Békéscsabai Előre Spartacus SC - MÁV DAC 2 : 2 16:30

2022.12.28, 23:17 (szerk.: 2022.12.28, 23:21)
    A 7-8. helyért:
    Békéscsabai Előre - MÁV DAC 2:2 (2:1)

Békéscsaba, 5000 néző
    V: Pusztai
    Békéscsaba: Tasnádi — Kvasz, Dobó, Szűcs, Lengyel, Ambrus, Tóth (Frankó a 63. percben), Láza, Schneider, Imri, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    MÁV DAC: Tóth L. — Kiss, Kovács, Müller, Németh, Tóth L. (Egyed a 19. percben), Mészáros, Gyömörei, Horváth, Lénárt, Wéber (Glázer a 70. percben). Edző: Kovács Imre.

8. perc: Gyömörei szabadrúgása Tasnádi fölött átszállt, Ambrus a léc alól tisztázott szögletre.
    10. perc: Lengyel szögletét Láza fejelte a jobb alsó sarokba, 1:0.
    13. perc: Lénárt ívelt be jobb oldalról, Horváth mintegy 10 méterről magasan felugorva fejelt a bal alsó sarokba, 1:1.
    24. perc: Láza vitte fel a labdát ügyesen magára húzva a védelmet, a tisztán álló Imrihez továbbított, Imri a vetődő Tóth L. mellett laposan lőtt a hálóba. 2:1.
    35. perc: szögletrúgás után Wéber fejelt kapura, a hálóba tartó labdát a gólvonalról mentette Lengyel.
    44. perc: tömörülés a győri kapu előtt, Láza lövése a kapufa éléről vágódott a mezőnybe.
    62. perc: gyors jobboldali támadás, Wéber hozta fel a labdát, középre ívelt, Kvasz Horváth elé fejelt, Horváth a kimozduló Tasnádi mellett lőtt a hálóba, 2:2.

Mindkét csapat nyílt sisakkal, támadó szellemben játszott, így helyenként élvezetes, izgalmas játék alakult ki.
    Szünet után alábbhagyott a hazaiak lendülete, és így a mezőnyben szépen adogató vendégek fölénybe kerültek.
    A második félidei játék alapján megérdemelték a döntetlent.

Jó: Dobó, Schneider, Láza, ill. Horváth, Kovács, Lénárt.

7. Békéscsaba 2 1 1 - 3:2 3
    8. MÁV DAC 2 - 1 1 2:3 1

Népsport, 1970. június 22. (Arcanum DT)
    A csabaiaké a 7. hely
    Békéscsabai Előre - Győri MÁV DAC 2:2 (2:1)

V: Pusztai
    Előre: Tasnádi (7) — Kvasz (5), Dobó (7), Szűcs (6), Lengyel (6), Ambrus (6), Tóth Cs. (6), Láza (7), Schneider (7), Imri (7), Száraz (6). Edző: Piller Sándor.
    Győr: Tóth L. (7) — Kiss (6), Kovács (7), Müller (6), Németh (6), Tóth S. (—), Mészáros (6), Gyömörei (7), Horváth (7), Lénárt (5), Wéber (6). Edző: Kovács Imre.
    Csere: Tóth Cs. helyett a 65. percben Frankó, ill. Tóth S. helyett a 20. percben Egyed (6), Wéber helyett Gláser a 73. percben.

Az első tíz perc meglehetősen lanyha és esemény nélküli játékkal telt el.
    A 10. perc végén Lengyel szögletét a jól helyezkedő Láza a kapu jobb alsó sarkába fejelte 1:0.
    Újrakezdés után Németh erős lövését Tasnádi leütötte.
    A 13. percben Lénárt a jobbszélső helyén elrobogott. Ívelt beadását Horváth - az elmélázó hazai védelem mellett - a háló bal oldalába fejelte. 1:1.
    Ezután valamivel élénkebb lett a játék.
    A 16. percben Láza elhúzott védői mellett, de szorongatott helyzetből pontosan a kapus kezébe lőtt.
    Válaszul Horváth lövésébe Kvasz nyúlt bele. Nem sokkal utána ismét a középcsatár hibázott kecsegtető helyzetben.
    A 25. percben ismét vezetést szerzett a hazai csapat.
    Egy villámgyors Schneider-Láza-Imri adogatás után a balösszekötő a kétségbeesetten kifutó kapus mellett, nagy nyugalommal a kapu közepébe helyezett. 2:1.

A gól után hevesen támadott a vasutas-együttes.
    A 36. percben Gyömörei szögletét Horváth fejelte kapura. Előbb Dobó, majd Lengyel - az utolsó pillanatban - hárított a gólvonalról szögletre.
    Az ellentámadás során Schneider és Száraz közösen ügyetlenkedtek el egy jó helyzetet.
    Egy perccel később Láza fordulásból lőtt kapura, s a labda a jobb oldali alsó lécről kivágódott és vége lett a félidőnek.
    A második félidőt a vendégeik lendületes rohamai vezették be.
    Gyömörei szögletét Tasnádi kiütötte, nem sokkal utána a jobbösszekötő szabadrúgását jó érzékkel védte a csabai kapus.
    Ezután fokozatában az Előre lendült támadásba.
    Schneider fejese a léc fölött suhant el, majd Tóth Cs. futtából leadott lövését a kapus elcsípte.
    Száraz nagy helyzetben a kapus kezébe emelte a labdát!
    A másik oldalon Gyömörei váratlan, távoli lövését Tasnádi szögletre öklözte.
    A 65. percben kiegyenlítettek a vendégek. Az Előre 16-osán pattogott a labda.
    Kvasz fel akart szabadítani, de rosszul találta el a labdát, és a befutó Horváth magasan felugorva, a kapu bal oldalába fejelt, 2:2.

Az utolsó negyedórában fellángoltak a lila-fehérek.
    Száraz szögleteit hárította a győri kapuvédő.
    A 78. percben Imri jobb alsó sarokba tartó lövését Tóth L. az utolsó pillanatban szögletre ütötte. Imri beadását Száraz fejéről szedte le a kapus.
    Láza közeli lövésénél ismét helyén volt a vendégek „portása”.
    Egy gyors győri támadás végén Horváth lövését Tasnádi szögletre hárította, nem sokkal később merész kivetődéssel tisztázott Horváth elől a csabai kapus.
    A 87. percben Láza nagy erejű lövése a bal oldali lécről az alapvonalon túlra vágódott.
    Láza a győri kapu előterében csatázik Kováccsal.kép
    Imri kicselezi Tóth kapust, aztán néhány pillanattal később megszerzi a csabaiak második gólját. (Fotók: Barnácz)

Bírálat:
    A hirtelen beállt nagy hőség teljesen rányomta bélyegét a mérkőzésre. A játékosok bágyadtan, fáradtan mozogtak, az amúgy is nem nagy tétre menő mérkőzésen. Mindkét csapaton lehetett látni, hogy a döntetlennel megelégednek. Az iram és a színvonal is a szokottnál alacsonyabb volt. Feltűnt, hogy az Előre csatárait rendre lesre állították a győri védők.
    A látottak alapján a döntetlen igazságosnak mondható.