Hungary - Poland 0 : 0 20:15

2021.03.23, 21:53 (szerk.: 2021.03.23, 21:55)
    A lengyel kapitány a légiósokra épít

Tizenkét idegenlégióst hívott meg a Magyarország ellen március 29-én Debrecenben lejátszandó barátságos mérkőzésre Jerzy Engel, a lengyel labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya - írta az MTI. A szakvezető csütörtökön hat, Lengyel- országban szereplő játékossal véglegesíti a keretét.

A lengyel válogatott keretébe meghívott idegenlégiósok:

Jerzy Dudek (Feyenoord) - kapus;

Jacek Bak (Olympique Lyon), Tornász Klos (Auxerre), Tornász Waldoch (Schalke 04), Michal Zewlakow (Excelsior Mouscron) - védők;

Tornász Iwan (PSV Eindhoven), Jacek Krzynówek (FC Nürnberg), Piotr Swier- czewski (Bastia), Tornász Zdebel (Lierse SK) - középpályások;

Radoslaw Gilewicz (Tirol Innsbruck), Piotr Reiss (MSV Duis- burg), Marcin Zewlakow (Excelsior Mouscron) - csatárok.

Nemzeti Sport, 2000.03.16
    Az MTI értesülése szerint hat új játékossal bővült a vendégek kerete a március 29- én Debrecenben sorra kerülő magyar-lengyel válogatott mérkőzés előtt.
    Jerzy Engel szövetségi kapitány a korábban megadott 12 légiós mellett csütörtökön öt otthon játszónak, valamint még egy „külföldinek” küldött meghívót.

Az új meghívottak: Radoslaw Majdan (Pogon Szczecin) - kapus, Tornász Rzasa (Feyenoord), Jacek Zielinski (Legia Warszawa), Radoslaw Kaluzny (Wis- la Kraków) - védők, Bartosz Karwan (Legia Warszawa), Maciej Zurawski (Wisla Kraków) - csatárok.

Nemzeti Sport, 2000.03.17

2014.03.20, 10:46 (szerk.: 2021.03.23, 21:39)
    Bicskei Bertalan, a labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya és Gellei Imre, az utánpótlás együttes szövetségi edzője csütörtökön közös sajtótájékoztatón hirdette ki a március 29-i Lengyelország elleni találkozókra készülő kereteket.
    Bicskei Bertalan a jövő szerdai találkozón új játékrendszert próbál ki csapatával, melynek célja a középpálya megerősítése. Ennek érdekében az eddigi három helyett egy vagy két támadóval áll fel a csapat.

Ezzel kapcsolatban jellemző adalék: a február 23-i, Ausztrália elleni meccsen kerettag 6 csatár (Zavadszky, Dombi, Klausz, Ferenczi, Nagy T., Egressy) közül most senki nem jelölt. Egyébként is: a "februáriak" közül mindössze tízen maradtak kerettagok.

A játékosok vasárnap 11 órakor találkoznak a Népstadionban, kivétel Mátyus, a német II. osztályú bajnokságban szereplő Energie Cottbus védője, aki csak kedden csatlakozik a csapathoz, mert hétfő este még bajnoki mérkőzésen lép pályára. A "nagy" visszatérők: Király, Lisztes, Halmai, Illés.

Az A válogatott keret névsora:

kapusok: Király Gábor (Hertha BSC), Szűcs Lajos (FTC),

védők: Sebők Vilmos (Mannheim), Szatmári Csaba (Debrecen), Dragóner Attila (Fortuna Köln), Hrutka János (1. FC Kaiserslautern), Mátyus János (Energie Cottbus), Fehér Csaba (Geel), Molnár Zoltán (Dunaferr),

középpályások: Vincze Ottó (Mannheim), Lendvai Miklós (Geel), Rósa Henrik (Dunaferr), Illés Béla (MTK), Halmai Gábor (MTK), Erős Károly (MTK), Sándor Tamás (Beitar Jerusalem), Lisztes Krisztián (VfB Stuttgart),

támadók: Tóth Norbert (Újpest), Tököli Attila (Dunaferr), Kenesei Krisztián (MTK).

Az A válogatottak mérkőzése március 29-én 20.15 órakor kezdődik Debrecenben, a játékvezető a jugoszláv Zoran Arsics lesz.

MTI, 2000-03-23

3. avatar: magyarfutball.hu
    2014.03.20, 10:43 (szerk.: 2021.03.23, 21:39)
    Hétfő déltől kedd délutánig három edzést tart Dunavarsányban 23 játékosnak Bicskei Bertalan, a lengyelek elleni barátságos mérkőzésre (március 29.) készülő labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.
    Bicskei csütörtökön közölte, hogy kiket hívott meg a másfél napos edzőtáborba. A névsor:

MTK: Babos, Szamosi, Erős, Halmai, Illés
    Ferencváros: Szűcs L., Lakos, Füzi, Tóth M., Horváth P.
    Dunaferr: Salamon, Molnár Z., Rósa, Tököli
    Debrecen: Szatmári, Bodnár L., Böőr
    Vasas: Juhár, Kabát
    Újpest: Dvéri, Tóth N.
    Kispest: Vezér, Megyesi

A játékosok hétfőn 11-kor találkoznak a Népstadionban, délutánra olyan edzést tervez a kapitány, amelynek segítségével az alap-állóképességet tudja tesztelni. Másnap részben fizikai, részben taktikai gyakorlások lesznek.

Bicskei azt várja az idei első - számára rendszerint fontos tanulságokkal szolgáló - "összetartástól", hogy a mostani meghívottak közül többen is ott lesznek a lengyelek elleni keretben, amelyet jövő csütörtökön jelöl majd ki.

- A legfontosabb tapasztalataimat a bajnoki meccseken szerzem - mondta a kapitány. - Pénteken megnézem a Debrecen-Újpest találkozó tévéközvetítését, szombaton Dunaújvárosba megyek a Dunaferr-Siófok mérkőzésre, majd a tévéből követem nyomon az MTK-Fradi összecsapás egyik félidejét, végül a napot a Vasas-Győr "megfigyelése" zárja.

MTI, 2000-03-16
    Dunavarsányban készül hétfőn és kedden a magyar labdarúgó-válogatott. Bicskei Bertalan szövetségi kapitány csak a PNB-ben szereplő játékosokat hívta meg a gyakorlásra, a 23-as keretből azonban csupán húszan tudtak eljönni az edzőtáborba.
    A kapitány elmondta, hogy Babos Gábor (MTK), Lakos Pál (FTC) és Horváth Péter (FTC) nincs ott eredeti jelöltjei közül Dunavarsányban.

- Babosnak lovaglóizom-húzódása van, Lakosnak a combhajlító izma sérült meg, míg Horváth Péternek a térde vizesedett be, ezért egyikük sem lehet itt az edzőtáborban - jelentette ki. - Ma délután egy edzést tartok a keret tagjainak, kedden délelőtt és délután lesz egy-egy intenzív foglalkozás.

Bicskei hozzátette: a mostani keretből valószínűleg 8-10 labdarúgót fog meghívni a lengyel válogatott elleni, március 29-i barátságos találkozóra is.

- Nagyon fontos ez a két nap a csapat számára, egyrészt a fiúk elsajátíthatják a válogatott taktikáját, másrészt az erőnlétüket is szinten kell tartani, mert csak azzal a feltétellel jöhettek el edzőtáborozni, hogy a kondíciójukkal is foglalkozunk, ami a bajnokság szempontjából lényeges.

MTI, 2000-03-20

4. avatar: fgymat
    2013.05.20, 22:23 (szerk.: 2021.03.23, 21:43)
    Bálint András és Bernau Péter, az MTI tudósítói jelentik: Debrecen, 2000. március 29., szerda (MTI) - Jerzy Engel, a lengyel labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerda délelőtt megadta végleges kezdőcsapatát a Magyarország ellen 20.15 órakor kezdődő barátságos mérkőzésre.

A szakvezető egy helyen változtatott kedd esti névsorához képest. A Legia Warszawában szereplő Jacek Zielinski helyett a francia Olyimpique Lyonban játszó Jacek Bak került a hátvédsorba.

A lengyelek kezdőcsapata:

Dudek (Feyenoord) - Klos (Auxerre), Zewlakow (Mouscron), Waldoch (Schalke 04), Bak (Olympique Lyon) - Karwan (Legia Warszawa), Krzynówek (FC Nürnberg), Swierczewski (Bastia), Zdebel (Lierse) - Gilewicz (Tirol), Reiss (Duisburg)

Hajdúszoboszló, 2000. március 29., szerda (MTI) - A szerda esti magyar-lengyel A-válogatott futballmérkőzés "előjátéka" volt délután Hajdúszoboszlón a két ország U-21-es együtteseinek találkozója. A vendégek annak ellenére gond nélkül győztek, hogy a házigazdák nem játszottak alárendelt szerepet.

Utánpótlás válogatottak barátságos mérkőzésén:

Magyarország-Lengyelország 0-2 (0-0)
    Hajdúszoboszló, 1200 néző, v.: Delevit (jugoszláv)

gólszerzők: Makuch (60.), Ciesielski (79.)
    sárga lap: Horváth (33.), Balaskó (73.), Kardos (78.), Gera (80.), illetve Wroblewski (32.), Banaczek (77.)

Magyarország:
    Erdélyi - Bernáth (Simek, 23.), Udvari, Kovács H., Lőw - Földvári (Gera, 72.), Horváth A. (Hajnal, a szünetben), Erős (Balaskó, 69.), Halmosi (Kardos, a szünetben) - Szabics, Tokody (Szélesi, 85.)

Lengyelország:
    Mielcarz - Lewandowski, Glowacki, Ciesielski - Makuch, Bieniuk (Wasilewski, 38.), Bartcrak, Najewski (Mazurkiewicz, 66.), Wroblewski - Banaczek, Sawicki

60. perc: Baloldali beadás után Banaczek éles szögből lőtt, Erdélyi bravúrral hárított, de a labda Makuch-hoz pattant, aki 10 m-ről bombázott a kapuba (0-1).
    79. perc: Jobboldali beívelés után Ciesielski teljesen tisztán fejelhetett 8 m-ről a kapuba (0-2).

Az első félidő elején a magyarok teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a vendégcsapatnak, aztán a játékrész második felében egyre inkább fölénybe kerültek a lengyelek. A szünet után hamarosan góllá érett a fölényük, a magyarok továbbra is csak helyzetekig jutottak, az egyéni párharcokat rendre a magasabb és agresszívebb lengyelek nyerték. A mérkőzés vége felé újabb góllal biztosította be győzelmét a vendégcsapat, de a magyarok ekkor sem játszottak alárendelt szerepet.

Gelei Imre szövetségi edző nyilatkozata:
    - A lengyelek minden játékosa 1979-es születésű, míg nálunk több fiatalabb játékos is helyet kapott a csapatban. Ez látszott is a játékon. Fizikai fölényüket jól használták ki a vendégek, de az én játékosaimra sem lehet panasz. Összességében azt kell mondanom, hogy ennyivel most jobbak voltak a lengyelek.

Debrecen, 2000. március 29., szerda (MTI) - A mérkőzés napján már ki sem nyitottak a pénztárak a debreceni Oláh Gábor utcai stadionban, a szurkolók valamennyi belépőt elővételben megvásárolták. Ez azt jelenti, hogy a magyar-lengyel barátságos válogatott labdarúgó találkozóra telt ház, 8000 néző előtt kerül sor.

A kezdés előtt háromnegyed órával kétezren éltették a lelátón a magyar válogatott játékosait, akik óriási becsvággyal készültek az összecsapásra. Az érdeklődés attól függetlenül bizonyult a várakozásnak megfelelően nagynak, hogy az állóhelyre a legolcsóbb belépők 800, a tribünre a legdrágább jegyek 2200 forintba kerültek.

Majdnem telt ház, közel 8000 néző előtt a jugoszláv Zoran Arsic sípjelére az alábbi összeállításban kezdte a mérkőzést a két válogatott:

Király - Fehér, Sebők, Hrutka, Mátyus - Erős, Halmai, Lendvai - Lisztes, Tököli, Illés

Dudek - Klos, Zewlakow, Waldoch, Bak - Karwan, Krzynówek, Swierczewski, Zdebel - Gilewicz, Reiss

Magyarország-Lengyelország 0-0 (félidő)
    Debrecen, 8000 néző, V: Arsic (jugoszláv)

sárga lap: Erős (16.), illetve Zewlakow (8.), Zdebel (31.)

3. perc: Jobboldali lengyel szöglet után Király könnyedén hárított.
    7. perc: A kiugró Gilewiczet Hrutka jó ütemű közbelépéssel szerelte.
    15. perc: Lisztes jobboldali beadását Bak vágta ki.
    18. perc: Zewlakow 25 m-es lövését fogta vetődve Király a jobb alsó sarok előtt.
    19. perc: Gilewicz elől Hrutka az utolsó pillanatban szögletre hárított.
    22. perc: Gilewicz beadása után Reisst megelőzve Király mentett.
    27. perc: Kawran jobboldali beadása után Gilewicz két lépésről perdített kapura, de Király megint a helyén volt.
    34. perc: Erős jobboldali beadása épphogy elsuhant Tököli előtt, az érkező Illést megelőzték a lengyel védők.
    43. perc: Krzynówek az alapvonal közeléből jobbról végzett el szabadrúgást, az élesen belőtt labdát Király bravúrral ütötte ki.

Kiegyenlített első negyedóra után időnként szinte nyomasztó fölénybe kerültek a vendégek. Ha Király nem véd kiválóan, akkor több lehetőségük is adódott volna a lengyeleknek a gólszerzésre. A magyarok játéka a korábbi mérkőzéseket idézte: a Bicskei-legénység az első 45 perc alatt jóformán gólhelyzetet sem tudott kidolgozni, veszélyt egyáltalán nem jelentett az ellenfél kapujára.

52. perc: Király rossz indítására Karwan csapott le, kapura húzott, de a magyar kapus gólhelyzetet hárítva javította hibáját.
    68. perc: Gilewicz, majd Karwan hibázott gólhelyzetben.
    73. perc: Rzasa baloldali beadása után Sebők szögletre hárított.
    75. perc: Halmai-Lendvai összjáték után utóbbi 15 m-es, erős lövését Dudek reflexmozdulattal védte.
    81. perc: Lendvai baloldali keresztlabdája Sándort találta üresen a 16-oson, de lábáról a labda a lengyel kapusig pattant.

Lényegesen többet birtokolta a labdát a magyar csapat a második játékrészben, mint az első 45 percben, de egy-két ígéretes kísérlettől eltekintve igazi gólszerzési lehetősége ekkor sem volt. Sőt! A lengyelek kevesebb támadásuk végén is többet veszélyeztettek. Végeredményben egy közepesnek is csak jóindulattal nevezhető mérkőzésen azért született igazságos döntetlen, mert egyik csapat sem érdemelt győzelmet.

Végeredmény:

Magyarország-Lengyelország 0-0

sárga lap: Erős (16.), Sándor (88.), illetve Zewlakow (8.), Zdebel (31.)
    csere: Tököli helyett Sándor (a szünetben), Lisztes helyett Kenesei (79.), Lendvai helyett Vincze O. (92.), illetve Swierczewski helyett Iwan (a szünetben), Zdebel helyett Rzasa (60.), Reiss helyett Bizacki (60.), Bak helyett Zielinski (62.), Krzynowek helyett Kaluzny (78.)

Jerzy Engel, a lengyel válogatott szövetségi kapitánya:
    - A pálya talaja nem tette lehetővé a rövidpasszos játékot, ami az egyik erősségünk. Ennek ellenére az első félidő után gólokkal kellett volna vezetnünk, a második játékrész viszont már kiegyenlítettebb volt.

Bicskei Bertalan, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
    - Az első félidőben volt a csapat játékában egy hullámvölgy, a másodikban pedig egy nagyon jó periódus. A mérkőzés összképe alapján a döntetlent igazságos eredménynek érzem.

5. avatar: magyarfutball.hu
    2010.03.29, 09:37 (szerk.: 2021.03.23, 21:38)

6. avatar: fgymat
    2009.02.28, 16:05 (szerk.: 2021.03.23, 21:38)
    Lengyel csapat eddig tizenkét alkalommal volt a vendégünk és minden alkalommal legyőztük Őket. Legutóbb 1987-ben jártak Magyarországon. Akkor gólzáporos szép győzelmet arattunk, 5-3-ra nyertünk és a közönség az eredményen kívül a nagyszerű játéknak is örülhetett.

Most nem potyogtak a gólok és a játék sem volt nagyszerű, de még jó sem. Az egész találkozón nagyon halvány teljesítményt nyújtott a magyar válogatott. Az eredményt látva lehet gondolni, hogy az ellenfél sem remekelt. Bár tulajdonképpen végig fölényben játszottak, hiszen nekünk még valamire való lövésünk sem volt, a kapunkba mégsem tudtak betalálni. Vagy a csatáraik ügyetlenkedtek, vagy a magyar csapat legjobbja Király, mutatott be remek védéseket.

Ahogy egy-egy gyengébb színvonalú mérkőzés után szokták mondani: "A mérkőzés küzdőjellege domborodott ki."
    Ez már a harmadik találkozó volt, amelyiken nem tudtunk gólt elérni.