Békéscsabai Törekvés MTE - Zuglói MaDISz 4 : 0 14:30

2018.06.05, 13:15 (szerk.: 2018.06.05, 13:23)
    Békéscsabai Törekvés - Z. MaDISz 4:0 (3:0)

Békéscsaba, 1500 néző - Vezette: Kristóf

B. Törekvés: Andó - Schulcz, Krajcsó - Schwarcz, Marik, Kozák - Kliment, Donáth, Feith, Szilasi, Urda
    Z. MaDISz: Magyar - Koltai, Molnár - Hoffer, Pintye, Csiszár - Nagy, Jakab, Moór, Toldi, Faragó

A hazai csapat fölényben játszik.
    a 17. percben Kliment kap jó labdát és a bal sarokba lő. 1:0.
    Tovább támadnak a csabaiak. A 28. percben Kliment megszökik, kicselezi Molnárt és átadását Feith befejeli. 2:0.
    A 38. percben Feith labdáját Urda élesen továbbítja a bal sarokba. 3:0.

II. félidő
    is hazai fölénnyel indul. A 8. percben feleselésért kiállítja a játékvezető Toldit.
    A 13. percben Kliment beadását Feith belövi. 4:0.
    Három perc múlva 11-eshez jut a Z. MaDISz, de Moór fölélövi a labdát.
    A hátralevő időben már izgalmasabb és fontosabb esemény már nem történik. Végig a Törekvés támad többet.
    Szögletarány 7:4 (3:2) a Törekvés javára.

Bírálat:

A Törekvés meglepően jól játszott, a zuglóiak pedig feltűnően gyengének bizonyultak. Könnyen sokkal nagyobb arányú vereség is érhette volna a zuglóiakat. A hazai csapat és a mezőny legjobbja Szilasi volt. Kívüle Krajcsó és Marik tűnt ki. A zuglói csapatból Koltai, Pintye és Jakab dicsérhető.

...
    11. Békéscsaba 13 3 3 7 23:43 9
    ...
    13. Z. MaDISz 13 1 4 8 19:34 6

Népsport 1946. február 11. (Arcanum DT)

2. avatar: bbsz
    2018.06.05, 12:25 (szerk.: 2018.06.05, 12:35)
    Egy másik leírás a félbeszakadt mérkőzésről Machalek István: Békéscsabai Előre - 75 év krónikája 1912-1987 c. könyvéből:
    A Zuglói MaDISZ szereplésére három és félezer néző volt kíváncsi.
    Feith szerzett vezetést, amit Moór kiegyenlített (1:1). Marik ismét a hazaiakat juttatta előnyhöz, de fordulás után a zuglóiak másodszor is behozták hátrányukat (2:2). Egyre keményebbé vált a küzdelem, s az első két gól szerzője a kiállítás sorsára jutott. Erősítettek a lilák és Szák góljával harmadszor is vezetést szereztek, 3:2.
    A botrány a 83. percben tört ki.
    Szák a partvonal mellett vezette a labdát, amikor Zurján megrúgta őt. Molnár játékvezető a tetteshez futott, de közben a közönség soraiból 30-40 drukker berohant a pályára és ott ütlegelni kezdte a vendégcsapat játékosait.
    A Törekvés-vezetők a rend helyreálltával biztosították a játékvezetőt, ha kéri, kiürítik a pályát, csak játsszák le a hátralévő 7 percet.Molnár erre nem volt hajlandó, lefújta a találkozót.
    Az ítéletre nem kellett sokáig várni. A fegyelmi egyesbíró 2 mérkőzésre megvonta a csabaiak pályaválasztó jogát. Szövetségi ellenőr kérésére kötelezte őket és előírta, hogy a jövőben a Csányi utcai mérkőzéseken az 50 rendező mellett 30 fegyveres rendőrnek is szolgálatot kell teljesítenie.

3. avatar: bbsz
    2018.06.01, 21:59 (szerk.: 2018.06.01, 22:18)
    A második félidő 25. percében félbeszakadt

B. Törekvés - Z. MaDISz 3:2 (2:1)
    Békéscsaba, 3500 néző - Vezette: Molnár Imre

A mérkőzés a második félidő 25. percében félbeszakadt. A félbeszakítás oka: Zurián II gáncsolta az egyik békéscsabai játékost, mire a közönség a pályára tódult. A rendezőség nem tudott rendet teremteni és a játékvezető a mérkőzést lefújta.
    Góllövő: Feith, Marik és Szák (?), ill. Moór és Nagy. A játékvezető a második félidőben Feithot és Moórt kiállította.
    (Telefonzavar miatt a mérkőzésről további részleteket nem tudtunk kapni.)

Népsport, 1945. október 15.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2014.12.27, 13:08
    A mérkőzést eredetileg 1945.10.14-én játszották. Félbeszakadt a II. félidő 25. percében, mert a közönség megtámadta a vendégcsapatot. Először, betiltották a békéscsabai pályát és a 2 pontot, a vendégcsapat kapta. Majd a döntést megváltoztatva, a támadást provokációnak nyilvánították, a betiltást feloldották és mérkőzés újrajátszását rendelték el.