Békéscsabai Előre SC - Szegedi VSE 2 : 0 13:30

2023.06.06, 21:44 (szerk.: 2023.06.06, 21:45)
    Békéscsabai Előre - Szegedi VSE 2:0 (0:0)

Békéscsaba, 4000 néző
    V: Petri
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Kiss, Zahorán, Süle (Schneider), Mészár, Bertók, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    SZVSE: Gilicze — Csigér, Karsai, Hájas, Farkas, Salánki, Kiss, Bite, Kovács (Juhász), Sándor, Tóth. Edző: Laczi Ferenc.

Már az első percekben fölénybe kerültek a békéscsabaiak, az SZVSE elkeseredetten védekezett. Több kihagyott gólhelyzet után két esetben is a gólvonalról mentettek a szegediek.
    Szünet után eldurvult a játék. A szegedi játékerők sportszerűtlen, kemény és főleg szándékos belementek és utánrúgásai miatt a játékvezető az 59. percben Farkast, majd a 61. percben Salánkit kiállította. Ettől kezdve a játék állandóan a szegedi kapu előtt folyt.
    A csabaik részéről e második félidőben is több helyzet maradt kihasználatlanul.
    G: Németh, Schneider.
    Jó: Szűcs, Németh, Mészár, Bertók, ill. Gilicze, Bite, Tóth.

1. Békéscsaba 28 17 6 5 51:16 40
    ...
    10. Szegedi VSE 28 8 9 11 24:36 25

Népsport, 1968. november 11. (Arcanum DT)
    Már csak egy pontra van szüksége a Békéscsabai Előrének
    Bcs. Előre - Szegedi VSE 2:0 (0:0)

V.: Petri
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Zahorán, Kiss, Süle (Schneider), Mészár, Bertók, Németh, Száraz . Edző: Piller Sándor.
    Szeged: Gilicze — Csigér, Karsai, Hájas, Farkas, Salánki, Kiss, Bite, Kovács (Juhász), Sándor, Tóth III. Edző: Laczi Ferenc.

Mészár, majd Németh mellélövése vezette be a találkozót.
    A 23. percben Németh két csel után bombázott a jobb felső sarokba, de a játékvezető a partjelző beintése miatt nem adta meg a gólt.
    A 37. percben Kovács a kapu torkában kézzel ért a labdához, a 11-es azonban elmaradt.
    A 40. percben Süle tiszta helyzetben mellélőtt.
    A 47. percben Zahorán az oldalhálót találta el.
    A 60. és 62. percben Farkas és Salánki súlyos sportszerűtlenségért a kiállítás sorsára jutott.
    Egy kapura játszott az Előre, de az állandó hazai támadások csak a 70. percben értek góllá. Németh kitört és a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba, 1:0.
    Két kihagyott csabai gólhelyzet után Tóth kapusnak kellett öklöznie egy veszélyes beadást.
    A 80. percben Schneider két csel után a jobb sarokba bombázott, 2:0.

Az eddig kitűnő, szimpatikus csapat hírében álló SZVSE-re ezúttal nem lehetett ráismerni. Teljesen védekezésre rendezkedtek be, még a kíméletlen játéktól sem riadtak vissza. Ennek köszönhetik Farkas és Salánki elvesztését.
    A csabai csapat ezen a nagyfontosságú mérkőzésen lelkesen küzdött, de támadójátékába sok hiba csúszott és a csatárok számos gólhelyzetet elügyetlenkedtek.
    Igaz, szerencséjük sem volt, hiszen a szegedi védelem két alkalommal is a gólvonalról hárított.

Jók: Szűcs, Németh, Mészár, Bertók, Kiss ill. Gilicze, Bite, Tóth III.

Békés Megyei Népújság, 1968. november 12.