Vasas-Casino Vígadó - Békéscsabai Előre FC 1 : 1 16:00

2017.01.12, 10:27 (szerk.: 2021.08.08, 21:01)
    Vasas - Békéscsabai Előre FC 1-1 (1-1)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Fáy utca, 3000 néző
    V.: Kiss G. (Arany, Szilágyi)
    Vasas: Sáfár 0 — Mónos 6, Geress 5, Juhár 5, Maczó 6 — Máriási 5, Szilveszter 6, Simon 6, Jessy 6 — Gricajuk 4, Pál 5. Edző: Gellei Imre
    Békéscsaba: Udvarácz 6 — Csató S. 6 — Szenti 5—2=3, Kovács 6 — Mracskó 6, Fodor 5, Balogh 5, Major 4, Zahorán 6 — Szarvas 4, Kulcsár 6. Edző: Pásztor József
    Csere: Gricajuk helyett Váczi (5) a szünetben, Szarvas h. Kasik (-) a 65., Major h. Nagy L. (-) a 76., Kulcsár h. Szabados (-) a 82. percben.
    Gólszerző: Jessy a 15., Kulcsár a 17. percben.
    Sárga lap: Kovács (hátulról buktatta Váczit) a 60., Balogh (kezezésért) a 63., Kulcsár (felrúgta Juhárt) a 65., Simon (megrúgta Kasikot) a 75., Szilveszter (sípszó után elrúgta a labdát) a 76. percben.
    Kiállítva: Szenti a 71. percben.
    Szögletarány: 8:2 (4:2)

3. perc: A labda a 16-os vonala előtt egy méterrel kipattant Udvarácz melléről, Simon az üres kapura gurított, de Kovács szögletre mentett.
    4. perc: Simon ívelt be szögletet a jobb oldalról, Jessy hat lépésről ä jobb felső sarokra fejelt, Udvarácz azonban védett.
    15. perc: Megszerezte a vezetést a Vasas. Pál a jobb oldalról ä kapu elé ívelt, Jessy öt lépésről a bal felső sarokba fejelt, 1-0.
    17. perc: Gyorsan egyenlítettek a lila-fehérek, Szarvas beadását Kulcsár nyolc méterről a bal felső sarokba lőtte, 1-1.

33. perc: A Vasas védői nem tudták elrúgni a pettyest, Fodor 15 méterről kapura lőtt, de egy hazai játékos lábáról szögletre pattant a labda.
    37. perc: Simon 25 méteres szabadrúgása után a labda a jobb kapufáról pattant a mezőnybe.
    61. perc: Az egykori békéscsabai Váczi óriási helyzetbe került, Csató S. fejéről jutott elé a labda, de annyira meglepte a nem várt lehetőség, hogy a kapu mellé gurított.
    71. perc: Pál kiugrott a védők közül, Szenti hátulról felvágta, ezért a játékvezető joggal mutatta fel a csabai csapatkapitánynak a piros lapot.
    86. perc: Geress 30 méteres, bal sarokra tartó lövését Udvarácz csak másodszorra tudta megfogni.
    88. perc: Megszerezhette volna a vezetést a Békéscsaba, Szabados egyedül tört kapura, de a kifutó Sáfárba lőtt.

A Vasas nagy lendülettel kezdett, s mindjárt kihagyott két nagy helyzetet. Gellei Imre legénysége egyértelműen a Békéscsaba tudtára adta, hogy még egyszer nem lesz 4-0 a javára, mint a tavasszal. Az első negyedóra utolsó percében sikerült is megszerezni a piroskékeknek a vezetést. Parádés gólnak örülhettek a hidegben kitartó hazai szurkolók. Igaz, nem sokáig tartott az öröm, mert a Vasas-védők még ünnepeltek, és kihagytak néhány pillanatra, ami elég volt ahhoz, hogy Kulcsár kiegyenlítsen.
    Ezt követően kiegyensúlyozott lett a játék, a Vasas többet birtokolta a labdát, de a Békéscsaba veszélyes kontraakciókat vezetett. Jobbára a vendégek térfelén folyt a játék. A hó egyfolytában hullott, ezért kicsit irreálissá vált a talaj, sokat csúszkáltak a füvön a játékosok.
    Fordulás után a Békéscsaba kettős fedezékbe vonult, és igyekezett tartani a labdát. Gellei Imre a szünetben taktikai cserét hajtott végre, az egykori csabai Gricajukot egy szintén korábban a lila-fehéreknél megfordult játékossal, Váczival váltotta fel, aki igencsak megkeserítette a régi játszótársak kedvét. A Békéscsaba nem vonalban védekezett, hanem labdarúgói megszállták a területet. Mindenki igyekezett a szembe jövő ellenfelet semlegesíteni.
    A Vasas beszorította ellenfelét, de nem tudta feltörni a békéscsabai reteszt. A piros-kékek keveset futottak keresztbe, a másik pedig, hogy nem tudtak a békéscsabai védők mögé kerülni.
    A 71. percben Szenti kiállítása után megfogyatkoztak a vendégek, ettől kezdve a Vasas, ha lehet, még nagyobb erővel támadott. De ezekben az akciókban nem volt sok elgondolás. Óriási volt a küzdelem, a hazaiak támadtak, a lila-fehérek hősiesen védekeztek. Voltak percek, amikor arra rúgták a labdát, amerre álltak.
    A Vasas csak magát okolhatja, hogy nem tudta megszerezni a győzelmet. Nem az akarással volt a baj, hanem azzal, hogy ebben a dermesztővé vált időben nem játszottak okosan a fővárosiak. Keveset lőttek távolról, pedig ezen a csúszós talajon többre mentek volna, ha átlövik a békéscsabai védőfalat. Ha nagy ritkán meg is tették ezt, akkor mindjárt meleg helyzet adódott a vendégek kapuja előtt, mert Udvarácz rendre kiejtette a labdákat. Szerencséjére azonban, nem volt ott Vasas játékos, aki kihasználja ezt. Nem volt magas színvonalú a mérkőzés, csak a játékosok lelkesedését, akarását lehet dicsérni. Az Előre FC tíz emberrel is magabiztosan védekezett, a Vasas pedig nem tudta kihasználni létszámbeli fölényét, így meg kellett elégednie a döntetlennel.

Edzői nyilatkozatok
    Gellei Imre, a Vasas edzője:
    — A játékunkban benne volt a győzelem lehetősége. Rengeteg helyzetet alakítottunk ki, kapufákat rúgtunk, a szerencse azonban ezúttal az ellenfél mellé állt.
    Pásztor József, a Békéscsaba edzője:
    — Az egy pontnak örülök. A mérkőzés alatt szerencsénk volt, a végén érzésem szerint a játékvezető egy 11-est nem adott meg a javunkra. Jessy kezezésére gondolok, mert az a 16-oson belül történt.
    — Kikkel voltál elégedett?
    — A mérkőzés folyamán végig jó teljesítményt nyújtott Csató Sándor. De elégedett voltam Kovács és Kulcsár teljesítményével is. Fodor az első játékrészben kitűnően játszott, a folytatásban visszafogottabb teljesítményt nyújtott. A többiek viszont elmaradtak az elvárttól.
    — A játékkal elégedett voltál?
    — Egyértelmű, hogy nem. Egyáltalán nem játszottunk jól, különösen a második félidőben nagyon magunkra húztuk a Vasast, ami a sok gyenge teljesítménynek és a kiállításnak köszönhető. így azt is elmondhatom, hogy szerencsénk volt a pontszerzésben, a Vasasnak nagyon sok lehetősége volt, amit nem használtak ki. Gondoljunk csak a kapufára vagy Váczi nagy ziccerére. A pontszerzésnek viszont örülök.