Újpest FC - Salgótarjáni BTC 5 : 4 15:00

2015.05.22, 18:59
    Az Ujpest nehéz küzdelem után tudta csak megszerezni mindkét bajnoki pontot. A játék kissé szeles, de enyhe napsütéses időben folyt le. A mérkőzés első perceiben az Ujpest nagy irammal támadott. A 2. percben Balogh I. szabadrúgásból Pozsonyi elé játszotta a labdát, aki kapura lőtt. Szabó II. kapus kifutott a labdára, de Penderi mellette a hálóba továbbította. 1:0. A 14. percben Zsengellért szabálytalanul szerelték, a megítélt szabadrúgásból Szuszához jutott a labda, aki mintegy 15 méterről szép gólt lőtt. 2:0. A 23. percben az SBTC is eredményt ért el: Laczkó a kifutó Wimmer kapus mellett a hálóba lőtte a labdát. 2:1. Ezután ismét feljött az Ujpest. A 34. percben Bognár a büntető területen belül kézzel érintette a labdát, a tizenegyest Nagymarosi értékesítette góllá. 3:1. A 36. percben sarokrúgásból a jól helyezkedő Szusza újabb gólt szerzett. 4:1. A félidő utolsó perceiben az SBTC ismét támadásba lendült, Vincét Balogh II. szabálytalanul akasztotta, a tizenegyes büntető rúgást Vince lőtte be. 4:2.
    Szünet után az Ujpest nappal szemben játszott. Mindkét csapat erős iramban kezdett. Az első negyedórában inkább csapkodás jellemezte a játékot. A 15. percben Vince hatalmas bomba szabadrúgása a védők feje fölött a felső léc alatt jutott a hálóba. 4:3. A gólra az Ujpest heves támadásokkal válaszolt. A 17. percben Csuberda kezezése miatt ismét tizenegyes büntető rúgást ítélt a játékvezető, amelyet Nagymarosi az előbbi mintájára szintén góllá értékesített. 5:3. Néhány percnyi változatos küzdelem után a 29. percben bedobás után Lackó szerezte meg a labdát, kapu elé ívelte, ahol Vince lábáról védhetetlenül vágódott a hálóba. 5:4. Ezután az SBTC nagy erővel küzdött az egyenlítésért, de az ujpesti védők jól állottak a lábukon.