Békéscsabai Előre Spartacus SC - Szolnoki MTE 2 : 1 15:00

2023.01.14, 20:37 (szerk.: 2023.01.14, 20:41)
    Békéscsabai Előre - Szolnoki MTE 2:1 (0:1)

Békéscsaba, 4000 néző
    V: Vízhányó
    Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Koródi, Tolnai, Láza, Ambrus (Szűcs, 40. p.), Dobó, Imri, Schneider (Moós, 70. p.), Németh, Tóth Cs. Edző Piller Sándor.
    Szolnok: Gerhát — Vincze, Heidrich I, Árvai, Sebők, Papp II, Heidrich II, Himer, Czirják, Nagy, Mile. Edző: Somogyvári József.

18. perc: Schneider került jó helyzetbe, de kivárt és a védelem tisztázott.
    30. perc: Nagy szögletrúgása után röviden szabadított fel a hazai védelem és a jó helyzetben levő Mile a bal sarokba fejelt, 1:0.
    40. perc: Ambrus megsérült és végleg kiállt.
    46. perc: Heidrich óriási helyzetbe került, de a lövéssel késlekedett, s a védelem beavatkozott.
    48. perc: Schneider kicselezte a védelmet és laposan a bal sarokba lőtt, 1:1.
    60. perc: Schneider szögletrúgását Németh - mintaszerűen - fejjel csúsztatta a hálóba, 2:1.

Jó talajú pályán, erős iramban indult a mérkőzés.
    Valamivel többet támadott a Békéscsaba, mégis a Szolnoki MTE volt eredményes. A gól megzavarta a hazaiakat, a félidő végéig kiegyenlített játék folyt.
    Szünet után az erőteljesebben játszó hazai gárda fölénybe került és jobban kihasználva helyzeteit, megérdemelten győzött.

Jó: Kvasz, Tolnai, Németh, ill. Árvai, Papp H, Czirják.

V: Vízhányó
    Előre: Tóth M. (7) — Kvasz (7), Kóródy (7), Tolnai (8), Láza (7), Ambrus (7), Dobó (7), Imri (7), Schneider (7), Németh (7), Tóth Cs. (7). Edző: Piller Sándor.
    SZMTE: Gerhát (5) — Vincze (7), Heidrich I. (8), Árvai (5), Papp II (7), Sebők (6), Heidrich II (7), Himer II (8), Czirnák (6), Nagy (8), Mile (6). Edző: Somogyvári József.
    Csere: Ambrus helyett Szűcs (7) a 40., Schneider helyett Moós a 70. percben.

A hét közben derekasan dolgozó pályaelőkészítők munkája nyomán az időjáráshoz és körülményekhez viszonyítva jó talaj várta a csapatokat. Hideg időben, a 4000 szurkoló nevében Bánlaki András üdvözölte a lila-fehéreket és a vendégeket.
    A mérkőzés előtt az edzők a következőket mondták.
    Piller Sándor: Szeretnénk jól kezdeni a bajnoki rajtot.
    Somogyvári József: Bízom a döntetlenben, de egygólos vereség már jó eredménynek számítana.

Nagy lendülettel kezdett az Előre, Imri kellemetlen pattogós lövését védte, majd Dobó elől vetődéssel hárított a szolnoki kapus.
    Az MTE tömören és lelkesen védekezett. A védők hosszú labdákkal indították támadásba az előretolt csatárokat. Mindkét oldalon sokat idegeskedtek a játékosok, s emiatt sok volt a pontatlan átadás.
    A 30. percben gólt eredményezett az egyik MTE-akció. Sebők hosszan szöktette Nagyot, akinek beívelését Mile a megzavarodott hazai védelem mellett a kapu közepébe fejelte, 0:1.
    Újrakezdés után Németh közeli fejesét hárította Gerhát.
    Vincze szabadrúgását Tóth M. kiöklözte, de Czirnák elhamarkodottan a kapu fölé bombázott.
    Az ellenkező oldalon Schneider erős szabadrúgását Papp II fejjel tisztázta.
    Himer II Ambrussal összecsapott a partvonal mentén, a csabai játékos az ápolás után sem tért vissza a pályára.
    A félidő utolsó percében Imri váratlan, távoli lövését a szolnoki kapus jó reflex-szel öklözte ki.
    Dobó előtt nyílott még gólszerzési alkalom, de kivárt és a védők felszabadítottak.
    A szünetben Pillér edző folyamatosabb, gyorsabb és keményebb játékra hívta fel a lila-fehér játékosok figyelmét.
    A 46. percben Heidrich II és Himer II közösen ügyetlenkedtek él nagy gólhelyzetet.
    Ezután fokozatosain átvették a játék irányítását a csabaiak és gyors, pontos adogatásokkal közelítették meg a vendégek kapuját.
    A 48. percben megszületett a kiegyenlítő gól. Láza vitte fel a labdát, Dobóhoz játszott. A jobbszélső elhúzott védője mellett, és pontosan Schneider elé tálalt. A középcsatár két csel után ballal kapura bombázott, és a labda Czirnák lábán irányt változtatva a bal alsó sarokba vágódott, 1:1.
    Megjött a közönség hangja, a vendégek a gól után kissé megzavarodtak. Az Előre fergeteges támadásokat vezetett. Emelkedett a mérkőzés irama és színvonala.
    Tóth Cs. viharzott el, de éles beadásáról lekéstek a belsők.
    Az 50. percben Dobó ravasz, lapos lövését nehezen védte Gerhát.
    Beszorultak a vendégek: Német gólba tartó labdáját Heidrich I a gólvonalról fejelte ki.
    A hazai csapat a 60. percben a vezetést is megszerezte. Schneider csavart szögletét a kitűnően helyezkedő Németh a meglepett kapus mellett a hálóba fejelte, 2:1.
    A gól után Czirnák a kapu fölé lőtt.
    A másik oldalon Schneider újabb szögletét Tolnai a levegőben úszva fejelte a felső sarok mellé. Utána Dobó nagy erejű szabadrúgása kerülte el a kaput.
    A szolnokiak Heidrich II és Himer II révén veszélyeztettek, de Szűcs és Tóth kapus közös erővel tisztázott.
    Változatos, küzdelmes játék folyt.
    Tolnai fejelt mellé, az ellentámadás során pedig Tóth M. rosszul öklözött, de Szűcs szögletre vágta a labdát, majd Kvasz keresztezett jó érzékkel a kapura törő Heidrich II elől. erősítettek a csabaiak.
    Dobó éles beadása után, szinte tűzijáték alakult ki. Németh lőtt. Papp II kifejelte a labdát, majd Dobó durrantott a léc fölé.
    Előre-fölénnyel ért véget a mérkőzés.
    A 48. percben Dobó átadását Schneider (a kép jobb szélén) ballal a hálóba bombázta - 1:1kép
    Szögletrúgás után született a csabaiak második, egyben győzelmet jelentő gólja: Gerhát késve is rosszul vetődik, Németh fejese már a hálóba tart. (Fotó: Demény)

BÍRÁLAT
    Nagy iramban kezdődött a játék. A hazaiak voltak a kezdeményezők. Többet támadtak, de idegességük miatt sok volt a pontatlan átadás. Nem sok tervszerűség volt a játékukban.
    A vendégek nemcsak jól védekeztek, hanem gyorsan, ügyesen is adogattak, s ennek eredményeképp a vezetést is megszerezték Sőt! A második félidő elején még egy nagy helyzetet el is hibáztak.
    Később rákapcsolt az Előre és az egyenlítő gól után határozott fölényben játszott. A
    lila-fehérek küzdeniakarásukkal, csupaszív játékukkal a maguk javára fordították az eredményt.
    A közepes szánvonalú mérkőzésen a második félidő alapján megérdemelt Előre-győzelem született.

Jók: Kvasz, Tolnai, Németh, ill. Heidrich I, Himer II, Nagy.

Nyilatkozatok.
    Piller Sándor: A nehéz talajú pályán, küzdelmes mérkőzésen, megérdemelten győztünk.
    Somogyvári József: Remek iramú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten nyert. Sajnos, 1:0 után kihagytunk egy nagy helyzetet.