MTK FC - Vasas Danubius Hotels 3 : 1 17:00

2021.02.21, 17:56
    1997. november 1., szombat (MTI) - Labdarúgó NB I., 14. forduló:

MTK FC - Vasas Danubius Hotels 3-1 (2-0)
    Hungária krt., 4000 néző, V: Puhl

gólszerzők: Illés (6.), Kenesei (21.), Madar Cs. (55.), illetve Szilveszter (62.)
    sárga lap: Kenesei (17.), illetve Juhár (12.), Aranyos (73.)
    csere: Lőrincz helyett Csábi (10.), Csertői helyett Szabados A. (56.), Kenesei helyett Egressy (84.), illetve Gricajuk helyett Kuntics (58.)
    Jók: Babos, Kuttor, Illés, Madar, Kenesei, illetve Végh, Mónos Szilveszter

MTK:
    Babos G. - Lőrincz, Kuttor, Farkasházy, Molnár Z., Illés, Zimmermann, Szamosi - Kenesei K., Csertői, Madar Cs.,

Vasas:
    Végh - Juhár - Herczeg Cs., Geress, Aranyos - Mónos, Szilveszter, Gricasuk, Galaschek, Pál - Hámori

A pénteki edzésen Halmai is megsérült, így Orosz és Szekeres után újabb meghatározó játékosát volt kénytelen nélkülözni a kék-fehér csapat. Igaz az angyalföldiek is tartalékosan álltak fel, csapatukból karmester Váczi Zoltán hiányzott.

Már a kezdőrúgás pillanatától átadta a kezdeményezés jogát a Vasas, így a hazaiak nyugodtan "költözhettek" be a térfelükre. Hamar eredménye lett az MTK-offenzívának. A 6. percben Csertői lőtt középre, Illés remekül vette át a labdát és 11 méterről biztosan lőtt Végh mellett a kapu közepébe (1-0).

Gyorsan jött a kék-fehérekknél a "vezéráldozat", a válogatott söprögető Lőrincz a 10. percben lebicegett a pályáról. Ennek ellenére továbbra is pontosabban, lendületesebben játszott az MTK különösen az Illés-Kenesei duó jeleskedett. A 17. percben tüntetett a stadion: Puhl Sándor játékvezető vitatott helyzetben, a 16-osnál a nem önszántából elesett Keneseinek mutatta fel a sárga lapot.

A 21. percben nem volt vita, Illés emelt látványosan a kitörő Kenesei elé, aki középről, 10 m-ről laposan lőtt a jobb alsó sarokba (2-0). A 25. percben veszélyeztett először igazából a Vasas, Pál 10 méteres lövését Babos öklözte ki a léc alól.

A második játékrész Vasas-támadásokkal indult, de az 55. percben a hazai publikum örülhetett. Gyors kék-fehér támadást Madar fejezett be pontosan, 20 méterről a balösszekötő helyéről kilőtte a jobb alsó sarkot (3-0). A 62. percben egy távoli lövés meghozta a Vasas szépítő gólját: Pál gurított vissza Szilveszter elé, Akinek lövése a bal kapufáról pattant a hálóba (3-1).

A gyors gólváltás felpörgette az iramot. A Vasas 5-6 emberrel támadott, míg az MTK kedvenc taktikai fegyverével, a gyors kontrákkal veszélyeztetett, amelynek a 63. percben meg is lett az eredménye. Kenesei futhatott kapura Juhár pedig elsodorta, a labda azonban Illés elé került, Aranyos a 16-oson belül buktatta. A megítélt 11-est Farkasházy végezte el, rossz lövését Végh gyors vetődéssel hárítani tudta. A befejező negyedórára hatalmas fölénybe került a Vasas, a hazaiak ekkor már csak védekeztek - eredményesen.

Az MTK FC megérdemelt győzelmet aratott egy érdekes, de nem túl színvonalas találkozón. A kék-fehérek biztosan éltek az angyalföldiek által adott háromgólos előnnyel, a piros-kékek ugyanis csak tetemes hátrányuk begyűjtését követően kezdték azt a játékot nyújtani, ami az ősszel jellemezte őket.