Budafoki MTE - Ferencvárosi TC 0 : 4 17:00

2021.04.05, 15:38 (szerk.: 2021.04.11, 12:29)
    Örülök hogy a hamis megérzésemet csak a böjti szelek okozták. Hogy ezt megerősítette az is, hogy amikor arra gondoltam hogy Sigi egalizálja az emberhátrányát a Budafoknak, akkor éppen lőtt egy gyönyörű gólt. A meccs egyetlen negatív élménye hajdúbé erőlködése volt hogy miként tudjon odapiszkálni a mezőny kiemelkedő Csapatának.

A két utolsó gólnak különösen örülök. Önbizalomnövelés szempontjából biztosan jól jött Siginek is, Vilinek is. Bár ahogy Sigi vigyorog, olyan nagyon talán mégsem lehetett elkenődve eddig sem. smiley

Én ilyen nehéz meccsre számítottam.Azért elég sok játékosunk csak a meccs előtti napokon ért vissza.Ahhoz képest egy sima győzelem volt.Persze,ha Töki megint nem alibizett volna...

Ennyi most visszatért válogatottal nem vártam sziporkázó játékot, az eredmény teljesen rendben van. Szép volt fiúk!

Egyébként ez a budafoki pálya kicsi mert a így tv-n keresztül nagyon annak tűnt vagy csak a kameraállás miatt ?

a kameraállás borzralmas

Szar meccs volt, szép gólokkal. Riasztó lehet a többieknek, hogy ennyivel mindenki előtt vagyunk egyébként.

Hát ez az első félidőhöz vagy képest meglepő arányú győzelem. Bár ezt nem kell magyarázni, de mire lettünk volna képesek, ha mindent beleadunk a meccsbe? Szeretném még idén látni.

A kakaskodással szerintem nem volt gond, ott szokás kiosztani egy-egy sárgát ... a budafoki gyerek pedig hülye volt, nem kellett volna részt vennie benne.
    Az első sárgán viszont lehet vitatkozni, mert nehéz lenne szándékos kezezésnek beállítani.
    Mindegy ... amúgy is nyertünk volna ... szerintem ...

A kakaskodás előtt Civic magától esett el? Mert mindenesetre a bíró nem fújt szabadot neki, az picit idegesítő lehetett a csapatnak, Haratinnak.

Labdával találták totál telibe, az nem szabálytalan volt. Az viszont nem túl ferr volt, hogy azonnal dobta be épp Huszti a taccsot. Haratin meg ezt akarta megakadályozni. Kemény volt, de labdára ment, ezért nem kapott lapot. Huszti meg ökör volt, észt akart a bírónak osztani. De a kezezésnél is ugyanez volt, vagyis a saját ökörsége miatt kapott kettő sárgát, és ezzel bőven súlytotta a saját csapatát.

A tizihez kétség sem fér. A kakaskodás viszont nem volt szerintem sem sárga lapos. Egy embernek adtam volna lapot, és az Haratin, nagyon csúnyán lépett oda ha jól emlékszem Kulcsárnak.

A győzelmünk megérdemelt, de továbbra is a tavaszi szenvedős játékunkat játszuk,úgyhogy remélem a Felcsút ellen bajnokot avatunk, és elfelejtjük végre ezt a rémes tavaszi formáját, játszhat a kispad.

Abban igaza van Csizinek, hogy Civictől nem volt szép a pályára visszagurulás.

Nézd meg, éppenhogy kinn volt, teljes terjedelmével ne,annyi tett, hogy visszafordult a pálya felé. De a vonalon volt nem akiaspadnál!! A kezezés meg azértz lett sárga, mert fenn volt a keze váll felett vagy vonalában. leehetett volna szándékosbajk minpsíteni is pirossal, de egyetértettem a sárgával.

A második félidő kicsit megnyugtatott a gólok miatt és még mindig reménykedem, hogy nem ez az igazi Fradi, amit tavasszal látunk. Hiszen már láttuk, tudunk szépen játszani, szórakoztatni. Ha visszamehetünk a lelátóra...talán sosem látott erőt kap a csapat. Úristen, már most elkezdtem álmodozni, milyen lesz újra meccsre menni és az első hazain hogy fog zengeni a stadion...

Élőben nem láttam pontosan, hogy ki lőtte az ollózós gólt, de az első gondolatom az volt, hogy ez tuti Sigér smiley kellett már neki egy gól, és ez nem is akármilyen lett. Szép volt Sigi!

Uzunijét majdnem elérte a kapus, Boli belebotlott, Sigi belekapált, Vilit fejbebaszta a labda.

Gondolj arra, hogy van aki ezt tényleg így látja.
    Ezt a meccset akkor is megnyertük volna, ha 0-1-nél behozhattak volna még egy játékost.

Megnéztem újra, hogy Csizi miért rinyált. Civic nem egy fetrengős fajta, ha jobbra-balra gurul valaki, akit közelről tökön rúgnak labdával, az érthető. Már csak a férfiszolidaritás miatt is meg kéne állni. Ez olyan egyezményes 'sérülés', amin nincs mit gondolkozni.
    Nem is értem, hogy a fórumon miért Civic 'sportszerűtlenségéről' beszéltek. Számomra ez olyan egyértelmű volt.
    A tiziről nincs mit beszélni, gyakorlatilag kivédte.

Rúgtak már tökön?
    Különben meg mit számít!? Ha kint fáj neki, ha bent, természetes reakció, hogy némi részvétet mutatok.
    Haratin legyalulta a budafoki komát, azért állt meg a játék, nem miattuk. Szóval az, hogy Civic hol kínlódott, az nem számított semmit.

Utólag nyilván könnyű, de a tegnapi meccsben egy percig sem éreztem, hogy pontot veszíthetünk.

Sigi beállásával megjött a dinamika és az ötlet a középpályára.
    Volt egy parádés labdája is Bolinak. Nem rajta múlt, hogy nem gólpassz lett.

Az 55:35 tiszta játékidejű találkozón jóval többet volt nálunk a labda, pontosabban passzoltunk (83.1 ill. 74.7%), majdnem hétszer annyit lőttünk kapura, és majd ötször annyiszor találtuk azt el. A párharcokban enyhe fölényünk volt, érdekes, hogy Farkas játékvezető szerint többet szabálytalankodtunk. A találkozón az xG-arány 3.32-0.34, az xcG arány 3.35-0.05 volt.

Az InStat TOP5 a következő: 1. Haratin 362, 2. Boli 308, 3. Botka 277, 4. Sigér 268, 5. Dibusz 261. Érdemes megjegyezni, hogy az MLSZ adatbankja még mindig nem találja Laidounit, annak ellenére, hogy az InStat szerint az éllovas Haratin (283) mögött, a harmadik Heister (279) és a negyedik Uzuni (273) előtt a második 282-es átlaggal. Így kiszámolható, hogy ő is 261-es indexet ért el az orosz cég szerint a Budafok elleni meccsen.

A négy támadóval egy sorban játszó mieink több, mint kétszer annyit támadtak, mint a hazaiak (34+8 ill. 15+2), a támadópárharcokban azonban kevésbé voltunk sikeresek, mint a hazaiak (61/23 ill. 54/23). Laidouni 14 támadópárharcból 9-et nyert, rajta kívül Tokmac (6/3), Uzuni (7/2), Boli (9/2) és Lovrencsics (3/2) vívott sikeresen legalább 2 támadópárharcot. A fejpárbajokat jó arányban nyertük (31/20). Blazic 5-ször, Civic 3-szor, Laidouni 2-szer tisztázott a 13-ból.

A hosszú labdáink az összes átadás 9%-át tették ki és 57%-ban voltak pontosak. A meccstempónk szinte pontosan hozta a szezonátlagot (16.99), a letámadásunk agresszív volt (6.38 PPDA, az NBI-es szezonátlag 9.49).

Dibusznak 2 lövést kellett védenie (0.05), 14 passzából 1 rövid volt pontatlan.

Lovrencsics 80 percet volt a pályán, 70 akciójának 59%-a volt sikeres. 70%-kal passzolt, 7 beadásából 3 volt jó, 17 párharcból 10 volt sikeres. 14 labdát adott el (ebből 10 támadópassz, vagy beadás), 6 labdát szerzett, 8 passzt lopott. Három lövést készített elő (0.38).

Blazic 95 akciójának 81%-a volt sikeres, 90%-kal passzolt (14 hosszú labdájából 8 volt pontos). 9 labdát vesztett (8 támadópassz), 9 labdát szerzett, 7 passzt lopott.

Botka 88 akciójának 85%-a volt sikeres, 91%-kal passzolt, 15 párharcból 10-et nyert, 10 labdát vesztett (5 rossz passz), 18-at szerzett(!), 5 passzt lopott.

Civic 98 akciójának 64%-a sikeres, 1 lövése volt. 76%-kal passzolt, 19 párharcból 9-et nyert. 16 labdát vesztett (10 támadópassz, vagy beadás), 12-t szerzett, 6 passzt lopott.

Haratin 83 akciójának 73%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.06), 2 lövést készített elő (0.17), ebből egy gólpassz lett. 16 párharcból 10-et nyert. 10 labdát vesztett (5 rossz passz), 12-t szerzett (8-at az ellenfél térfelén), 11 (!) passzt lopott.

Laidouni 132 akciójának (!) 73%-a volt sikeres, 84%-kal passzolt. 32 párharcból (!) 19-et nyert. 15 labdát vesztett (8 rossz passz), 10-et szerzett, 7 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.06).

Mak 63 percet kapott, 40 akciójának 48%-a volt sikeres, 85%-kal passzolt. 9 párharcból egyet sem nyert. 2 lövést készített elő (0.29).

Tokmac is 63 percig játszott, 49 akciójának 57%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.04), 24 passzából 23 talált embert (96%). 11 párharcból 4-et nyert, 3 passzt lopott. 3 lövést készített elő (0.38).

Uzuni 70 percet kapott, 44 akciójának 52% volt pontos, 6 lövése volt (1.46), közte az első gól. 14 passzából 13 volt pontos (93%), 18 párharcból 7-et nyert meg.

Bolinak is 70 perc jutott, 53 akciójának 42%-a volt sikeres. 5 lövéséből (1.02) 1 gól lett, 16 passzából 14 volt pontos (88%), 22 párharcból 7-et nyert. 1 lövést készített elő (0.04).

Sigér 29 percet volt a pályán, 23 akciójának 61%-a volt sikeres. 2 lövésből (0.26) 1 fantasztikus gólt szerzett, mind a 9 passza pontos volt, 9 párharcból 4-et nyert meg. 5 labdát vesztett, 3-at szerzett vissza, 2 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.25)

Isael is 29 percet játszott, 21 akciójának 62%-a volt sikeres, mind a 12 passza pontos volt, 7 párharcból azonban csak 1-et nyert.

Karaisvilinek 22 perc jutott, 25 akciójának 68%-a volt sikeres, 2 lövéséből/fejeséből (0.22) 1 gól lett. 80%-kal passzolt (15/12), 4 párharcból 3-at megnyert.

Baturina 22 percet játszott, 15 akciójának 47%-a volt sikeres, 1 lövése (0.25) volt. Mind az öt passza pontos volt, 7 párharcból 2-t nyert.

Wingo 12 percet kapott, 13 akciójából 12 (92%) sikeres volt, mind a 10 passza pontos volt, mind a két párharcát megnyerte, 1 labdát szerzett vissza.