Typographia - Ferenczvárosi TC 2 : 12 14:15

2021.11.10, 19:14
    FTC.—TYPOGRAPHIA 12 : 2 (6 : 2.)

Kőbányán a Hölgy-utcai pályán folyt le a mérkőzés, mely a FTC. óriási főlényéről tanúskodik. Mindkét csapat legjobb erőit állította ki. A mérkőzés eredménye a FTC. kitűnő formáját igazolja. Szokatlan és a sártól irreális pályán nyugodt, szép összjátékot mutatott, melylyel elég jó eredményeket elért Typ. ellen már a 15-ik percben 5 : 0 vezetett. Ezután a Typ. erélyesebben játszik éa több veszélyes támadást intéz. A 25. p.-ben Manglitz a labdát mellel fogja, de karjára gurul; a megítélt 11-esből Krausz gólt lő. 30. percben Fehér a gólt lövői, mely után a Typ. szépen vezetett támadásából Fritz hibás kiugrását Mandl góllá értékesíti. A II. félidőben FTC. állandó főlényben játszik és könnyű szerrel még 6 gólt rúg. A FTC. adott góljai közül Schlosser 4-et, Kuruc 3-at, Fehér 2-öt és Szeidler 1-et lőtt. A Typ. játéka csak időközönként volt I. osztályú csapathoz méltó. A sok gól, vagy elkedvetlenítette, vagy durva játékra ragadtatta. Biró: Schubert M. Ferenc (MUE.) volt.