2022.04.19, 22:55 (szerk.: 2022.04.20, 10:28)
    FTC — KAC 3:0 (2:0)

Üllői-uti pálya, 3000 néző
    Bíró: Schiller Gyula

Hégerrel állott fel a FTC komplett csapata, amely a mérkőzés sorsát elejétől kezdve biztosan tartotta a kezében. Az FTC így tehát veretlen maradt a tavaszi szezonban. Amselnek alig volt komoly munkája, a hátvédek egyformán jók voltak. A fedezetsorban Fuhrmann állandó javulása keltett kellemes meglepetést Pataki jó kedvében volt, okosan irányította a játékot s messziről lőtt váratlan góljával lövőképességének épségéről is tanubizonyságot tett. Mellette még Tóth és Egry szerepelt jól, Héger pedig gyors lefutásaival tüntette ki magát, Habász ellenben sorra a kapu fölé lövöldözte a legszebb labdákat. A KAC csapatában a védelem és a fedezetsor pompásan megállotta a helyét, viszont a csatársor alig mutatott valamit. A mérkőzés sorsát a csatársorok között fennálló klasszis különbség döntötte el. Már a mérkőzés első perceiben fölénybe kerül az FTC, a 3-ik percben Egry messziről lőtt labdája foglalkoztatja Birit, majd közvetlenül ezután Halász kedvező helyzetből kapu mellé lövi a labdát. A KAC kerül kis időre ellenfele térfelére, de Morvay Fatter szép beadásából biztos alkalmat hibáz. A 11. percben Tóth fut le, beadása Patakihoz kerül, aki 20 méterről a kapu jobb sarkába lő, a labda az elvetődő Bíri kezét érintve a hálóba perdül. Nagy FTC fölény mellett Tóth és Héger beadásait a belsők sorra elhibázzák. Halász a szebbnél-szebb labdákat eregeti a kapu fölé. Tóthnak egy szép beadását Biri huzza le szépen, de Héger lefutásból közelről lőtt labdáját kiejti, majd a labda után vetve magát, szerencséjére ismét magához kaparintja. Pataki szép kiadásával Héger fut le ismét, de ujból Biri kezébe lő. A 28. percben Héger beadása a balszélre Tóthhoz kerül, aki kissé kapu felé dolgozza magát és lapos lövéssel a második gólt lövi. Kispest vezet ezután néhány veszélyes támadást, de Norik a kapu mellé lő, Gresch centerét pedig Amsel fogja el Az első korner a 39. percben esik az FTC javára Tóth révén, amelyet azonban Pataki a kapu fölé lő. Lefutás révén ismét a KAC csatárok kerülnek Amsel hálója elé, de Morvay erős lövését Amsel biztosan fogja. A félidő utolsó percében Pataki—Tóth összjátékából előbbi szép lövése Biri zsákmánya lesz.

A második félidő teljesen FTC fölény jegyében folyik le. Már a 9. percben eredményes a támadás. Habár a Hégertől kapott labdát 20 lépésről élesen a felső jobb sarokba lövi. (3 : 0). A 14. percben Ölvedyt a bíró kiállítja. A folytonos FTC támadások következményeképpen Blum egymásután kénytelen Halázz és Egry lövéseit védeni. Az egyik erős saroklövést csak elvetéssel és kiöklözéssel tudja menteni. Fatter kiszökésekkel próbálkozik, egyik kiszökésénél faultolják, a kapu elé rugott szabadrugást azonban Morvay jó helyzetből a kapu mellé helyezi.

FTC: Amsel— Takács, Hungler II— Fuhrmann, Szabó, Blum— 0Héger, Halász, Pataki, Egry, Tóth
    KAC: Biri— Saguly, Dudás —Raix. Sándor, Eberhardt— Fatter, Nórik, Morvay, Ölvedy, Gresch.