Békéscsabai Előre Spartacus SC - Pénzügyőr SE 4 : 2 17:30

2020.03.06, 20:53 (szerk.: 2020.03.16, 23:07)
    Békéscsaba - Pénzügyőr SE 4:2 (3:0)

Békéscsaba, 4000 néző. V: Jármai dr.
    B.-csaba: Tasnádi — Kerekes B., Láza, Dobó, Lengyel, Dávid, Veszelka, Kovács, Kerekes A., Németh, Bánáti. Edző: Piller Sándor
    Pénzügyőr: Domján — Mózes, Kisházi, Csekő, Fonyódi, Kajtár, Hegyesi, Straub, Havasi, Sashegyi (Jaskó, a szünetben), Süle Edző: Miksovszky Zoltán

10. perc: Dávid 18 méteres szabadrúgása után a sorfalon irányt változtatva vágódott a kapu közepébe a labda, 1:0.
    20. perc: Lengyel 20 méteres bombája a bal oldali lécről pattant a mezőnybe.
    21. perc: Lengyel lőtt 20 méterről szabadot. A sorfal mellett védhetetlenül hullott a labda a jobb alsó sarokba, 2:0.
    22. perc: Bánáti szögletrúgását Kerekes A. a védők között fejelte a léc alá, 3:0.
    28. perc: Fonyódi durvaságért sárga lapos figyelmeztetést kapott.
    50. perc: Veszelkát buktatták a 16-oson belül. A 11-est Németh értékesítette, 4:0.
    60. perc: Straub beadását Havasi a kapu bal oldalába fejelte, 4:1.
    70. perc: Straub szöglete után Hegyesi a védőkről lepattant labdát közelről a hálóba kotorta, 4:2.
    87. perc: a felfutó Kerekes B. három lépésről a kifutó Domjánt találta el.

A hajrában a békéscsabaiak hibáit ügyesen használta ki a vendégcsapat.
    Jó: Dávid, Németh, Kerekes B., Kerekes A., Láza, Lengyel, Kovács, ill. Kisházi, Kajtár, Hegyesi, Süle.
    (Machalek István)

5. Békéscsaba 30 13 7 10 38-36 33
    ...
    10. Pénzügyőr 30 9 10 11 32-36 28

Népsport, 1973. május 24.

A „labdarúgó-szerda" eredménye
    Bcs. Előre Spartacus - Pénzügyőr SE 4-2 (3-0)

Békéscsaba, 4 000 néző. V.: Jármai dr. (7)
    NB I B-s bajnoki labdarúgó-mérkőzés
    Előre Sp.: Tasnády (7) — Kerekes B. (7), Láza (7) , Dobó (7), Lengyel (6), Dávid (8), Veszelka (6), Kovács (6), Kerekes A. (7), Németh (7), Bánáti (6). Edző: Piller Sándor
    Pénzügyőr: Domján (5) — Mózes (5), Kisházi (6), Csekő (4), Fonyódi (4), Kajtár (7), Hegyesi (7), Straub (6), Havasi (6), Sashegyi (5), Süle (6). Edző: Miksovszky Zoltán
    Csere: Sashegyi helyett Jaskó (5), a szünetben.
    Szögletarány: 11:8 (6:3), a Bcs. Előre Spartacus javára.

A 10. percben a kitörő Némethet Domján kapujától 18 méterre buktatták. A megítélt szabadrúgást Dávid úgy vágta a léc alá, hogy az a felálló sorfal egyik tagját is érintette,1-0.
    Újrakezdés után, a 16. percben Sashegyi lövése zúgott el a csabai kapu fölött.
    A 20. percben Lengyel lövése a bal oldali lécről vágódott a mezőnybe.
    A 21. percben Lengyel 25 méteres szabadrúgása védhetetlenül vágódott a jobb alsó sarokba, 2-0.
    Egy perccel később Bánáti szögletét Kerekes Attila a léc alá fejelte, 3-0.
    Az ellentámadás során Láza parádésan szerelt egy Pénzügyőr-akciót.
    A 28. percben Németh nagy erejű lövését a kapus kiöklözte, majd Veszelka buktatásáért Fonyódi megkapta a „sárgát”.
    Öt perccel később Németh pontos labdáját Kovács a kifutó kapusba vágta.
    A másik oldalon Sashegyi távoli lövése alig valamivel szállt el Tasnády kapuja fölött.

A második játékrész is csabai támadásokkal kezdődött.
    Az 50. percben Dávid kitűnő labdával ugratta ki Veszelkát, aki már a 16-oson belül járt, amikor Csekő hátulról buktatta, 11-es! A büntetőt Németh a jobb alsó sarokba küldte, 4—0.
    Nem sokkal később Veszelka gólba tartó labdáját Domján szögletre tenyerelte.
    A másik oldalon Dávid hazaadását Süle elcsípte a kifutó Tasnády elől, de Láza az utolsó pillanatban szögletre mentett.
    A 60. percben Straub beadását Havasi a kapu jobb oldalába fejelte, 4-1.
    Röviddel ezután Kovács fütty után lőtt érvénytelen gólt.
    A 67. percben Fonyódi a kapura törő Kovácsot csúnyán leterítette.
    Az ellentámadás során Jaskó közeli kapáslövését Tasnády jó érzékkel hárította.
    A 7O. percben Straub szöglete után a védőkről lepattanó labdát Hegyesi hat méterről a kapu bal oldalába vágta, 4-2.
    Újrakezdés után Straub labdáját a tisztán álló Süle a kifutó Tasnádyba rúgta.
    Gyors csabai támadás végén Kajtár „életveszélyes” hazaadását Domján csak nehezen tenyerelte szögletre.
    A 80. percben egy jónak ígérkező csabai akciót Alföldi partjelző tévesen állított meg lesen. Hét perccel később, a felfutó Kerekes B. — három méterről — leadott lövése a kifutó kapusról szögletre pattant.

Régen láttuk — hazai pályán — ilyen gyorsan, ötletesen játszani a csabai csapatot.
    A lila-fehér rohamokat — a nappal szemben küzdő — a Pénzügyőr-védők nehezen, sokszor csak szabálytalanság árán tudták megállítani. Ez sem használt, mert Dávid, Lengyel remek lövőformában volt, sőt Kerekes A. is ki tudta használni az ellenfél megingásait.
    Nagy kár, hogy ez a kitűnő játék csak hatvan percig tartott és az ismét jelentkező könnyelműsködés — két Pénzügyőr-gólt eredményezett.