Gázművek MTE - Békéscsabai Előre SC 1 : 1 14:00

2017.10.04, 20:24 (szerk.: 2023.06.08, 22:04)

Aquincum, 800 néző
    V: Szegedi Barna
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp I, Kiss, Süle (Schneider), Mészár, Bertók, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Gázművek: Kocsis — Takács, Molnár, Zólyomi, Nagy, Királycsik, Tamási, Mészöly, Sitkei (Halmai), Mezei, Szabó. Edző: Béky Bertalan.

Az első félidőben gyors, korszerű támadásokat vezetett a csabai együttes. A hazai védelem ekkor sokat bizonytalankodott.
    Szünet után feljavult a Gázművek támadósora. Mezei (Gázművek) 11-est hibázott.

G: Németh, ill. Tamási.
    Jó: Kvasz, Láza, Szűcs, Kiss, ill. Kocsis, Takács, Nagy, Halmai.

1. Békéscsaba 26 15 6 5 47:16 36
    ...
    13. Gázművek 26 5 11 10 37:56

Népsport, 1968. október 28. (Arcanum DT)
    Gázművek MTE - Békéscsabai Előre SC 1:1 (0:1)

Budapest, 800 néző
    V: Szegedi
    Gázművek: Kocsis — Tukács, Molnár, Zólyomi, Nagy, Királycsik, Tamási, Mészöly, Sitkei (Halmai), Mezei, Szabó. Edző: Béky Bertalan

Jól kezdett az Előre. A 7. percben Némethet gólhelyzetben ellökték, de a 11-es elmaradt.
    A 22. percben Németh a kapust is kicselezve lőtt a hálóba, 1:0.
    A másik oldalon Szabó fejese a felső léc tetejére esett, majd Tamási az üres kapu fölé emelt.
    A 37. percben Molnár fejelte a felső léc tetejére a labdát.
    A 43. percben Némethet tiszta helyzetben elsodorták.
    Szünet után Németh két óriási gólhelyzetet hagyott ki.
    Az 56. percben Bertók ellen a játékvezető - nagy meglepetésre - 11-est ítélt. Mezei büntetőjét Tóth kiütötte, Mezei kapura fejelt, Tóth ezt is kiütötte, végül Kiss szögletre vágta a labdát.
    A 76. percben röviden szabadított fel a csabai védelem és Tamás a hálóba talált, 1:1.
    A 84. percben Németh az üres kapu mellé(!) gurított.

Jól kezdett az Előre, remek akciókat vezetett. A hazaiak ebben a játékrészben csak durváskodásokkal „tűntek” ki.
    Fordulás után nagyot javult a pesti csapat, ekkor még a győzelmet is megszerezhette volna.
    Érthetetlen a lila-fehér csatársor visszaesése a második 46 percben.
    Jók: Kvasz, Láza, Kiss, Szűcs, ill. Kocsis, Tukacs, Nagy, Halmai.

Forrás: Békés Megyei Népújság, 1968-10-29