Diósgyőri FC - Dunaferr SE 1 : 1 14:30

1. avatar: fgymat
    2019.01.24, 10:50
    83. perc: Szabó Tibor tört előre a bal oldalon Jaki mellett, majd a tizenhatos vonalához érve kapura lőtt. A labda megpattant a közbelépő Égeren, amely így a tehetetlen Nóta mellett a kapu jobb oldalába vágódott. Öngól.

Nemzeti Sport
    1999.03.01.

2019.01.22, 12:55
    Az MTI Éger öngólját Szabó Tibornak adja.

3. avatar: magyarfutball.hu
    Diósgyőr, 1999. február 28., vasárnap (tud.) - Labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 18. fordulójában:

Diósgyőri FC - Dunaferr SE 1-1 (0-1)
    Diósgyőr, 12 000 néző, V: Hajdó

gólszerzők: Szabó T. (83.), illete Lengyel (38.)
    sárga lap: Egressy (23.), Szabó T. (84.), illetve Milovanovics (14.)

Diósgyőr:
    Rácz - Földvári, Szmiljanics, Téger, Kovács - Túróczi (Ternován, 80.), Kiser, Szabó T., Kákóczki (Buzás, 66.) - Szabados (Domokos, 66.), Egressy

Dunaferr:
    Nota - Salamon, Éger, Milovanovics - Ja:kl, Rósa - Zavadszky, Lengyel (Dudás, 71.), Jeremejev, Tököli (Nagy T., 64.) - Nicsenko

2. perc: Egressy 19 méterről fordulásból leadott lövését Nota ügyes vetődéssel mentette.
    15. perc: Hatalmas gólhelyzetet hagytak ki a vendégek: Jeremejev nyargalt el a bal oldalon, laposan középre lőtt, az érkező Tököli pedig estében 5 méterről az üres kapu mellé helyezett.
    35. perc: Szabó Tibortól Szabados jó labdát kapott, majd fordulásból, 12 méterről alig lőtt a bal kapufa mellé.
    38. perc: Vezetést szereztek a dunaújvárosiak: Tököli a jobb oldalról adott be szögletet, Lengyel pedig 8 méterről fejjel csúsztatott a kapu jobb oldalába (0-1).
    52. perc: Kiser két csel után 18 méterről a jobb alsó sarkot célozta meg, Nota azonban biztos kézzel fogta a labdát.
    63. perc: Rósa teljesen egyedül lépett ki a balösszekötő helyén, de 12 méterről a vert szituációban lévő Rácz mellett, a jobb sarok mellé bombázott.
    65. perc: Kiser szöglet után félmagas lövést küldött kapura, a labda útjába Szabados beletette a fejét, amelyről nem sokkal a felső léc fölé vágódott a labda.
    83. perc: Szabó Tibor a balösszekötő helyén cselezgetett, majd a 16-oson belülre verekedte magát, 14 méteres lövése Tégeren egy kicsit irányt változtatott, de ez pontosan elég volt ahhoz, hogy becsapja a balra mozduló Notát, a játékszer az ellenkező oldalon landolt a hálóban (1-1).
    87. perc: Buzás iramodott meg a bal oldalon, félmagas lövését Nota nagy bravúrral tolta szögletre.

Küzdelmes, de csak közepes iramú és színvonalú mérkőzést vívtak a rangadó résztvevői. A vendégek átgondolt játékkal rukkoltak elő, a diósgyőriek viszont sok hibával és idegesen futballoztak. A látottak alapján a döntetlen megfelel a játék képének.