Csepel Austromobilar FC - FC Eger-Tengely-Közmű 1 : 1 14:00

2017.10.20, 16:27
    Csepel-Austromobilar - FC Eger-Tengely-Közmű 1-1 (0-0)
    Csepel, 500 néző. V.: Harsányi (Vámos, Répássy).
    Csepel: Túri - Körösi, Polgár, Németh - Szabó, Semsei, Korolovszky (Papp 75.), Bodzsár (Gombos 46.), Fekete - Siklósi (Máté 57.), Jakab. Edző: Gáspár József.
    Eger: Molnár - Némedi - Baranyai, Holtner, Kovács Cs. - Bercsényi, Berecz, Márton, Oláh - Hajmási (Porkoláb 80.), Montvai. Edző: Csuhay József.
    Gólszerzők: Montvai a 60., Jakab a 81. percben.
    Sárga lap: Márton a 8., Körösi a 42., Polgár az 55., Fekete a 71., Hajmási a 73. percben.
    17. perc: Siklósi 22 méterről a bal oldali kapufát találta el, majd Némedi szögletre rúgta a labdát.
    22. perc: ígéretes egri akció végén Holtner lövését védte Túri.
    28. perc: Bodzsár lapos labdáját szögletre hárította Molnár.
    36. perc: Némedi remekül tört előre, Montvaihoz játszott, ő azonban kivárt, és szerelték.
    38. perc: Némedi fejelt kapu mellé.
    44. perc: Némedi szabadrúgása félmagasan szállt a csepeli kapu mellé.
    49. perc: Szabó kerül tiszta helyzetbe, lapos lövését Molnár kiütötte, Jakab pedig az oldalhálóba rúgta a labdát.
    60. perc: Bal oldali szöglet után Bercsényi adott középre, majd Montvai egy csel után 8 méterről laposan lőtt a kapu közepébe, 0-1.
    63. perc: Bercsényi került tiszta helyzetbe, de a lövésébe beleléptek.
    78. perc: Molnár védett nagy bravúrral szögletre.
    81. perc: Jakab 23 méteres szabadrúgása az egri kapu jobb oldalába vágódott, 1-1.
    85. perc: Montvai került százszázalékos helyzetbe, de a kapust találta el.
    87. perc: Porkoláb remek cselek után lőtt alig mellé.
    Az egri keretből Béres és Szamosi sérülés, Telek eltiltás miatt hiányzott, Hompoth pedig mint a 18 évesek válogatottja nem kapott kimenőt az edzőtáborból. A hiányzások ellenére jól kezdett az Eger, majd feljött a Csepel, volt egy kapufája is, de több semmi. Mindkét oldalon csak a szögletekig jutottak a csapatok. Szünet után a bátran támadó vendégek megszerezték a vezetést és utána ügyesen, taktikusan őrizték az egygólos előnyt. A körülményeskedő csepeliek csak pontrúgásból tudtak egyenlíteni. A meccslabdát azonban Montvai hagyta ki, amikor százszázalékos helyzetben nem talált a kapuba. Gólhelyzetei alapján az Eger közelebb állt a győzelemhez.
    Jók: Némedi, Baranyai, Kovács Cs.
    Gáspár József: - Voltak helyzeteink, de kimaradtak.
    Csuhay József: - Ismét győzelmi esélyt szalasztottunk el.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1998-10-12