Békéscsabai Előre Spartacus SC - Szolnoki MTE 1 : 1 14:00

2020.07.25, 22:56 (szerk.: 2020.10.31, 21:05)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Szolnoki MTE 1:1 (1:1)

Békéscsaba, 5000 néző. V: Katona
    Békéscsaba : Tasnádi — Szűcs, Láza, Dobó, Lengyel, Ambrus, Kriskó, Imri, Tímár, Németh (Moós, a 65. percben), Schneider. Edző: Piller Sándor
    Szolnok: Nagy P. — Papp II, Heidrich I, Kovács, Sebők, Árvai, Garics, Czirnák, Szatmári, Nagy F., Rozsán. Edző: Szollár Lajos

5. perc: Kriskó éles lövését, majd Németh bombafejesét tette ártalmatlanná Nagy P.
    29. perc: Garics beadását Láza úgy fejelte el, hogy a labda Szatmári melléről pattant az alapvonalon túlra.
    35. perc: Németh három csel után Tímár elé tálalt, aki a 11-es pontról helyezett a bal felső sarokba, 1:0.
    41. perc: a kitámadó csabai védők mellett Nagy F. tört be a 16-os vonalára. Ott Láza elvette tőle a labdát, közben azonban Garics megzavarta a hátvédet, s a labda Rozsán elé került. Rozsán egyből, laposan, a kapu bal oldalába gurított, 1:1.
    48. perc: Kovács becsapta Lázát, már az 5 és felesen járt, amikor Tasnádi önfeláldozó kivetődéssel leszedte a lábáról a labdát.
    75. perc: Moós ravaszul ívelt fejesét védte nagy bravúrral Nagy P.
    81. perc: parázs csabai támadás végén Ambrus a 16-osról, a kapunak háttal állva, ollózva lőtt, de ez a labda is a szolnoki kapuvédő zsákmánya lett.

Szinte végig a szolnokiak térfelén folyt a játék. A hazai csapat magas labdákkal próbálta játékba hozni támadóit, megfeledkezett a szélsőkről, míg a remekül fejelő, lelkes vendégek, egy kivételtől eltekintve, mindig idejében léptek közbe.
    Jó: Tasnádi, Tímár, Schneider, ill. Heidrich I (a mezőny legjobbja), Nagy P., Czirnák, Sebők.
    (Machalek István)

9. Békéscsaba 12 4 5 3 17-14 13
    ...
    13. Szolnok 12 2 4 6 11-19 8

Népsport, 1971. október 25. (Arcanum DT)
    Újabb hazai pontvesztés:

Békéscsaba, Kórház u., 5000 néző. V: Katona (7)
    Előre Sp.: Tasnády (7) — Szűcs (4), Láza (5) , Dobó (5), Lengyel (4), Ambrus (4), Kriskó (6), Imri (5), Tímár (7), Németh (5), Schneider (7). Edző: Piller Sándor
    SZMTE: Nagy P. (7) — Papp II (5), Heidrich I (7), Kovács (5), Sebők (6) , Árvai (6), Garics (5), Czirnák (6), Szatmári (7), Nagy F. (6), Rosán (5). Edző Szollár Lajos
    Csere: Németh helyett a 65. percben Moós (5)
    Szögletarány: 11:3 (6:2) a Bcs. Előre Sp. javára.

Széllel és nappal szemben a hazaiak lendültek támadásba.
    Az 5. perc végén Imri-Kriskó adogatás után a szélső erős, lapos lövését a kapus szögletre ütötte.
    Nem sokkal később Németh fejesét tenyerelte az alapvonalon túlra a vendégek kapuvédője.
    A 13. percben Imri csak centiméterekkel lőtt a bal felső sarok mellé.
    Nem volt túlságosan nagy az iram. A vendégek jobbára a védekezésre összpontosítottak. Ebben az időszakban említésre méltó esemény nem is történt.
    A 20. percben Kriskó hanyattvetődve, ollózva célozta meg Nagy P. kapuját. Bár a labda centiméterekkel elkerülte a sarkot, mégis felzúgott a „hajrá Csaba” biztatás. Később azonban erre alig-alig került sor...
    A 30. percben a kitörő Némethet Kovács buktatta a kaputól mintegy húsz méterre. A szabadrúgásnak Schneider állt neki. A ravaszul csavart labdát a kapus csak nehezen ütötte szögletre.
    Az ellentámadás során Garics labdájával Szatmári iramodott meg a jobbszélső helyén. Már a
    16-oson belül járt, de közben megtorpant, így a kapujából kifutó Tasnády hárítani tudott.
    Egy perccel később Kovács távoli, pattogós labdáját ütötte szögletre a csabai kapus.
    A 35. percben vezetéshez jutottak a hazaiak. Schneider-Tímár-Németh adogatás után a balösszekötő három védőt kicselezve a tisztán álló Tímárhoz játszott. A középcsatár a tizenegyes pont tájékáról, egyből, védhetetlenül lőtt a kapu bal felső sarkába, 1:0.
    képEkkor még úgy tűnt, nem kerül sor pontosztozkodásra... A 35 percben Németh - a kapustól balra - remek elfutás után középre adott és Tímár (a kép baloldalán) nagy erővel lőtt a bal felső sarokba. (Fotó: Barnácz István)

A 37. percben Schneider került jó helyzetbe, de térdéről a kapus kezébe hullott a labda.
    A 40. percben óriási védelmi hibából egyenlítettek a vendégek. Nagy F. vitte fel a labdát a jobboldalon. Dobó sikertelen szerelése után Lázához került a labda. A hátvéd cselezni próbált, miközben Garics megtámadta őt, s a labda Rosánhoz került. A balszélső nagy nyugalommal helyezett a háló bal alsó sarkába, 1:1

Fordulás után sem változott a kép. Ismét a szolnokiak térfeléin folyt a játék.
    A 48. percben Schneider beadását a kapus Kriskó fejéről szedte le, majd Lengyel fejese lett Nagy P. zsákmánya.
    Az 51. percben egy gyors ellentámadás során Kovács elől Tasnády rávetődéssel hárított.
    Az 57. percben Kriskó kitűnő átadásáról Tímár csak egy gondolattal maradt le.
    Negyedórás eseménytelen mezőnyjáték után a 75. percben Moós gólba tartó fejesét a kapus bravúrosan szögletre tenyerelte.
    Imri a felálló sorfal fölött nyesett szabadrúgása a kapus kezébe hullott.
    A 81. percben Ambrus a kapunak háttal állva, ollózva lőtt. A felső sarokba tartó labdát Nagy P. remekül csípte el.
    A 90. percben Láza bombája alig kerülte el a jobb felső sarkot.

A mérkőzés nagy részében a hazaiak irányították a játékot, szinte állandóan a szolnoki térfélen folyt a játék. Viszont az Előre Spartacus támadásait rendre középen erőltette, így a jól tömörülő SZMTE-védelem a legtöbb esetben hárítani tudott.
    A harcos felfogásban játszó szolnokiak láthatóan az egy pont megszerzését tűzték ki célul. Szervezett játékukkal, gyors csatáraik révén — kihasználva a csabai védelem megingását — elképzelésüket meg is tudták valósítani.
    Így a közepesnél alacsonyabb színvonalú mérkőzésen az igen mérsékelt teljesítményt nyújtó hazai csapat és a veszélyes zónában levő Tisza-partiak találkozója döntetlenül végződött.