Békéscsabai Előre Spartacus SC - MÁV DAC 1 : 1 17:00

2020.11.07, 18:53 (szerk.: 2020.11.14, 20:52)
    Békéscsabai Előre - MÁV DAC (Győr) 1:1 (1:0)

Békéscsaba, 5000 néző. V: Fehér
    B.-csaba: Tasnádi - Zsíros, Láza, Szűcs, Lengyel, Schneider, Dobó, Imri, Moós, Németh, Dupsi (Tóth J., a szünetben). Edző: Piller Sándor
    MÁV DAC: Tóth L. - Kiss, Kovács, Nyers, Németh, Egyed, Wéber, Gyömörei, Horváth (Szalai, a 73. percben), Tóth S., Szekeres. Edző: Kovács Imre

11. perc: Imri partdobása után Schneider ragyogóan ívelt a kapu elé és Moós 7 méterről a jobb sarokba csúsztatta a labdát, 1:0.
    38. perc: Németh 6 méterről erőtlenül gurított a jobb kapufa mellé.
    41. perc: Moós 40 méteres keresztlabdáját Schneider futtában maga elé tette, 5 méterről lőtt, de Tóth L. ragyogóan zárta el a szöget.
    53. perc: Gyömörei 20 méteres bombáját Tasnádi bravúrosan hárította.
    75. perc: a csabai kaputól mintegy 30 méterre szabadot rúgott Nyers. A lágyan kapu elé ívelt labda Németh elé pattant, aki közelről, kapásból, a kapu jobb oldalába helyezte a győriek egyenlítő gólját, 1:1.

A hazai csapat vezető gólját győri támadások követték - három kihagyott helyzettel.
    A fordulást követően mezőnyfölénybe kerültek a vendégek és bár védelmi hibából, de megérdemelten egyenlítettek.
    Gyenge iramú, a két csapat előkelő helyezéséhez nem méltó, alacsony színvonalú mérkőzés.
    Jó: Tasnádi, Láza, Dobó, Moós, Szűcs, ill. Tóth L., Kiss, Kovács, Gyömörei.
    (Machalek István)

5. MÁV DAC 33 12 12 9 33-25 42
    6. Békéscsaba 33 13 10 10 39-34 42
    Az utolsó oszlopban a szerzett pontok és a jutalompontok összesítve, együtt szerepelnek.

Népsport, 1971. június 21.
    Bcs. Előre Spartacus - Győri MÁV DAC 6:1 (1:0)

Békéscsaba, 5000 néző. V: Fehér II.
    Előre Spartacus: Tasnády (8) - Zsíros (4), Láza (8), Szűcs (7), Lengyel (8), Schneider (5), Dobó (8), Imri (4), Moós (8), Németh (5), Dupsi (5). Edző: Piller Sándor
    MÁV DAC: Tóth L. (8) - Kiss (7), Kovács (8), Nyers (7), Németh (7), Egyed (7), Wéber (7), Gyömörei (8), Horváth (6), Tóth S. (8), Szekeres (7). Edző: Kovács Imre
    Csere: Dupsi helyett Tóth J. (5), a szünetben, ill. Horváth helyett Szalai (—) a 73. percben.
    Szögletarány: 8:6 (3:4) a Bcs. Előre Spartacus javára.

A vendégek lendültek először támadásba. A 2. perc végén Szekeres lefutotta a hazai védőket, éles beadását Wéber a kapu torkában(!) a léc fölé vágta.
    Egy perccel később Tóth S. váratlan távoli lövését Tasnády bravúrosan szögletre ütötte.
    Ezután fokozatosan a csabaiak vették át a játék irányítását, a 10. percben a cselezgető Imrit Egyed derekánál fogva visszarántotta.
    A 11. percben Schneider egy csel után lágyan ívelt középre és Moós remek fejessel a kapu jobb felső sarkába küldte a labdát, 1:0.
    Így szerezte meg a vezetést a csabai csapat. Imri partdobása után Schneider középre ívelt és a magasra ugró Moós (9-es mezben) a jobb sarokba fejelt. (Fotó: Barnácz István)

A 14. percben a kitörő Wébert Szűcs az utolsó pillanatban szerelte szögletre. A beívelést Tasnády a mezőnybe öklözte.
    A 16. percben a csabai Németh addig cselezgetett, amíg odalett a helyzet.
    Az ellentámadás során Wéber beadását Szekeres alig fejelte a léc fölé.
    Feltűnő volt, hogy a hazai csatárok rendre lesre futottak. Ezért sokat bosszankodott a közönség.
    A 34. percben Lengyel-Moós-Imri volt a labda útja. Az összekötő erős lövése a védőkről Németh elé pattant, azonban a csatár óriási helyzetben az üres kapu mellé bombázott.
    A 41. percben Schneider közelről a kifutó kapusba rúgta a labdát!

Szünet után a vendégek voltak a kezdeményezők. A 48. percben Tóth S. váratlan lövése Lázán irányt változtatva Tasnády kezébe hullott.
    Nem sokkal később Gyömörei pattogós lövését Tasnády bravúrosan hárította.
    Az 52. percben Schneider léc alá tartó fejesét a kapus szögletre tolta.
    Az 55. percben Tóth J. beadását Németh kapásból alig bombázta a kapu fölé.
    Fokozatosan csökkent az iram, és a színvonal.
    A 68. percben Wéber két csel után tisztára játszotta magát, de nagy helyzetben a jobb kapufa mellé durrantott.
    A többet támadó vasutasok a 75. percben kiegyenlítettek. Nyers szabadrúgását Szalai fejjel csúsztatta Németh elé, aki közelről a kapu jobb oldalába bombázott, 1:1.
    A 79. percben Tóth J. a kapus kezébe fejelt.
    A 82. percben Németh éles belövését Kiss majdnem a saját kapujába vágta, szerencséjére azonban a labda szögletre vágódott.

Az utolsó hazai mérkőzésen csalódottan távozott a szépszámú szurkolósereg.
    Az első félidőben mindkét csapat egyformán kivette részét a támadásból. Ekkor a csabaiaknak akadt több gólhelyzetük, ezeket azonban nem tudták értékesíteni.
    Szünet után teljesen megváltozott a játék képe, a hazaiak - teljesen érthetetlenül - idegesen, kapkodva, minden elgondolás nélkül játszottak. Fokozatosan a vendégek vették át a játék irányítását és megérdemelten egyenlítettek.
    A látottak alapján az alacsony színvonalú mérkőzésen a vasutasok feltétlenül rászolgáltak az egy pontra.