Örülhet a Ferencváros, hogy csak így kapott ki, mert emberemlékezet óta nem játszott ilyen gyengén
    Góllövő: Dömötör, Táncos, Kármán, Kármán, Sárosi
    Üllői út, 7000 néző. Bíró: Klug.
    III. ker.: Budai — Győri, Biró — Beretvás, Lutz, Magyar — Fenyvesi, Blaskó, Kármán, Horváth, Dömötör.
    Ferencváros: Háda — Hunyadi, Korányi — Laky, Bukovai, Turay — Táncos, Takács II., Sárosi, Lázár, Kohut.
    A Ferencváros kezd, és támad. A 3.percben Budait megzavarja Sárosi, elszedi a labdát tőle. Takács II.-nek passzol és ez - kapufát lő. Öt percig az óbudai térfélben folyik a játék, majd változatosabb lesz. Kölcsönösen rosszak az akciók — a 10. percig. Akkor — gól jón. Dömötör szögletrúgását Bukovi visszafejeli, a szélső újabb beadása elszáll a fejek felett, Fenyvesi lő, a közeli labda Hádáról kipattan, éppen
    Dömötör elé, aki hálóba vágja. (1:0).
    Negyedóra után a Ferencváros mégis kezdi magát összeszedni. Egy korner után Budai bizonytalankodik és Bukovai sarokba tartó lövése véletlenül akad el emberben. Lázár pompás fejesét Budai csak kornerre tudja védeni.
    A 20. percben újabb korner:
    Táncos pontos rúgása Budai feje felett a kapura csavarodik, Győry menteni próbál, térdéről kipattan a labda, de már csak a vonal mögül. Sárosi biztonság okáért mégis bevágja újból.
    (1:1)
    A gól után élénk a Ferencváros. Takács II. fejesét is csak üggyel-bajjal tolja ki Budai, majd Sárosi lövése pattan lábról kornerre. A III. ker. most ritkábban jut szóhoz, de egy kornert ő is összehoz. A játék nem mozog valami magas színvonalon. A III. ker. időnként még rendszeresebben, folyamatosabban játszik, mint nagynevű ellenfele.
    Az „újrendszerű csatársor” még mindig döcög
    és a zöld-fehér védelmet is igen könnyen átjátssza az óbudai csatársor. A félidő vége felé a jó óbudai halfsor ellenlábasa fölé kerekedik. A Ferencváros egyik lefutása a 44. percben viszont óriási helyzetet hoz: Kohut dolgozza ki, remek lendülettel bead
    Takács II-nek, aki teljesen tisztán kapja a labdát
    de -elvéti s mire lő, Budai már rajta van s kapu mellé surran a labda! Meccslabda volt!
    Heves óbudai ostrommal indul a II. félidő. Kármánt szépen tisztára játsszák, a lövés a kifutó Hádáról csúszik a kapu mellé. Közben Dömötör szögletrúgásából óriási kavarodás támad, egy lövés a vonalon álló Háda lábába akad, ott pattog a labda a kapu torkában, anélkül, hogy két méternél többet repülhetne. Háda nem tud erélyesen beleavatkozni s a labda hosszas pattogás után végre Korányi lábáról
    Kármán elé kerül, aki hálóba nyomja. (2:1).
    A 7. percben Fenyvesi átjátsza Korányit s a hátvéd csak a kornervonalnál éri utól a csatárt, hogy alapos lökéssel kilódítsa a vonalon túlra. Az esetet sokan tipikus
    11-es esetnek
    látják és általános csodálkozást kelt, hogy a bíró szögletrúgást ítél. Beretvás hazudása majdnem bajt okoz. A Ferencváros eredménytelensége miatt tüntet a közönség és — közkívánatra — Lázár és Turay helyet is cserél.
    De ez most már nem sokat segít. A III. ker. lendületben van és támadást támadásra vezet. Dömötör a 17. percben két embert kicselezve tisztán áll a kapu előtt, a félrelő.
    A III. ker. támad, sőt szorít,
    még Lutz is kapura lő. Most van hangulat, zeng a nézőtér a bíztatástól. A 23-ik perctől kezdve újra feljön a Ferencváros, Takács II. kiugrik, a lövésbe a legjobbkor lép bele Győry. Korner! Semmi! Táncos jó helyzetből megvágja! Fölé! A 21. percben Kármán egyedül kiugrik, a félpályán végigfut, lövése kipattan Hádáról, kavarodás, nehezen ússza meg a dolgot a Ferencváros.
    Bukovai mindjobban visszaesik,
    alig tud már beleavatkozni a játékba. A 31. percben Fenyvesi esik, most is 11-est reklamál Óbuda, de itt alaptalanul. Viszont hamar vigasztalódhat a III. kerület: a 32.percben Dömötör a ráfutó Háda mellett kapu elé íveli a labdát, Hunyadi hiába falaz, Kármán az üres kapura fejel,
    Korányi próbál menteni, de pont a nekirontó Kármán térdének vágja a labdát és így lesz gól. (3:1).
    A Ferencváros — sehol. 33. percben Horváth bombalövését Háda kiüti a Fenyvesi elé, a csatár óriási helyzetben a kapus kezébe gurít. A III. ker. fölényesen tologat s a 35. perc váratlanul hoz Fradi-gólt. Kohut erélye szerzi a fordulatot, de — Fenyvesi hibájából születik az alkalom. Fenyvesi — érthetetlenül — Turayt szökteti, ez Kohutot, a szélső erélyesen robog le, bead
    Sárosinak még igazításra is van ideje. Kényelmes gól. (3:2).
    Most belemegy a Ferencváros, de erejéből nem sokáig futja s a III. ker. előretörései sokkal veszélyesebbek. A végén
    a Ferencváros-védelem a teljes felbomlottság jeleit mutatja.
    A 44. percben a most jobbösszekötőt játszó Fenyvesi hatalmasat lő a 16-osról, a labda kicsúszik Háda kezéből és csak az utolsó pillanatban tudja visszakaparni a befutó Kármán felett. Kettős fütty! Másféléves szünet után bajnoki meccset vesztett a Ferencváros!