaival kezdődött a mérkőzés. Az 5. percben a messziről kapura lőtt labdát balogh II. kézzel érintette, a megítélt 11-est azonban Fábián kapu fölé rúgta. A 10. percben Sajtos szabálytalanul akadályozta Pozsonyit, a szabadrúgást 25 méterről Szusza lőtte, amelyet a vetődő kapus mellett a befutó Spányik a hálóba továbbított. 0:1. A 40. percben Fábián elfutott Biró mellett, a kifutó Wimmeren is átemelte a labdát, amely azonban a nagy hóban a gólvonalon elakadt. Szegedi támadásokkal ért véget a félidő.
    Szünet után a Szeged eleinte többet, az Ujpest azonban veszélyesebben támadott. A 8. percben Zsengellér bombája a jobb kapufáról pattant a hálóba. 0:2. A 12. percben Pozsonyi félpályáról lefutott és a kifutó Papp mellett gólt rúgott. 0:3. A 20. percben Koppány elfogott egy hosszan előrevágott labdát és azt a hálóba továbbította. 1:3. A 25. percben a jobb oldalról átvágott labdát Frenák a kifutó Wimmer mellett góllá értékesítette. 2:3. A 36. percben Zsengellér szöktette Szuszát, aki 20 méterről kapásból a kapus feje felett gólt rúgott. 2:4. A 40. percben Szusza kapu előtti kavarodásból közelről beállította a végeredményt. 2:5.