Határőr Dózsa SE - Orosházi MTK 1 : 1 17:30

Területi Bajnokság, Kőrös csoport 1983/1984, 26. forduló

2019.01.01, 11:09
    HATÁRŐR DÓZSA SE— OROSHÁZI MTK 1—1 (1—0)
    Orosháza, 1000 néző. V: Szalai. Határőr: Szakács — Szilágyi (Tahoczki), Kiss J., Török, Zsombok — Hurguly, Fehér (Agócs), Nagy B. — Laczó, Répás!, Lipováczki. Edző: Nagy
    Ferenc. OMTK: Bugyik — Hegedűs J„ Hegedűs F., Füsti, Deák — Nagy J., Tapasztó (Fabisz), Kucsera — Kvasznovszki, Csilek, Szalka (Pelyák). Edző: Rábay László.
    2L perc: a felezővonalnál Laczó Répásihoz játszott, aki a kapu felé indult, a rá támadó Kucsera elcsúszott, már csak a kapujából kifutó Bugyikkal állt szemben, akit elfektetett, és az üres kapuba lőtt, 1—0.
    55. perc: Hegedűs J. elől Zsombok akart hazaadni 20 méterről, de a labda a 16-osnál a vízben elakadt. A jobb pozícióban levő OMTK-s játékost a labdáért való harcban a 16-os vonalán meglökte a hazaiak védője, s a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Hegedűs F. a kapus feje fölött a hálóba lőtte, 1—1.
    A hagyományokhoz híven presztízsmérkőzést vívott a hazai rangadón a két csapat, nagy küzdelem folyt a játéktéren, mindkét gárda sok helyzetet elügyetlenkedett. A szép számú közönség érdekes, az utolsó percig izgalmas, változatos mérkőzést láthatott. Igazságos eredmény született. Kiállítva: Tahoczki (87. p.), utánrúgásért. Jó: Szakács, Hurguly, Llpováczki Ill. Bugyik, Hegedűs F., Nagy J.

Forrás: Békés Megyei Népújság, 1984-05-15