Békéscsabai Előre Spartacus SC - Egyetértés SC 0 : 2 13:30

2020.12.31, 00:11 (szerk.: 2020.12.31, 00:16)
    Egyetértés - Békéscsabai Előre 2:0 (2:0)

Békéscsaba, 5500 néző. V: Csernefalvy
    Egyetértés: Varga - Galambos, Józsa, Sóvári, Komáromi, Szántai, Karába, Halápi, Siklósi (Kuharszki, az 58. percben), Weimper, Géber. Edző: Rákóczi László
    Békéscsaba: Tóth M. - Kvasz, Dobó, Láza, Ambrus, Schneider, Száraz (Moós, a szünetben), Zaho- rán (Lengyel, a szünetben), Imri, Németh, Tóth Cs. Edző: Piller Sándor

27. perc: szabadrúgás után nagy volt a tömörülés az Egyetértés kapuja előtt, Száraz 5 méterről gyatrán a kapus kezébe gurított.
    32. perc: Imri emelt kapura, Varga a 16-oson álló Ambrus elé öklözött, aki elhamarkodottan fölé lőtt.
    33. perc: Siklósi ívelt be szögletet, Tóth M. kapásból lábbal mentett - szögletre. Szántai újabb szöglete után Géber lőtt a jobb sarokba, 1:0.
    35. perc: Géber átadása egy védőn irányt változtatott, a labda Halápihoz került, aki megszerezte a második gólt, 2:0.
    43. perc: Imri már csak a kapussal állt szemben, de lövése mintegy 5 méterről mellé szállt.
    52. perc: Szántait utánrúgásért a játékvezető kiállította.
    55. perc: Schneider szögletrúgását Ambrus fejelte kapura, a labda a felső lécről került az alapvonalon túlra.
    63. perc: egy támadás során Láza összecsapott Galambossal, mindkét játékos a földre került, ahol rugdosták egymást. A játékvezető mindkettőjüket kiállította.
    75. perc: Ambrus a 16-osról tiszta helyzetből elhamarkodottan mellé lőtt.
    86. perc: Németh kicselezte az egész védelmet, majd az elfekvő kapusba talált.

Az I. félidőben az Előre a mezőnyben egyenlő ellenfele volt a listavezetőnek. Mindkét oldalon maradt kihasználatlan gólhelyzet, szünet után mindkét részről kemény, sportszerűtlen belemenések tarkították a mérkőzést. A kiállítások után nyomasztó fölénybe került a hazai csapat, de a fővárosi védelem jól zárt.
    Jó: Varga (a mezőny legjobbja), Józsa, Sóvári, Halápi, ill. Németh, Ambrus, Schneider és Tóth Cs.
    (Fercsik János)

1. Egyetértés 16 11 5 - 26-6 35
    ...
    9. Békéscsaba 16 6 3 7 18-16 21
    Az utolsó oszlopban a jutalompontok a szerzett pontokkal összesítve szerepelnek.

Népsport, 1970. november 23.
    A csabaiak 26, a vendégek 11 lövést küldtek kapura...
    Egyetértés - Bcs. Előre 2:0 (2:0)

Békéscsaba, Kórház u., 7000 néző. V: Csernefalvy (7)
    Egyetértés: Varga (9) - Galambos (1), Józsa (8), Sóvári (7), Komáromi (8), Szántai (1), Karába (7), Halápi (7), Siklósi (8), Weimper (8), Géber (7). Edző: Rákóczi László
    Előre: Tóth M. (6) - Kvasz (6), Dobó (6), Láza (1), Ambrus (8), Schneider (8), Száraz (6), Zahorán (6), Imri (6), Németh (8), Tóth Cs. (6). Edző: Piller Sándor
    Csere: Száraz helyett a szünetben Lengyel (7), Zahorán helyett a szünetben Moós (7), ill. Halápi helyett az 56. percben Kuharszki (6).

Egész délelőtt esett az eső, de a mérkőzés kezdetére az időjárás mégis kegyeibe fogadta a szurkolókat, gyönyörű napsütésben melegítettek a csapatok.
    Az edzők így vélekedtek a találkozóról:
    Rákóczi László: Az igen nehéznek ígérkező mérkőzésen szeretném, ha csapatom veretlen maradna.
    Piller Sándor: Ez a mérkőzés háromesélyes!

Rögtön kezdés után a fővárosiak lendültek támadásba. Komáromi küldte az első lövést Tóth M. kapuja fölé.
    A másik oldalon Németh jó labdájánál Tóth Cs. lesen feledkezett.
    Mindkét csapat bátran, nyílt sisakkal játszott és így változatos, jó játék alakult ki.
    A 7. percben Siklósi nehéz szögből leadott lövését Tóth M. kivetődéssel hárította.
    Az ellentámadás során Zahorán jobblábas lövése éppen hogy elsüvített a bal alsó kapufa mellett.
    A 9. percben Weimper csúsztatott fejesét szépen védte Tóth M.
    Ezután mintegy 20 percig a hazaiak voltak fölényben.
    A 15. és a 17. percben előbb Zahorán, majd Ambrus lőtt mellé, illetve fölé.
    A 26. percben kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt és Száraz közelről Varga kezébe emelt (igazi gólhelyzet volt!).
    kép Ez volt az első kimaradt csabai helyzet. A szereplők, balról jobbra: Komáromi, a földön levő Szántai, Száraz, aki lőtt, Tóth Csaba és Józsa, aki nézte - hogyan védi Varga kapus a labdát. A gólvonalon Siklósi és Sóvári biztosít.

A 32. percben Imri beadását Ambrus laposan rálőtte, de a kapus elcsípte a veszélyes labdát.
    A lila-fehérek nem tudták kihasználni fölényüket. Nem így a vendégcsapat!
    A 33. percben rúgta első szögletét az Egyetértés. Siklósi beívelését a védők nem fejelték el, Tóth M. kifutva csak lábbal tudott szögletre menteni. Siklósi beívelését Géber közelről a léc alá fejelte. 1:0.
    A 35. percben Weimper tisztára játszotta Gébert, aki egyből kapura lőtt. A labda a kifutó Tóth M. kezéről irányt változtatva jutott a fedezetlenül álló Halápi elé, aki az üresen hagyott kapu közepébe gurított, 2:0.

Újrakezdés után a 39. percben Schneider ravasz szabadrúgását Varga kiöklözte, majd ismételt lövésénél is helyén volt a fővárosiak védője.
    A 41. percben Weimper lesről lőtt a hálóba.
    A 43. percben maradt ki a mérkőzés legnagyobb gólhelyzete! Láza mértani pontossággal ívelt az ötösön álló Imri elé. A középcsatár nyugodtan lekezelhette a labdát, azután - bár a kapu baloldala teljesen tisztán maradt - a kiinduló Varga mellett a jobb alsó kapufa mellé lőtt. (Százszázalékos gólhelyzet volt!)

A második félidőt fergeteges hazai rohamok vezették be. A vendégek teljesen beszorultak. Állandóan az Egyetértés térfelén pattogott a labda.
    A 48. percben Ambrus durrantott a léc fölé.
    Az 50. percben Schneider lövését a kapus kiütötte.
    Az 52. percben Szántai — estében — a kitörő Lázába rúgott. Csernefalvy leküldte a pályáról a fedezetet.
    Az 54. percben Ambrus 18 m-es szabadrúgását jó érzékkel védte Varga, majd Németh élesen belőtt labdáját kiütötte.
    Az 55. percben Ambrus fejese a felső léc éléről pattant az alapvonalon túlra.
    Az 58. percben Moós bombáját védte a fővárosi kapuvédő, a 60. percben pedig Ambrus csukafejesét tette ártalmatlanná.
    A 61. percben Németh elől szögletre hárított az Egyetértés kapusa.
    A 63. percben Láza remek cselek után tört kapura. Józsa buktatta, a hátvéd közben Józsába rúgott. Mindketten a földre huppantak. Galambos odarohant és a csabai játékost nyakánál fogva rángatta fel. Nagy tumultus keletkezett. A játékvezető Lázát és Galambost leküldte a pályáról.
    A 65. percben Imri 18 m-es szabadrúgását védte Varga.
    A 67. percben Ambrus elől — a kapu torkában — Józsa kivágta a labdát.
    A 72. percben villámgyors Tóth Cs.-Németh-Ambrus adogatás után - gólhelyzetben - Ambrus lábáról leperdült a labda.
    Nem sokkal utána Németh és Imri közösen ügyetlenkedett el jó helyzetet.
    A 77. percben Moós 20 m-es jobblábas bombáját elvetődve védte Varga.
    Egy ellentámadás során Weimper lesen maradt.
    A 82. percben ismét Moós távoli lövését hárította Varga.
    A másik oldalon a veszélyesen kapura törő Kuharszkit Dobó az utolsó pillanatban szerelte.
    A 85. percben Tóth Cs. éles, lapos lövése csúszott el a jobb alsó sarok mellett.
    A 87. percben ismét óriási gólszerzési alkalmat szalasztottak el a hazaiak. Németh kicselezte az egész védelmet, de a kifutó Vargába rúgta a labdát.
    Az utolsó percekben Tóth Cs. éles szögből leadott lövését ütötte ki a vendégek „portása”.

Bírálat:
    Az első félidőben egyenlő ellenfelek változatos küzdelmét láttuk. A nagy akarással játszó hazaiak teremtettek előbb gólhelyzeteket, de ezek kimaradtak s a rutinos listavezető „nem kegyelmezett”, két alkalommal is kihasználta a csabai védelem súlyos hibáját!
    0:2 után - és ez dícséretes - nem adta fel az Előre, s csak Imri könnyelműsködésén múlt, hogy szünetig nem sikerült szépíteni (Ha a csatár lövése bemegy, a jó erőben levő csabai együttes minden bizonnyal meg tudta volna fordítani 1:2-ről az eredményt...)
    Fordulás után az Egyetértés biztonsági játékra törekedett. Sajnos izzó hangulatúvá vált a mérkőzés, sok volt a durvaság, aminek eredménye három kiállítás lett!
    A 65. perctől kezdve óriási fölénybe került az Előre, de támadósora ekkor is több holtbiztos gólhelyzetet hagyott ki. Igaz, Varga kitűnő teljesítménye is hozzájárult ahhoz, hogy a vendégcsapat győzelmet aratott.

Nyilatkozatok:
    Rákóczi László: Az első félidei jó játékunk alapján - úgy gondolom - megérdemelten győztünk!
    Piller Sándor: Túlfűtött hangulatú mérkőzésen két súlyos védelmi hibából vesztettünk! Óriási helyzeteket hagytunk kihasználatlanul!