Vác FC-Zollner - Kispest-Honvéd FC 4 : 1 16:00

1. avatar: fgymat
    2019.02.15, 12:20
    SÁRGA LAP: Nyikos (kezezésért)

16. perc: Csertői futott le az alapvonalig a jobb oldalon, majd középre adott, s a labda a szöget zárni igyekvő Nyikos kezére pattant. Hanacsek játékvezető nem látta vétlennek a mozdulatot és 11-est ítélt. A büntetőből Plókai nagy erővel lőtt a kapu jobb oldalába.
    0-1

Nemzeti Sport
    1998.11.22

2019.01.24, 12:53
    Az MTI szerint Nyikos helyett Vojtekovszki kapott lapot.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2019.01.24, 12:52
    Vác, 1998. november 21. szombat (tud) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 16. fordulójában:

Vác FC-Zollner - Kispest-Honvéd FC 4-1 (2-1)
    Vác, 4000 néző, V: Hanacsek

gólszerzők: Horváth (38.), Rob (44.), Vitelki (56.), Vén (73.) illetve Plókai (17. -11-esből)
    sárga lap: Vojtekovszki (17.), Sipeki (27.), illetve Kabát (62.), Holló (90.)
    csere: Romanek helyett Vitelki (a szünetben), Rob helyett Burzi (61.), Sipeki helyett Grezsák (83.), illetve Müller helyett Holló (39.), Dubecz helyett Szántó (76.)
    jók: Horváth, Rob, Vén, illetve Csábi, Plókai, Csertői

Vác:
    Hámori - Nyikos, Nagy, Kovács, Kasza - Vojtekovszki, Sipeki, Vén, Romanek - Horváth, Rob

Kispest:
    Vezér - Csábi - Plókai, Müller - Pintér, Dubecz, Gabala, Bánföldi, Lóczi - Csertői, Kabát

Az 5. percben Kovács Péter a 16-os vonaláról elengedett lövése a kispesti kapu hálójának a tetején landolt. A 10. percben Csertői 22 méteres szabadrúgása csupán centiméterekkel szállt a váci kapu fölé.
    A 17. percben Csertői beadásába Kasza kézzel ért bele a váci büntetőterületen belül. A 11-est Plókai félmagasan a kapu jobb oldalába vágta (0-1).
    A 38. percben Horváth középen egyedül vezette fel a labdát, 19 méterről lövésre szánta el magát, s a kapu jobb oldalába talált (1-1).
    A 44. percben Nagy, Horváth, Nagy, Rob volt a labda útja, a fiatal csatár hat méterről a kapuba lőtt (2-1).
    Csertői Kaszától elcsent egy labdát, s a jobbösszekötő helyén a kapura vezette, Kasza és Nyikos között a hosszú sarokra lőtt, ám a labda célt tévesztett.
    Az 56. percben az alapvonal és a 16-os oldalvonalának találkozásánál Gabala lerántotta Horváthot. Nagy Tibor jobbra tartó büntetőjét Vezér kiütötte, a labda a szemfüles Vitelkihez pattant, aki 5 méterről a hálóba talált (3-1).
    A 73. percben Horváth hozta ki a labdát a váci kapu elől. Romanek és Vén volt a labda útja. Vén elvitte a labdát Vezér mellett, s az üres kapuba gurított (4-1).

Veszélyes kapura lövésekkel kezdett a Vác, mégis a Kispest szerzett vezetést egy vitatható 11-esből. Az első félidő hajrájában ismét magukra találtak a hazaiak és négy gólig tartott a váciak lendülete.