VM-Egyetértés SK - Békéscsabai Előre Spartacus SC 3 : 1 17:00

2020.11.07, 18:05 (szerk.: 2020.11.07, 18:15)
    VM Egyetértés - Békéscsabai Előre Spartacus 3:1 (0:0)

Soroksár, 600 néző. V: Hámori
    Egyetértés: Varga - Galambos, Józsa, Sóvári, Komáromi, Szántai, Karába, Halápi, Siklósi, Weimper, Királyhegyi (Géber, a szünetben). Edző: Rákóczi László
    Békéscsaba: Tóth M. - Zsíros, Láza, Szűcs, Lengyel, Dobó (Koródi, a szünetben), Tóth Cs., Imri, Moós, Németh, Schneider Edző: Piller Sándor

5. perc: a kifutó Tóth M. kiejtette a labdát, Halápi azonnal lőtt, de a labda az üres kapu előtt elsuhant.
    19. perc: Imri labdáját Varga nehezen, ujjheggyel tudta csak fölé nyomni.
    46. perc: Tóth M. ismét kiejtette a labdát. Halápi nem számított rá, s a vetődő kapust átugrotta.
    47. perc: Weimper, Komáromi, Halápi volt a labda útja, Halápi ezúttal nem hibázott és 17 m-ről a hálóba lőtt, 1:0.
    57. perc: Galambos ragyogó cselsorozat után az alapvonalnál beadott, Weimpernek csak oda kellet tennie a lábát, 2:0.
    66. perc: Tóth Cs. szépíthetett volna, de a kifutó kapusba lőtt.
    69. perc: a tétovázó csabai védők mellett Weimper talált a hálóba, 3:0.
    85. perc: Imri Szántai mellett elhúzott és a jobb alsó sarokba lőtt, 3:1.

3:0 után a VM Egyetértés lefékezett, de így is bajnokhoz méltó játékkal nyert.
    Jó: Galambos (a mezőny legjobbja), Szántai, Weimper, ill. Láza, Lengyel, Imri.
    (Pál László)

1. Egyetértés 34 18 13 3 47-20 57
    ...
    6. Békéscsaba 34 13 10 11 40-37 42
    (Az utolsó oszlopban a szerzett és a jutalompontok együtt szerepelnek.)

Népsport, 1971. június 28. (Arcanum DT)
    A labdarúgó NB I B-ért
    VM Egyetértés - Bcs. Előre Spartacus 3:1 (0:0)

Soroksár, 500 néző. V: Hámori
    Egyetértés: Varga (8) - Galambos (8), Józsa (7), Sóvári (6), Komáromi (5),
    Szántai (5), Karába (6), Halápi (6), Siklósi (7), Weimper (6), Királyhegyi (5). Edző: Rákóczi László
    Békéscsaba: Tóth M. (6) - Zsíros (7), Láza (8), Szűcs (7), Lengyel (7), Dobó (8), Tóth Cs. (6), Moós (6), Imri (8), Németh (8), Schneider (7). Edző: Piller Sándor
    Csere: Királyhegyi helyett Géber (5), a szünetben, ill. Dobó helyett Kóródy (6), a szünetben.

Az 5. percben Siklósi hosszú szöktetésére Tóth M. kivetődött, a labda kicsúszott kezéből, Halápi rálőtte, Dobó azonban a gólvonalon fejjel mentett.
    Nem sokkal később Szántai 25 méterre a kaputól felvágta Imrit. A szabadrúgást a középcsatár lőtte, Varga nagy bravúrral szögletre tornászta a labdát.
    Két Egyetértés-szöglet után Lengyel 35 méteres bombáját Varga ujjheggyel tolta az alapvonalon túlra.
    A 20. percben Szántai újból felvágta Imrit, akinek lövése ezúttal a sorfalban akadt el.
    Tízperces mezőnyjáték után Imri remek labdáját Moós nagy helyzetben elvétette.
    A 32. percben Imri jobb alsó sarokba tartó lövését Varga kiöklözte.
    Az Előre Spartacus ügyesen kombinált, helyzeteket is kidolgozott, de Vargának nem lehetett gólt lőni. Szántai sorozatban szabálytalankodott Imri ellen, amiért figyelmeztetésben részesült.
    A félidő vége felé Dobó megsérült, de szünetig még játszott, s csak aztán cserélt Kóródyval.

Fordulás után Láza lett a beállós és Kóródy a sepregető.
    Az első félidőben ragyogóan játszó csabai védelem rövid időre megingott és ezt kihasználta a bajnokcsapat.
    A 47. percben Halápi 12 méterről a jobb sarokba lőtt, 1:0.
    Az 57. percben Galambos a teljesen fedezetlenül hagyott Weimper elé játszott, aki közelről a hálóba helyezett, 2:0.

A 66. percben Lengyel szögletét Németh rálőtte, Varga lábbal mentett, a labda Tóth Cs. elé került, aki azonban a kapusba lőtte a labdát (!)
    Öt perc múlva a vetődő Tóth M. összecsapott Weimperrel. A csabai kapus rövid ápolásra szorult.
    A 69. percben Halápi remekül ugratta ki Weimpert, aki élesen lőtt a hálóba, 3:0.
    A következő soroksári akció végén Siklósi nagy lövése Kóródy fejéről vágódott szögletre.
    A 78. percben Komáromi 25 méteres lövését Tóth M. a felső sarokból ütötte ki.
    A 85. percben Láza hozta fel a labdát, nagyszerűen szöktette Imrit, aki elhúzott a védők mellett és a kimozduló Varga kapujának bal sarkába gurított, 3:1.
    A 90. percben Tóth Cs. átjátszotta Józsát, de aztán a kifutó Vargába bombázott.

Két ellentétes félidőt hozott a mérkőzés. Az első 45. percben - széllel hátban - jól játszó középpályásaik révén a csabaiak uralták a mezőnyt.Ha Varga nem véd oly kitűnően, akár kétgólos vezetést is szerezhetett volna az Előre Spartacus!
    Sajnos, fordulás után - Dobó kiválásával - megbomlott a lila-fehérek védelme. A szél is erősebb lett és az első, szerencsés Egyetértés-gól után belelendült a soroksári gárda.
    A bajnokcsapat rászolgált a győzelemre, de a gólarány erősen túlzott.
    Hámori jól vezetett, Petri partjelző azonban jó néhány leshelyzetet tévesen intett be.