Pénzügyőr SE - Békéscsabai Előre SC 7 : 1 15:30

2023.10.15, 20:35 (szerk.: 2023.10.15, 20:36)
    Pénzügyőr SE - Békéscsabai Előre 7:1 (4:1)

Pasaréti út, 500 néző
    V.: Borzási K.
    Pénzügyőr: Bolemányi — Mózes, Tolnai, Tenta, Bihámi, Pitz, Dobos, Koroly, Szabó I., Süle, Balogh. Edző: Horváth Ödön.
    B. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Kasznár, Zahorán, Batke, Süle, Száraz. Edző: Szombati György.

A Pénzügyőr hazai pályán rég nem látott jó és főleg eredményes játékkal lepte meg szurkolóit. A vendégcsapat a mezőnyben egyenrangú ellenfél volt, de védelme - a sportszerű találkozón - nem tudott ellenállni a hazai csatársor megújuló rohamainak.
    G.: Koroly (2), Süle (2), Balogh (2), Szabó, ill. Zahorán (11-esből).
    Jó: Bolemányi, Mózes, Pitz, Károly, Szabó I., ill. Litauszky, Zahorán.

13. Pénzügyőr 21 8 1 12 38:44 17
    14. Békéscsaba 21 7 3 11 22:35 17

Népsport, 1967. szeptember 18. (Arcanum DT)
    Nagy gólarányú vereséget szenvedett a Bcs. Előre
    Pénzügyőr SE - Bcs. Előre 7:1 (4:1)

Budapest, 500 néző
    Vezette: Borzási.
    ELŐRE: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Kasznár, Zahorán, Batke, Süle, Száraz.
    Edző: Szombati György.

A 18. percig érdekes mezőnyjáték folyt. Ékké» a csabaiak a félpályán vezették támadásukat, a játékvezető viszont beszéd miatt a csabai 16-osról ítélt szabadrúgást.Ezt Koroly beejtette a felső sarokba, 1:0.
    A gól alaposan megzavarta Kisfalvit, aki a mérkőzés végéig nem tudott magára találni.
    A 25. percben Koroly 24 méterről lőtt gólt,
    majd Kvasz hibájából újból a hálóba talált, 3:0.
    Mér nem is volt meglepetés Balogh újabb - távoli - gólja, 4:0.

Időközben négy biztos helyzetet hagyott ki Kasznárral az „élen” a csabai csatársor.
    42. percben Zahorán 11-esből szépített, 4:1.
    Az 55. percig a csabaiak támadtak, de Balogh 25 méteres lövését Kisfalvi a bal felső sarokba ütötte, 5:1.
    Változatos játék után a 70. és 78. percben Kisfalvi csak nézte Szabó és Balogh távoli lövését, amely akadálytalanul hullt a hálóba, 7:1.

A mezőnyben - az eredmény alapján ez szinte hihetetlennek hangzik - közel egyenlő erők küzdelmét hozta a mérkőzés.
    Az ellenfél valamennyi gólját a 16-oson kívülről szerezte.
    Kisfalvin kívül Kvasz, Papp és Süle gyengélkedett az Előréből, a többiek megfeleltek.