Újpest FC - Salgótarjáni BTC 3 : 1 17:30

1941. augusztus 31. Újpest FC- Salgótarjáni BTC 3:1 (0:0)
    Megyeri út, 3.000 néző V:Schramm
    Újpest: Aknavölgyi-Kecskés,Balogh II.-Nagymarosi,Mészáros,Balogh I.-Ádám,Vidor,
    Szusza,Zsengellér,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 1:0 Tímár (47p.-öngól), 2:1 Ádám (66p.), 3:1 Zsengellér (69p.).

A Salgótarján csapatában a jobbhátvéd Gáspár helyett Kovács játszott, a jobbszélen Borsányi dr., a balszélen pedig Trenka szerepelt. Izgalmas küzdelem után az Ujpest erélyesebb csatárjátékával megérdemelten győzött. Az Ujpest rögtön támadólag lépett fel, azonban eleinte Ádám, Vidor és Zsengellér lövései elkerülték a kaput. A 8. perctől kezdve az SBTC is felnyomult, eredményt azonban az erélyes ujpesti védelemmel szemben nem tudott elérni.
    Szünet után ujpesti támadások következtek, a 2. percben Kalocsay lövését Géczi kiütötte és a labda Tímár lábáról a hálóba pattant. Öngól. 1:0. A 4. percben az SBTC ellentámadásánál a kifutó Aknavölgyi mellett Pribilovics kiegyenlített. 1:1. A 21. percben izgalmas jelenetek után az Ujpest Ádám erős lövésével megszerezte a vezetést. 2:1. A 23. percben Zsengellér egyedül futott le és közelről a kifutó Géczi mellett újabb gólt rúgott. 3:1. A mérkőzés hátralévő részében mindkét csapatnak volt gólhelyzete, amelyek azonban kihasználatlanok maradtak.